Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на гориво на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

    Аз карам в момента 120-ка с Д4Д 3000 кубика,на дълъг път е 10-11 л,а в града е 12-13 литра; от 2006 година е и не знам какъв й е пробега,защото е внос от Италия,иначе компютъра постоянно лъже за разхода. На бавни предполагам,че разхода е двоен,а и зависи от терена.

    Коментар


    • #32
      До: Re: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
      Градско в София разхода е 12.5-13 някъде. Обаче е още нова и се разработва.

      Д4д имат проблеми с дюзите и уж са пуснали нов модел. Но дали той е по-добре не се знае.
      С бандитите на бензиджийниците и с лекото корабно-не само твоите дюзи дават ФИРА.Но по принцип дюзите са слабото звено на комъна и помпа-дюза технологиите,наляганията са големи и рискови.
      Последно редактирано от tuni; 09-02-10, 21:59. Причина: дописване

      Коментар


      • #33
        До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

        Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
        За разхода на 120 ката да кажа и аз.

        Най много харчи на магистрала над 120км/ч. Тогава е над 10-11л
        Най икономична е на междуградски с лек трафик, тогава може да се свали и до под 7л.
        За автоматика от голямо значение е как го караш. Ако искаш икономия се тръгва бавно и спазаш по голяма дистанция за да не се налага да употребяваш често спирачка. Ако се научиш да изпреварваш без кик даун сваля разхода драстично.

        В гората харчи 20 и е добре ако си на бавни да натиснеш тръгване от 2 ра.

        Успех
        Под 7 литра Хаджи, това е от"Приказките на Шехерезада"няма такава 120,ако щеш я гали с пауново перо,единствено ако е на темпомат(круиз контрол) на магистралата може да ти свали...под 9.И ако я караш с 95км/ч ,естествено.Зная ,че скоро я получи твоята,но искрено се съмнявам да си и правил тестове за икономичност,просто теб тази тема не те бърка.
        Последно редактирано от tuni; 09-02-10, 21:57. Причина: дописване

        Коментар


        • #34
          До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

          Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
          Под 7 литра Хаджи, това е от"Приказките на Шехерезада"няма такава 120,ако щеш я гали с пауново перо,единствено ако е на темпомат(круиз контрол) на магистралата може да ти свали...под 9.И ако я караш с 95км/ч ,естествено.Зная ,че скоро я получи твоята,но искрено се съмнявам да си и правил тестове за икономичност,просто теб тази тема не те бърка.
          Отговарям ти само защото темата е за 120 ките. Не обичам заяжданиците.

          Да правих тест за икономичност, карах с 60 - 70 км/ч по спокоен път. С темпомат харчи повече ( поне при мен ).
          Естествено че ме бърка темата, ако обичах бързото каране нямаше да си взема такава кола, и ако карам нормално , обяда ми излиза от разлиака в разхода.

          Покарай и твойта по-спокойно и и се наслади и на разхода и на комфорта и на спестеното.

          Успех.
          Т5
          Crossrunner

          Коментар


          • #35
            До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

            Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
            Отговарям ти само защото темата е за 120 ките. Не обичам заяжданиците.

            Да правих тест за икономичност, карах с 60 - 70 км/ч по спокоен път. С темпомат харчи повече ( поне при мен ).
            Естествено че ме бърка темата, ако обичах бързото каране нямаше да си взема такава кола, и ако карам нормално , обяда ми излиза от разлиака в разхода.

            Покарай и твойта по-спокойно и и се наслади и на разхода и на комфорта и на спестеното.

            Успех.
            Аз имам преки впечатления от 120-ката на Митко Мариетата,карах я из Гърция 3 дни,вярно с пълни 7 седалки,всякак съм я пробвал,понеже бяха на различни точки дестинациите ни,но Хаджи,не можах да я сваля под 9-9.2 литра-без да гледам компа-зареждане до горе и като намалее-отново и засечка на спидометъра.А моята не виждам кой може да я свали,все пак е по-"едричка".На най разтоварен режим и само с мен -65-70 км/ч пак си "дърпа" 9.5 литра.И изобщо не се заяждам,просто честно се удивлявам на това постижение,което според личните ми наблюдения не се вързва,но коли различни,в природата няма 2 абсолютно еднакви неща,та в автомобилистроенето ли ще има.

            Коментар


            • #36
              До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

              Аз лично съм виждал 120ка на 6.8/100, обаче и беше карана с тази цел, за експеримента. При нормално движение извънградско си харчи 9/100.

              Коментар


              • #37
                До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                Аз лично съм виждал 120ка на 6.8/100, обаче и беше карана с тази цел, за експеримента. При нормално движение извънградско си харчи 9/100.
                Това не е така,моята с 1 или двама човека и куче,при спазване на ограниченията до 90 и в населените места,харчи 7.5-8 макс, по магистралата до 130 около 10,градско 11-12 в зависимост от сезона.

