Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български джипки на Дакар-2011г

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Български джипки на Дакар-2011г

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Злати къде ги видя тия джипки дето стават за Дакар?
    Имам една тойота 78 , която бързо и не много скъпо може да стане за асистентска кола, даже има идея да се използва от Тодор и Пепи(ако я кара правилния асистент).
    Трябват и само ролкейдж и хомолигирани седалки и колани.

    Коли които да карат на Дакар и да не разсмиват тамошните участници и зрители НЯМА в България.

    Ако е за някое аматьорско рали в пустинята като Гранд ерг например -и нашите коли стават с някои доработки.Стават, но няма да са конкурентни.А и там каква е навигацията ние незнаем....
    Впрочем едно участие в някое пустинно рали в Тунис е много по-реална цел за 2012г от Дакар.Там цифрата е с няколко нули по-малка от Дакар, пък с нашите "кошове' имаме някакви шансове за класиране....
    Руси, аз само цитирам Пеко, който определя шансовете на Рейнджа ти като по-добри от тези на Уайлдкатите. Пък новия ти проекта го добавих по собствен усмотрение, сравнявайки го с линковете на Мицубишитата. Явно бъркам, ама нали знаеш, че съм техничски неграмотен.
    А за Тойтота за евнтуална асистенция е ясно, там дискусия няма.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • До: Български джипки на Дакар-2011г

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      Руси, аз само цитирам Пеко, който определя шансовете на Рейнджа ти като по-добри от тези на Уайлдкатите.
      Едва ли е искал да каже точно това.

      Коментар


      • До: Български джипки на Дакар-2011г

        Колеги - започвам да получавам комплекси .
        Така няма да се увеличат хората с джипове .....
        Как са карали Дакар преди 5, 10 години . Вие тези съвременни коли дето участват ги направихте космически апарати .
        Какво толкова различно имат от един подготвен за тежък оффроуд джип . Мощен двигател ,здраво окачване , сигурна трансмисия и подходящи гуми . Блокажи или каквото се слага .....
        Оборудвнето с уреди и техники - ясно .
        Преправа на охлаждането за пустиня и пясък .
        Един такъв джип половин милион ли струва .......
        Този пост е въпрос към знаещите .
        Моля, вещите колеги да кажат . Малко позитивно мислене няма да е излишно .
        Започвам да мисля , че стягате полет до луната ...... а пък аз балъка си мислех , че ствава въпрос за участие в оффроуд рали .

        П.С. Уважение към всички състезатели в оффроуд състезанията , но и ние караме коли . И ние сме шофирали по 10-15 часа нон стоп по черни пътища . За асфалтовите маратони по 1000 км за 24 часа въобще не ги броя и не говоря . Или само спайдърмен може да участва в оффроуд.....
        Айде малко да стъпим на земята и да мислим позитивно за нещо , което може да се осъществи .

        Последно редактирано от bgbul; 28-01-10, 15:49.

        Коментар


        • До: Български джипки на Дакар-2011г

          На въпрос с въпрос - рали кола за асфалт струва някъде 150К евро (група N4). Колко може да струва джип за маратонско офроуд рали?

          Мисля, че извода е ясен.

          Коментар


          • До: Български джипки на Дакар-2011г

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            Колеги - започвам да получавам комплекси ..........
            Аз като ти чета постовете ти си готов за Дакар. Давай смело хвърляй се в джаза.

            Коментар


            • До: Български джипки на Дакар-2011г

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              ... Един такъв джип половин милион ли струва ...
              Тъй както си шофирал толкова много по черни пътища, получаваш възможността да ни демонстрираш на практика как се прави кола, която да издеяни 9,000 километра състезателно каране (и то в рамките само на 2 седмици), за малко пари.
              Чакаме конкретни резултати, а не витиевати локуми!
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-01-10, 19:16. Причина: Добавка
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • До: Български джипки на Дакар-2011г

                Eто нещо, но то повече би помогнало на Тошко и Пепи става въпрос за Шамрок рали във Мароко, ралито е от квалитетните което е хубаво за подготовка, а и хубавото на това рали е че старта и финала всеки ден е от едно и също място Бивака, излиза далеч далеч по евтино от Дакар, друг вариант е "Рали на Фараоните" който също е доста по евтин, ма стига глупости ето един линк от руския АТВ-форум и как са се справили братушките. Лично мнение но далеч по реалистично е първо Българско участие на Дакар със мотор или АТВ.
                http://forum.atvclub.ru/viewtopic.php?f=1&t=15289


                п.п. Значи на руснака му е излезнало около 30К Евра без машината и подготовката и. От участниците има много познати муцуни от Дакара.
                Последно редактирано от Tpunep; 28-01-10, 20:14.
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • До: Български джипки на Дакар-2011г

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  ..... И ние сме шофирали по 10-15 часа нон стоп по черни пътища . ....[/B]
                  И минахте ли 7-800 км за тези 10-15 часа? Или те само часовете са важни за автомобила, а да караш 8 пъти по-бързо през цялото време е въпрос на мотивация...
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • До: Български джипки на Дакар-2011г

                    Тука ( тази тема - 6 страници ) .... не знаех , че е припикана територия само за елитни хора .
                    Простете нам смъртните , че разговаряме с богоизбраните .
                    Айде сега - като настъпени по мазола подскочихте всички .
                    Браво !
                    Личи си класата ! ( толкова страници и думи .......елит , за пример )
                    Дано си остана простосмъртен ......
                    Чао до след БАНА ......

