Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сега е момента за нов Теракан!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сега е момента за нов Теракан!

    Очаква се моделът да бъде спрян от производство за фейслифт и /евентуално/ да се върне на БГ пазара по името Санта Круз след 2 години...

    В момента цената на нов Теракан 2.9Д 163кс е направо смешна - към 52000лв с ДДС... при положение, че Санта Фе с 2.2Д 150кс е над 60000лв, а възможностите и за офроуд са несравнимо по-малки...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Къде ги гледаш тия цени?
    Абе Тедо ще вземеш да ме навиеш за едни такъв?
    Това базовия модел ли е какви, екстри включва?
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      офертата ми е в офиса - ако искаш, утре ще ти я пусна на ЛС...
      гаранцията е 5г/150000км/ или 3 години без ограничение - по избор на клиента...
      предлагат и лизинг до 7 години...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        В момента цената на нов Теракан 2.9Д 163кс е направо смешна - към 52000лв с ДДС... при положение, че Санта Фе с 2.2Д 150кс е над 60000лв, а възможностите и за офроуд са несравнимо по-малки...

        Честно казано, ако ще е за офроуд, за тия пари по-скоро бих се взел и стегнал една читава 80-ка ...
        Впечатленията ми са, че "Теракан"-ът е доста по-шосеен от Галопер-а.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          понеже Тедо казва,че има (имл аз поне така разбрах) доста добри възможности за оффроуд. На знам Вие сте по хюндаите така че казавйте. Между другото като висичина и междуосие теракана как е спрямо галопера. Същественни ли са разликите, а като комфорт? имате ли наблюдания?
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
            понеже Тедо казва,че има (имл аз поне така разбрах) доста добри възможности за оффроуд. На знам Вие сте по хюндаите така че казавйте. Между другото като висичина и междуосие теракана как е спрямо галопера. Същественни ли са разликите, а като комфорт? имате ли наблюдания?

            Със сигурност са по-добри от тези на Санта Фе. Що се касае до височина, то моите впечатления са, че Тераканът е по-нисък от Галопера, а малкият клиренс е един от най-големите проблеми на Галопер-а ...

            На желаещите мога да покажа как изглеждат железариите ми отдолу от близките срещи с камъни.

            Като комфорт Теракан по всяка вероятност ще е по-добре. Също така и по отношение на скорост по асфалта.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Абе май пак стигам до един и същ извод.
              Трябва джип който да има комфорт и сигурност за пътя и джип със сивсем различни параметри за извън него. Май това е наи-добрия вариянт според мен, но е въпрос на възможности.
              Както тук мноооого пъти се написа идеален джип няма
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                тераканът има /някакви/ възможности за офроуд - бавни скорости, блокаж, на шаси е... по-скоро е компромисен вариант за всеки ден и за разходки /но не хард/
                разхода е по-малък от на Галопера, а вървенето... няма сравнение - Vмакс =190кмч - на практика дори е по-бърз от Санта Фе и доста други "паркетници" без шаси...
                клиренса по каталог е същия, но свесовете са по-големи...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  тераканът има /някакви/ възможности за офроуд - бавни скорости, блокаж, на шаси е... по-скоро е компромисен вариант за всеки ден и за разходки /но не хард/
                  разхода е по-малък от на Галопера, а вървенето... няма сравнение - Vмакс =190кмч - на практика дори е по-бърз от Санта Фе и доста други "паркетници" без шаси...
                  клиренса по каталог е същия, но свесовете са по-големи...
                  Някой иска да каже,че ще даде 52000лв.,а с лизинга и доста повече ,за да вкара този джип в гората-май е смешно.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Пламен Бешков Преглед на мнение
                    Някой иска да каже,че ще даде 52000лв.,а с лизинга и доста повече ,за да вкара този джип в гората-май е смешно.
                    Дали е толкова смешно? Сметката за една ТЛК80 + разходи по стягане и оборудване не излиза много по-ниска, пък все се намира кой да вкарва такива джипки в гората ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Пламен Бешков Преглед на мнение
                      да вкара този джип в гората-май е смешно.
                      повечето хора тук си ползват джиповете ежедневно - за такава употреба автомобилът е "6" и струва почти колкото ново семейно комби...
                      който си купува джип само за "разходки" няма да вземе чисто нов, защото каквато и марка да е, пак иска "наджипване" /рязане, смяна на окачване и т.н./
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        това е офертата /цената написах по-горе/:

                        МАРКА HYUNDAI, МОДЕЛ TERRACAN 4WD, дизелов двигател

                        • Тип МПС: с повишена проходимост 4WD
                        • Тип купе с 5 врати
                        • Брой седящи места 4+1
                        • Скоростна кутия 5 степенна ръчна
                        • Ходова част на рама
                        • Тип 4WD с електронно включване по време на
                        движение: 2 задни; 4 бързи; 4 бавни
                        • Обща дължина в мм.: 4710
                        • Обща височина в мм.: 1795
                        • Обща ширина в мм.: 1860
                        • Междуосие в мм.: 2750
                        • Просвет в мм задна ос: 205
                        • Резервоар в литри: 75


                        Двигател 2.9 l TD Intercooler Common Rail Direct Injection (CRDi) 4 cyl, 16 клапанова система, два разпределителни вала

                        Тип на двигателя: CRDi, с директно впръскване
                        Обем на двигателя: 2.9 l
                        Брой цилиндри 4 cyl, 16 клапанова система
                        Макс. мощност в к.с.: 163 / 3,800 об
                        Среден разход на гориво: 9,1 л / 100 км пробег
                        Максимална скорост км/ч: 190
                        Ускорение 0-100 км/ч: 13,0 сек
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Да, много добра оферта!!!
                          Моя преди две години ми излезе 65 хил. лв. с ДДС. Автоматик де, и с някой екстри по мои изисквания!!
                          А иначе в момента е на 60 хил. км., досега се "счупи" една крушка на габарита и ми смениха по гаранция едни тампони в ходовата (казаха, че струват около 60-70 лв. с работата)!!
                          Среден разход 10 на сто, 190 съм вдигал един път, ама при тая скорост виждаш как стрелката на резервоара се движи надолу!!
                          Иначе комфортната скорост е 120-130 км.ч.!
                          Основно се движа по шосе, но се е налагал и лек офроуд!!
                          Клиренса е 20 см, но сега при мен е 22-23 см. с други гуми!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            До: Сега е момента за нов Теракан!

                            А някои знае ли фул тайм ли е или парт ? А по стария Теракан 2.9 ТД 2002г. примерно бива ли ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Сега е момента за нов Теракан!

                              Първоначално публикуван от MagnetiC Преглед на мнение
                              А някои знае ли фул тайм ли е или парт ? А по стария Теракан 2.9 ТД 2002г. примерно бива ли ?
                              Между малко по-стария и най новият има най-вече козметични разлики,като двигателят на старият го дават 150к.с а на новият 162к.с .Най вероятно разликата е само в чипа.Аз скоро си вкарах Теракан 2003г. от Швейцария и съм неочаквано доволен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X