                п.с. пресен пример,в събота със сина бяхме на Пампорово да покараме ски,нарочно занулих разходомера,защото валеше сняг от любошитство да видя какъв е разхода в зимни условия,до влека на Малина и обратно пред нас показваше точно 7.9 л. среден разход.
                TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                Коментар


                • #38
                  До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                  Пропуснах да се уточня. Моето „нормално извънградско“ е Плевен-София. До магистралата с 90, там 110-130, на места с 80. За това 9

                  Коментар


                  • #39
                    До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                    Момчета, без никви експерименти за нисък разход искам да дам инфо за разхода с новосменените ми дюзи в ТМ Ауто.

                    Тази седмица обикалях страната във връзка с едни нови начинания. Изминах около 2 000 км.
                    На магистрала 10,00л на км
                    Извън градско 9.5 - 10.

                    Скороста ми е 120 - 140. Гуми 265/70/17 All terain na Goodridge 1.8 атмосфери. Гориво - По скъпата нафта на ОМВ.

                    Ако се заиграя ми вдига и на 11-12.

                    Опитах да постигна ниския разход от експеримента ми от преди година.
                    Не се получи!! още при първото изпреварване и разхода литна нагоре. - най нисък 7.5 за около 10 тина км и повече не издържах.

                    Последния път заредих от нормалния дизел ..... никаква разлика. Колата си вървеше даже субективно по добре.
                    Т5
                    Crossrunner

                    Коментар


                    • #40
                      До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                      Здравейте, да споделя и моя опит с разхода.
                      120-ката ми е давала 6.7 от София до Кулата при спокойно каране без изпреварване със скорост 60-70-80км/ч. Иначе в града разхода е много относителен според сезон и трафик, за пет години и 200 000км съм имал разход градско от 10л/100км до 16.8л/100км. По магистрала пак много зависи, но съм се движил от 9.5л/100км до 13л/100км според скоростта на движение. Доста често и аз се учудвам, май има голямо значение и качестовото на конкретното гориво, добавки, стил на каране, наклон и т.н. Например от София до Кулата има денивелация, което също оказва влияние. В обратната посока не мога да постигна такъв разход. Кулата-София не съм падал под 8.5л/100км.
                      От скоро имам 4Рънър, който като чели има много постоянен разход от 10-11л/100км.
                      Поздрави на всички от форума.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                        Здравейте!
                        Имам ТЛК v8 д4д от 2008 г.Градското е 16-20 на 100,извънградско 13-18л.на 100 км.Вярно,че за постижението от 18 бях набил темпомата на 210,но пак си е много според мен при положение че по каталог и дават извън града 9л.Понеже имам и s-класа с тая скорост не може да отиде на темпомат и до 13.Много е важно откъде е горивото.Варна -Русе с петролска нафта 14.9.а Русе- Варна от ОМВ-12.2 с абсолютно същото каране.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                          След 20к км мога да кажа вече нещо по точно за разхода на 3.0 д4д ,лятно средно 9/100 ,зима 10/100, при дълги преходи и скорост в ограниченията може да падне и до 7-8/100 но трябва да галиш педала и се губи кефа.
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • #43
                            Разход на гориво на Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D

                            Темата произлиза от тази:
                            Продавам Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D


                            Колега, извинявай за спама.Ама какъв е този градски разход 9,6.Стана ми интересно, ще взема да сменя марката
                            Последно редактирано от Peppy; 14-12-11, 19:09.
                            Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                            Това е положението.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Продавам Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D

                              не смятам, че е необходимо да ти отговарям и не мога да разбера кое не ти е ясно ? Джипът има борд компютър който ми показва средния разход в града ... след като заредя резервоара до горе и нулирам компа и като свърши горивото на борд компютъра показва от 9.6 до 10.3 зависи как е каран в града с клима или без с повече газ или без!!! ... Джипът е ръчна скоростна кутия затова гори по малко от автомата който гори 12-до 14 на 100км ... а е и със сменени дюзи който значително оказват влияние на разхода ... нека някой ако има такъв джип с ръчни скорости да сподели в темата колко му гори градско ! Сега в зимния период ми качва до към 11, но през деня бръмчи доста на място ... за да ми е топло като се кача
                              Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D 166к.с. 2006г.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Продавам Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D

                                Оспамихме темата, но нали автора така иска.
                                Имах поглед върху 2 бр дизелови 120 от нови до към 70 000 км, докато ги продадоха. Разхода на едната беше 9.5 л/100 според БК, а според собственика около 11/100 по резервоар. Собственика не знаеше как се работи и никога не е нулирал БК. Той я ползваше само за дълъг път най- вече през уйкендите. Винаги караше бавно. Когато вдигнах 130 км/ч ми каза, че това е най-високата скорост до сега. Другата също се движеше извън града, но на по-късо разстояние от около 25 км според собственика разхода е 11, а през студения сезон -14-15. В края на 2010 г. заедно ги замениха за Мерцедес ГЛК.

                                И от 4 год имам наблюдения на тойота корола 2,0 дизел 126 к.с. 2007 г. която гори аз когато карам 5,5/100 според БК а при зареждане 7/10, а съпругата ми когато я кара с 1-1,5л отгоре.
                                Говорил съм с представители на тойота и те признават, че всички БК показват по-малко.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X