Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ride the Dragon

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ride the Dragon

    Искам да ви разкажа за пътуване, което осъществих наскоро, и да благодаря на всички които ме подкрепиха и се тревожиха за мен.
    Пристигнах в Алабама на 4ти Юли, часовата разлика между Алабама и България е 8 часа, а трябваше да се адаптирам много бързо, т.к ме очакваше дълго пътуване, моето първо най-дълго пътуване на мотор, в чужда държава, като нямах никаква представа колко дълго ще е.
    На следващия ден започнахме подготовката - мотори и екипировка. Моторът, който трябваше да управлявам е Kawasaki KLR 650 - 650 кубиково ендуро. Бях малко притеснена в началото, т.к. трябваше да карам за първи път такъв вид мотор (до сега бях карала само пистови мотори), а и въобще за първи път тази машина. Дъг караше неговия къстом Triumph стриитфайтър.



    6ти Юли сутринта отпътувахме за град Легсингтон в щата Кентаки, на 400 мили (640 км.) от Хънтсвил - Алабама. Там присъствахме на частно чопър парти на Shadetree choppers. Разбира се, всички познаваха и очакваха Дъг - световния пътешественик и добър chopper builder, благодарение на който приеха и мен - един "новобранец" в такива среди и такива машини.



    Разбира се не минахме и без прословутото американско барбекю, с което ни нагостиха домакините, ммммм много вкусно!



    Имаше гости чак от далечна Япония.



    Много забавления, жива музика и страхотни, чудати, различни мотори.




    На 8ми сутринта, след кафето отпътувахме обратно за Алабама, но този път маршрута беше коренно различен. Имахме намерение да атакуваме южната част на Апалачите и по-точно рая за моторжиите - Дракона.



    Всякакви хора са съблазнени от завоите на Дракона в Deal’s Gap (Елов пролом), известен също и като US Hwy 129 (Магистрала 129). Те правят това невероятно пътуване за да тестват уменията си или в някои случаи и да бъдат ухапани от Дракона.
    Площа около Дракона е била една от последните заселени места в Северна Каролина поради негостоприемността на терена. Южните Аапалачи са образувани от две отделни планински вериги: източна - Тhe Blue Ridge Mountains (Синия хребет), и западна Тhe Great Smoky Mountains (Великите замъглени планини).
    Опашката на Дракона или Deal’s Gap (Елов пролом) или просто Дракона (Тhe Dragon) се счита за един от най-добрите пътища за Мотоциклети и спортни коли. Всеки търсач на вълнуващото парче асфалт би се насладил на този терен от US Hwy 129 по граничната линия на Тенеси и Северна Каролина.
    Невероятно преживяване, страхотено трасе, имах чувството че управлявам влакчето на ужасите в лунапарк, а не мотор. 11 мили и 318 завоя, нямаш време да мислиш,


    Мноооого красиво!


    Ммммм дааа, Дракона понякога хапе:

    Това е дървото на срама. По него висят изпотрошени спомени. Никаква награда, само много болка!
    Уморени от емоции, каране - около 400 мили (640 км) за деня решихме да къмпингуваме в гората.

    На следващия ден се отправихме към Cherohala Scenic Skayway, не по-малко вълнуващо и красиво място. Достигнахме 4594 фита (1500 м.) надморска височина.

    По дивите води на река Ocoee се спускаха много ентусиасти, любители на рафтинга и канутата , дошли от всички краища на света.

    Тук през 1996 са се провели част от състезанията на Олимпийските игри.

    Така след 1000 мили обиколка се завърнахме в Хънтсвил - Алабама. Изтощена, онемяла от емоции, вълнения и впечетления, доволна от видяното и горда от постигнатото през моето първо най-дълго пътуване в пакет с Драконовото изпитание. Като фен на Ямаха, мога честно да заявя, че моторът който управлявах е една много добра машина, приятна за каране, удобна с отлично поведение във всякакъв вид терени.


    Това е линк към целия албум: http://picasaweb.google.com/stefanovi/TheTailOfTheDragon?authkey=hKo_Y8TYP5k
    Последно редактирано от Димо; 26-01-10, 08:01.

  • #2
    До: Ride the Dragon

    Поли,

    Благодаря за споделените емоции!,но моля те от сърце,дай по-голяма резолюция на снимките.Северна Америка е в "to do list"-а ми,та в тази връзка ми е молбата за снимките,моля те,нали трябва да има върху какво да си мечтая.....


    Поздрави,
    търся си подписа....

    Коментар


    • #3
      До: Ride the Dragon

      Ееее Поли, вече си пътешественик... Сега когато се видим и ти ще вадиш албуми и ще разказваш.
      Само един проблем ще имаш обаче! Тръгнеш ли веднъж, вече няма спиране!
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        До: Ride the Dragon

        Ох, пак се извинявам, че нямам кирилица, но пак съм на път.
        Мони, Владич, това пътуване е старо като света - от лятото на 2007ма, и аз бях млада тогава и го бях описала в зоната. То при мен вече спиране няма... Мони, мисля че ще мога да изровя нормални снимки, даже се изненадах, че е постнато така. Аз просто исках да направя връзка с човека, който питаше за Дракона.


        Oh, pak se izviniavam, che niamam kirilica, no pak sym na pyt.
        Moni, Vladich, tova pytuvane e staro kato sveta - ot liatoto na 2007, i az biah mlada togava i go biah opisala v moto-zone. To pri men veche spirane niama... Moni, mislia che shte moga da izrovia normalni snimki, daje se iznenadah che e postnato taka, az prosto iskah da napravia vryzka s choveka, kojto pitashe za Drakona.
        Последно редактирано от Димо; 07-02-10, 08:14.

        Коментар


        • #5
          От: До: Ride the Dragon

          Страхотно...
          По кое време на годината беше пътуването?
          Аз планирам да закрия сезона точно там, след две седмици - 19 Октомври.
          The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X