                    Коментар


                    • До: Български джипки на Дакар-2011г

                      Първоначално публикуван от alexmotors Преглед на мнение
                      Два Български /Варненски/ екипажа имат желание и малка финансова възможност да участват на Дакар идната година.
                      Обръщам се с молба към Съфорумниците за компетентно мнение и съответните правилници и изисквания за автомобилите в клас Т-2.
                      Алекс, защо не заключиш темата и който иска да помогне, да го направи на ЛС.
                      В този форум има по 20 мнения на страница.На първата от вече 6, по темата има само 2 писания (линковете на Чаво и мнението на Пеко).Следващите страници са още по зле.Как искаме нещо да се случи, след като 10% от мненията са конструктивни, а останалите са "чешене на пръстите" и "мерене на пишки"?
                      Вие "купихте" кола, "направихте я", "записахте се за участие", "стартирахте", "пребихте се" и за капак ви "върнаха" в оловни ковчези.
                      Не искам да си представя, какво би се изписало, ако дай Боже, пожелавам ви го от сърце, тръгнете с готова бегачка за Дакар.
                      Я да попитам всички Вас:
                      Кого сте питали при решението си за първо участие в Оф Роуд състезание
                      Колко сте се отказали, след като са ви казали, че е скъпо и рисковано
                      На колко колите са били перфектно подготвени при първо участие
                      Колко сте потрошили поне една кола и продължавате да се състезавате
                      Колко сте имали престижно представяне при първата си състезателна проява
                      Скъпо, скъпо, колко да е скъпо след като "КЕФ ЦЕНА НЯМА".
                      Успех в начинанието МЪЖЕ.

                      P.S. Добре, че форумът не бе много популярен и сливенлиите Петя Иванова и Веселин Добрев, не поискаха мнението ви преди да поемат по маршрута на най-големия офроуд маратон на планетата ­ “Транссибир 2004”.За тези, а те със сигурност не са малко, които незнаят какво имам предвид:
                      http://www.journey.bg/guide/guide.ph...y=110&gtype=11

                      P.S. Gobblin, все ще се намери един навигатор с приличен английски, а и за 11 месеца може и да се научи.
                      "Проблем имаме само когато нямаме решение" !
                      „Дори и да са те изяли, пак имаш два изхода.“

                      Коментар


                      • До: Български джипки на Дакар-2011г

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Тука ( тази тема - 6 страници ) .... не знаех , че е припикана територия само за елитни хора .
                        Простете нам смъртните , че разговаряме с богоизбраните .
                        Айде сега - като настъпени по мазола подскочихте всички .
                        Браво !
                        Личи си класата ! ( толкова страници и думи .......елит , за пример )
                        Дано си остана простосмъртен ......
                        Чао до след БАНА ......
                        Някакъв конкретен отговор имаш ли на горезададените въпроси, или ще се заметнеш с поредното було достойна софистика ?

                        Някак ми изглежда логично когато човек ръси рогата глупост след крилата глупост да е готов или да си поеме нормалните ответни реакции по глупостите, или да се научи за следващия път. Ама май си ваксиниран и срещу двете...
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • До: Български джипки на Дакар-2011г

                          Не мисля че лесно дасе отиде на дакар но мисля че може да се отиде и със бюджет далеч по малък от половин милион евро и пак да си конкурентоспособен, ей тоя реиндж може да се намери за около 10 хиляди евро читав екземпляр и с пилот от ранга на роби гордън или карлос сайнц и късмет да не се счупи фатално на някой етап съм сигурен че ще може да заварши в десятката.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=79134
                          0 8 76 36 8 542

                          Коментар


                          • До: Български джипки на Дакар-2011г

                            Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                            Не мисля че лесно дасе отиде на дакар но мисля че може да се отиде и със бюджет далеч по малък от половин милион евро и пак да си конкурентоспособен, ей тоя реиндж може да се намери за около 10 хиляди евро читав екземпляр и с пилот от ранга на роби гордън или карлос сайнц и късмет да не се счупи фатално на някой етап съм сигурен че ще може да заварши в десятката.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=79134
                            Тц! Макар че са кръстени Dakar, въобще не са подходящи за там, най-малкото като хомологация, щото са открити. Иначе са и късички за такъв тип каране. Абе, не стават...

                            Коментар


                            • До: Български джипки на Дакар-2011г

                              Първоначално публикуван от plrussev Преглед на мнение
                              P.S. Добре, че форумът не бе много популярен и сливенлиите Петя Иванова и Веселин Добрев, не поискаха мнението ви преди да поемат по маршрута на най-големия офроуд маратон на планетата * “Транссибир 2004”.За тези, а те със сигурност не са малко, които незнаят какво имам предвид:
                              Дали?!

                              ТрансСибир-2004. Русия, до Магадан и обратно!
                              http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=53
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар


                              • До: Български джипки на Дакар-2011г

                                В Пловдив има фирма която правише купета от стъклопласт на бъгита за износ а в момента правят доста сполучливо от карбон и кевлар карбон калници,капаци и тавани за бегачки от ралитата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X