Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на гориво на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

    Здравейте,

    за тези 120'ки и аз все разни работи чувах и затова си взех 90 3.0 ТД. Моята 90'ка я взех на 303 000 км модел 2000г. Беше карана като служебна само на дълъг път(возила шефа). Поддържана е винаги в сервиз на Тойота. За 4 месеца и навъртях 37 000 км. Не съм барнал нещо по нея, гори м/у 9 и 11л на 100км... и от сервиза ми казаха, че е добре състоянието и е по-добре от Д4Д. Има монтиран някав чип на ДЕНСО в Тойота сервиз и от 125 коня е била 150 сега. Имам колега който е виждал такава Тойота на 1 000 000 км без ремонт по двигателя.

    Коментар


    • #17
      До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

      Този разход 9-11 за 3тд мотора ми е много чуден имах 95 който е по лек и така и не ми падна под 12 среден и тва за чипа доста също ме съмнява да има монтиран на този мотор ако е д4д е друго там има електроника къде може да и се сложи и евентуално да падне разхода. с колегата goro-j съм съгласен че старите коли са по-здрави но комфорта и удобството както и визията на една 120ка не може да се сравни с по старите модели. Информативно колко сртува една дюза за д4д мотора?

      Коментар


      • #18
        До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

        По последни данни около 800-1000 лв. бр.

        Коментар


        • #19
          До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

          Първоначално публикуван от meha1971
          Що не гледаш тогава чернобял телевизор ами гледаш плазмаНе говорим за експедиции.
          Тук се коментира разхода 120-та,нали?
          А,ти откак се раздели със 70-та и се сдоби с 90-та стана голям фен на електрониката!
          Всеки си решава какво возило,и за каква цел му е нужно,но да твърдиш,че никой не търсил кола с карбуратор си е голяма глупост-може да се пусне тема,ако се съмняваш!Ти,като не търсиш такава това далеч не означава,че никой друг не търси-напротив!

          П.С. А,за телевизори пък изобщо не иде реч!
          много автомати-слаби резултати!

          Коментар


          • #20
            До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

            Да не спамим темата на колегата А моята 90сятката гори 9.500 като я засякох за София.
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • #21
              До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

              Много малко колега 9.5 градско и то за софия как го засичаш? то ще се окаже че не само са по-здрави но и по-икономични

              Коментар


              • #22
                До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                Първоначално публикуван от Ghost_rider Преглед на мнение
                Много малко колега 9.5 градско и то за софия как го засичаш? то ще се окаже че не само са по-здрави но и по-икономични
                Извинявайте грешно съм го записъл Расхода е измерен от Русе за София
                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                Коментар


                • #23
                  До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                  Първоначално публикуван от Ghost_rider Преглед на мнение
                  Много малко колега 9.5 градско и то за софия как го засичаш? то ще се окаже че не само са по-здрави но и по-икономични
                  Ако някой ми твърди,че 90-ка в София му горяла 9.5л,ма на 100км.,а не на 50км.()веднага се хващам на бас на 1000лв,че е пълен абсурд!И двама свидетели от форума да заповядат!Такъв разход е възможен от края на Пловдивската магистрала по Цариградско шосе до Орлов мост!Всякакви други твърдения са некоректни(ама мноооого меко казано!!!)Затова-нека всеки си носи отговорност за писанията си,да си приготви 1000лв.,и да заповяда!Аман от....
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                    Първоначално публикуван от Ghost_rider Преглед на мнение
                    Този разход 9-11 за 3тд мотора ми е много чуден имах 95 който е по лек и така и не ми падна под 12 среден и тва за чипа доста също ме съмнява да има монтиран на този мотор ако е д4д е друго там има електроника къде може да и се сложи и евентуално да падне разхода. с колегата goro-j съм съгласен че старите коли са по-здрави но комфорта и удобството както и визията на една 120ка не може да се сравни с по старите модели. Информативно колко сртува една дюза за д4д мотора?

