Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC120 автоматик - малоумни въпроси :D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC120 автоматик - малоумни въпроси :D

    Какво прави копчето shift lock над скоростите?
    Какво означават степените 4D, 3 и 2L, и по точно тези букви D и L след 4-та и 3-та, които могат да се пуснат отделно.
    На ръчката за задвижването има 3 степени, H, N и L, знам че N е свободна а L 4х4, а това H само предно предаване ли е?
    Системата за навигацията под някоя седалка ли е? Има ли начин да се инсталира карта с покритие на България саморъчно, без да се дават сумати пари за лицензирани продукти?
    Сериозно ви питам
    Поздрави!

  • #2
    До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

    Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение
    Какво прави копчето shift lock над скоростите?
    Какво означават степените 4D, 3 и 2L, и по точно тези букви D и L след 4-та и 3-та, които могат да се пуснат отделно.
    На ръчката за задвижването има 3 степени, H, N и L, знам че N е свободна а L 4х4, а това H само предно предаване ли е?
    Системата за навигацията под някоя седалка ли е? Има ли начин да се инсталира карта с покритие на България саморъчно, без да се дават сумати пари за лицензирани продукти?
    Сериозно ви питам
    Поздрави!
    Shift Lock ти заключва скоростите на тази която си в момента.
    4D ти пуска режим до 4-та, при тръгване сменя от 1-ва до 4-та, 3 ти е до 3-та, а 2L е за задръствания или спускане само до 2-ра демек.
    H ти е 4х4 за бързо движение ( това ти е стандартния режим ) N е неутрална ако трябва да те дърпат, и L са понижаващите.
    Това е най-общо, за навигацията не мога да ти кажа, на служебната няма качено нищо.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

      Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение
      Какво прави копчето shift lock над скоростите?
      Какво означават степените 4D, 3 и 2L, и по точно тези букви D и L след 4-та и 3-та, които могат да се пуснат отделно.
      На ръчката за задвижването има 3 степени, H, N и L, знам че N е свободна а L 4х4, а това H само предно предаване ли е?
      Системата за навигацията под някоя седалка ли е? Има ли начин да се инсталира карта с покритие на България саморъчно, без да се дават сумати пари за лицензирани продукти?
      Сериозно ви питам
      Поздрави!
      По книжка това копче служи за освобождаване на скоростния лост(автоматик) от положение "P". Виж снимката.

      Степените на скоростите не са така, както си ги описал:
      - "D" - позволява на автоматика да сменя предавките от "1" до "5"
      - "4" - от "1" до "4"
      - "3" - .....
      - "2" - .....
      - "L" - е само първа скорост и се използва за стръмно спукане.

      Лоста на раздатката има три положения:
      - "H" - висока скорост (задвижването винаги е на четирите колела)
      - "L" - т.нар. - бавни скорости
      - "N" - неутрално(изключено) - позволява теглене на автомобила, което иначе не е препоръчително за автоматик.
      Навигацията се намира под дясната седалка. Не може да си инсталираш друга карта, освен оригиналната. До сега не съм видял някой да е успял да копира оригиналния диск. Ако те интересува, прочети ТУК.

      ПП: Ако има нещо друго - питай, ще помагаме.
      Прикачени файлове
      http://www.nakladkibg.com
      накладки, спирачни дискове, съединители

      088 8613380

      Коментар


      • #4
        До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

        Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
        До сега не съм видял някой да е успял да копира оригиналния диск. Ако те интересува, прочети ТУК.

        ПП: Ако има нещо друго - питай, ще помагаме.
        Аз съм успял и съм го писал с линк към диска в една от моите теми.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #5
          До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

          Намерих ти темата и линка за навигацията, ще ги дам и тук ако някой потърси http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1787914 (Пише че регистрацията е активна само от 7 до 9 (бълг. време) и чак тогава може да се свали)
          За шифт лока ето тук открих подробно инфо за какво служи http://www.autoshop101.com/forms/AT12.pdf

          За скоростите ми стана ясно, но не напълно. На 4D и на 2L имаш две степени, само 4 и 2 или ако бутнеш лоста на дясно се включват и буквите. Та какво точно се променя?