                    Зареждам 80 литра гориво и минавам 760 км най-добрия случай. Пътувам често на дълъг път и мога да го засека когато поискате . Относно чипа поставян е в Тойота Пазарджик, за 800-900 лева мисля, че поставят и в София, ако не и за повече пари. Мисля, че ще има колеги които да споделят разхода и дори за чипа.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                      120ка - от 7.4 до 14.8л/100км
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                        Първоначално публикуван от raimchakar Преглед на мнение
                        Зареждам 80 литра гориво и минавам 760 км най-добрия случай. Пътувам често на дълъг път и мога да го засека когато поискате . Относно чипа поставян е в Тойота Пазарджик, за 800-900 лева мисля, че поставят и в София, ако не и за повече пари. Мисля, че ще има колеги които да споделят разхода и дори за чипа.
                        Колега това "80 литра гориво и минавам 760 км най-добрия случай." Да го разбирам ли че гори 10.5 на сто когато е карана най-икономично? Ако е така мога да се съглася със теб. Но и от джип до джип си има разлика било то размер на гуми било то филтри изправност на мотор или начин на шофиране така че не споря дали било 9 или 10. А за мен наи точния начин за засичане е пълен пълен(играл съм си сумати време докато пияната изчезне и видя да се пличка нафтата) а не "докато ми светне лампата" или на борд комп.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                          Първоначално публикуван от mbenz
                          Ясно е,че това не е никакво Софийско градско,но все пак 90-ка ще даде подобен разход,ако се кара заради рекорда по този маршрут,което никак не е меродавно!
                          Що па да не е меродавно? Меродавен е тоя маршрут, който се изнинава всеки ден - поне аз така го разбирам. Съвсем различна тема е какъв точно е този маршрут. Едно е моето градско, съвсем различно е градското на някой, който живее на Централна гара и работи на Хладилника вапример. Аз живея в Кокаляне и градския ми маршрут е с дължина 16,9 километра в едната посока - от Кокаляне до Полиграфическия комбинат и обратно. И в това софийско градско (или ако искаш го наречи софийско селско) Алфата ми гори средно 6,5 л/100 км, а Гранд Черокито - между 9 и 10 л/100 км. И хич не ги карам икономично или като за рекорд.
                          Абе всичко зависи от конкретния маршрут и най-вече от тежестта на десния крак, аз лично останах приятно изненадан от разхода на новия Кукурузер, който на практика е доста близък до 120 и като двигател, и както трансмисия.

                          Прочети тук:

                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...postcount=1048
                          ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                          Volvo XC90 D5 Executive '12
                          Volvo XC60 D5 Summum '11
                          Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                          Коментар


                          • #28
                            До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                            Първоначално публикуван от Ghost_rider Преглед на мнение
                            Колега това "80 литра гориво и минавам 760 км най-добрия случай." Да го разбирам ли че гори 10.5 на сто когато е карана най-икономично? Ако е така мога да се съглася със теб. Но и от джип до джип си има разлика било то размер на гуми било то филтри изправност на мотор или начин на шофиране така че не споря дали било 9 или 10. А за мен наи точния начин за засичане е пълен пълен(играл съм си сумати време докато пияната изчезне и видя да се пличка нафтата) а не "докато ми светне лампата" или на борд комп.
                            Тъй като само в началото я засякох когато я взех и то пътувах с нея до Чехия. Видях, че може и 11-12л, но и видях 9л (веднъж) . Разбрах, че и нафтата не ни е нафта като на хората от Европа. След това много много не ме е интересувало...искам колата да ме закара до мястото за където съм тръгнал и да ме върне. 1% карам off-road, 10% градско и 89% извънградско. Мисля, че за автоматик е добре

                            Коментар


                            • #29
                              До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                              Съгласен съм за горивото и в големите вериги бензиностанции понякога е по всякаква критика а в някои вериги си е редовно с кофти качесво. Карал съм и навън и след като си доида в бг разликата е от 0.5 до 1л в повече за жалост всичко в нашата държава е менте

                              Коментар


                              • #30
                                До: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                                За разхода на 120 ката да кажа и аз.

                                Най много харчи на магистрала над 120км/ч. Тогава е над 10-11л
                                Най икономична е на междуградски с лек трафик, тогава може да се свали и до под 7л.
                                За автоматика от голямо значение е как го караш. Ако искаш икономия се тръгва бавно и спазаш по голяма дистанция за да не се налага да употребяваш често спирачка. Ако се научиш да изпреварваш без кик даун сваля разхода драстично.

                                В гората харчи 20 и е добре ако си на бавни да натиснеш тръгване от 2 ра.

                                Успех
                                Т5
                                Crossrunner

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X