          И на малкото дисплейче (с часовника и компаса) другите неща какви са, тия квадратчета дето подскачат като интрото на матрицата какво трябва да показват?

          Коментар


          • #6
            До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

            Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение
            Какво прави копчето shift lock над скоростите?
            Какво означават степените 4D, 3 и 2L, и по точно тези букви D и L след 4-та и 3-та, които могат да се пуснат отделно.
            На ръчката за задвижването има 3 степени, H, N и L, знам че N е свободна а L 4х4, а това H само предно предаване ли е?
            Системата за навигацията под някоя седалка ли е? Има ли начин да се инсталира карта с покритие на България саморъчно, без да се дават сумати пари за лицензирани продукти?
            Сериозно ви питам
            Поздрави!
            4D, 3 -са удобни да се ползват по планински проходи особенно при спускания,като върнеш газта колата задържа и спира на скорост-разбира се че можеш и да превключваш от 4 на 3та например.
            2L служи за погегляне при сняг,лед,пясак-сиреч тръкваш на втора скорост като идеята е колелата да не превъртят
            Когато лоста е в позиция D и го чукнеш в ляво,просто преминаваш на другата позиция-нещо като ръчни-когато го чукнеш в дясно минаваш на автоматичния режим който е основин за този автомобил
            shift lock -служи да отключиш ск лост-пример; при изгасен двигател натискаш бутона с лявата ръка а с дясната преместваш ск.лост в каквато позиция искаш
            H-бавни скорости
            L-бързи скорости,в твоя случай постоянно зацепена 4х4-нямаш избор за преден или заден мост
            N- свободна или неутрална
            За навигацията не знам-моята нямаше
            Надявам се да си ме разбрал
            Последно редактирано от Гена; 28-01-10, 19:46.

            Коментар


            • #7
              До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

              Първоначално публикуван от gena Преглед на мнение
              4D, 3 -са удобни да се ползват по планински проходи,като върнеш газта колата задържа и спира на скорост
              2L служи за погегляне при сняг,лед,пясак-сиреч тръкваш на втора скорост като идеята е колелата да не превъртят
              shift lock -служи да отключиш ск лост-пример; при изгасен двигател натискаш бутона с лявата ръка а з дясната преместваш ск.лост в каквато позиция искаш
              H-бавни скорости
              L-бързи скорости,в твоя случай постоянно зацепена 4х4-нямаш избор за преден или заден мост
              N- свободна или неутрална
              За навигацията не знам-моята нямаше
              Надявам се да си ме разбрал
              "L"си e LOW(ниски,бавни) на всички езици"H"high-(високи,бързи)

              Коментар


              • #8
                До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

                Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                "L"си e LOW(ниски,бавни) на всички езици"H"high-(високи,бързи)
                Оправих го-така е когато бързаш да си отвориш бирата ама и аз съм един шееемееет няма да коментирам
                Благодаря за забележката,че станахме за смяххх

                Коментар


                • #9
                  До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

                  Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение
                  И на малкото дисплейче (с часовника и компаса) другите неща какви са, тия квадратчета дето подскачат като интрото на матрицата какво трябва да показват?
                  Имаш вграден висотомер,среден разход,това дето ти подскача е моментният разход заедно със изхвърлените изгорели газове,поне е оразмерено с малките букви в дясно като степен на емисиите в дот,имаш и средна скорост,специално за разхода,мисля,че показва по малко от реалният,поне моят.Ако искаш да си вдигнеш осветеността на малкият дисплей,натискаш моде два пъти бързо и със стрелките нагоре на доло регулираш интезитета.

                  п.с. за навигацията,изгорих доста дискове двуслойни,и тръгна само на вербатим на 2 скорост по спомен,за софия картата е добра,в пловдив са 20-30 улици,за останалите градове е гола вода.Трябваше декември да излезне версия 2009-2010,почти всеки ден проверявам,още я няма.
                  TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                  Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                  Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                  Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                  Коментар


                  • #10
                    До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

                    До тук точно се изказаха единствено "niki_p" и "Стефан ERA".

                    П.П. за потегляне на 2ра предавка се използва бутона "2nd Start", който е под контактният ключ, вдясно от въртящият превключвател на електрическият блокаж на задният диф. (ако е оборудван с такъв).

                    Коментар


                    • #11
                      До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

                      Мерси много за отговорите, готини пичове сте,в други форуми не са толкова отзивчиви
                      Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                      п.с. за навигацията,изгорих доста дискове двуслойни,и тръгна само на вербатим на 2 скорост по спомен,за софия картата е добра,в пловдив са 20-30 улици,за останалите градове е гола вода.Трябваше декември да излезне версия 2009-2010,почти всеки ден проверявам,още я няма.
                      Е то ако е такова покритието няма никакъв смисъл да си играя, тя в момента навигацията ми показва същото - само София и по няколко улици от другите градове.

                      @getsov, до колкото знам няма такъв блокаж

                      Също така от 4D не ми дава да включа на '3', трябва сигурно спирачка да се държи, ама ми се губи логиката от цялата операция тогава

                      А и още нещо съм се чудил, на автоматиците включвате ли на свободна при каране? От някой съм чувал че е вредно за скоростната от други пък че така си карат, незнам кое е вярно..

                      Коментар


                      • #12
                        До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

                        Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение

                        А и още нещо съм се чудил, на автоматиците включвате ли на свободна при каране? От някой съм чувал че е вредно за скоростната от други пък че така си карат, незнам кое е вярно..
                        Не си изграждай вредният навик да караш автоматик и да изключваш на неутрал,защото почти на всички коли след неутрала е задна и ще се вкараш в голямо приключение,при едно трепване на ръката.Ползващ само спирачка и газ,това е.
                        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                        Коментар


                        • #13
                          До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

                          Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                          Не си изграждай вредният навик да караш автоматик и да изключваш на неутрал,защото почти на всички коли след неутрала е задна и ще се вкараш в голямо приключение,при едно трепване на ръката.Ползващ само спирачка и газ,това е.
                          Не е това причината,а сигурно има и защита,против включване на задна при движение напред(при някои кутии това зависи и от скоростта).
                          Ремонт,след включване на задна скорост в движение,ако е възможно,не е чак 100% гарантиран-зависи от скоростта(темичка)
                          При автоматиците,включването на предавките(включително заден ход),става със задействане на определени фрикционни елементи в кутията,а не с преместване на зъбни колела или муфи.
                          Но наистина,не е правилно да се кара автоматик на неутрална,защото се поврежда кутията(не е предвидена за това-мазането и,се влошава,и не само..).
                          А няма и смисъл,да се включва на N,в движение.-нищо не се печели.Може,при по-продължителен престой,да се използва N(например на светофар),за да не се държи спирачката,но това зависи и от конкретните условия.(така и мотора не се товари)
                          Тия неща,трябва да ги пише в ръководството,та най-добре е,някой да го предостави на човека.
                          Гледам,че един sluchaen_fen е понаписал доста линкове в една тема.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

                            Първоначално публикуван от Godman Преглед на мнение
                            @getsov, до колкото знам няма такъв блокаж

                            Също така от 4D не ми дава да включа на '3', трябва сигурно спирачка да се държи, ама ми се губи логиката от цялата операция тогава
                            Ако до „2nd Start“ ти липсва въртящият превключвател, а на негово място е просто тапа, значи нямаш.
                            Едно пояснение относно режимите на скоростната кутия: Не е „4D“, а са си отделно. „D“ - Drive (за нормално движение, използват се от 1ва до 5та предавка).
                            „4“ е отделно от „D“, просто се намира отляво и изглеждат като заедно поставени. Има функцията на лека двигателна спирачка за висока скорост (~90 км/ч, зависи от условията), използват се от 1ва до 4та предавка. Когато си на „D“ и преместиш лоста в ляво преминаваш на „4“. Съответно за да превключиш на „3“ трябва да минеш през „4“.
                            Същото се отнася и за „2“ и „L“.

                            Коментар


                            • #15
                              До: TLC120 автоматик - малоумни въпроси

                              Колеги искам да питам за един бутон POWER, който се намира на моята ЛК90 до бутона 2d START. Какво ще рече този бутон? Когато е натиснат 2d START не е активен, а като натисна 2d START POWER се деактивира.
                              Последно редактирано от raimchakar; 02-02-10, 12:22.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X