Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български джипки на Дакар-2011г

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Български джипки на Дакар-2011г

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    Реално погледнато на Дакар може да отиде всеки,който си плати. Даже и да завърши.
    Има класове, доста!
    Никой не попита Алекс и компания, какви са им идеите и амбициите.
    Набъзо ги задраскахте. Защо?
    Сигурен съм, че ако трябва да викат "помошт" на френски, ще го направят, ама там повечето публика си псува на нещо като Испански, Португалски ли МАИ.
    Отбор и Бърза асистенция в частниците в класа на аматьорите(тъй си мисля). Кое не е ясно?
    Без ФИА лиценз, но според правилата.
    Точно това се опитвам да накарам Тодор да направи, или друг който е запознат, защото аз а и много други не сме. Идея нямам какви са правилата на състезанието и поради тази причина не мога да задраскам никой. Понеже напоследак ми "текат лигите" по една бегачка, която се прави и във версия "Дакар" , четейки някои неща не са ми ясни. Та за това подкокоросвам знаещите да понапишат нещо.

    Коментар


    • #17
      До: Български джипки на Дакар-2011г

      Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
      Точно това се опитвам да накарам Тодор да направи, или друг който е запознат, защото аз а и много други не сме. Идея нямам какви са правилата на състезанието и поради тази причина не мога да задраскам никой. Понеже напоследак ми "текат лигите" по една бегачка, която се прави и във версия "Дакар" , четейки някои неща не са ми ясни. Та за това подкокоросвам знаещите да понапишат нещо.
      Доста са изчели по чуждестранните форуми за участието в "Дакар", а не съм и вътрешен в организацията им, но мисля, че амбицията им не е лишена от разум, теория и мотивация.
      ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

      Коментар


      • #18
        До: Български джипки на Дакар-2011г

        Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
        Доста са изчели по чуждестранните форуми за участието в "Дакар", а не съм и вътрешен в организацията им, но мисля, че амбицията им не е лишена от разум, теория и мотивация.
        Има една приказка... "Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му". Единствено бих се радвал за тях да стане.

        Коментар


        • #19
          До: Български джипки на Дакар-2011г

          Първоначално публикуван от ЦОНКО Преглед на мнение
          Щеше да е добре всичко това да е на наш език по някакъв начин и някой интересни подробности ако може.

          То ще е и най добре ако някой друг дотътри джипката близо до финала а ти само да скокнеш в нея.

          Моя съвет е първо идете и вижте за какво става въпрос.Е така като туристи... След това си направете сметките.Тия репортажи по Евроспорт са много романтично подвеждащи.В реалност там особено при частниците е пълна касапница.


          За да го разберете в ултра мини вариант няма да е лошо тази година да направите една Баха Саксония.Там трасето е основно пясък и се налага да се буташ многократно под гумите на големи бързи камиони.Разликата обаче в двете състезания е от земята до луната.

          Всяка година преди и след Дакар човек си форсира мечтите.Няма лошо...Но най хуавото е че мечтите са безплатни.По приблизителни сметки в разговорите ни с участници сумата необходима за подготовка на возило асистенция и присъствието на самото състезание е близо един милион евра. И това за там е сиромашка схема.Така че невиждам как ще стане с малка финансова възможност.

          Има и още много други неща но няма смисъл да си чешем пръстите тук.

          Общо взето това е все едно във форум на туристите планинари качвали десет пъти Витоша.Някой да пусне въпрос...

          Какви са изискванията и екипировката за катерене на връх Еверест??Щото на двама от нас с малка финансова възможност им се ходи там.Някак си не звучи сериозно.

          Не че е невъзможно но за да стигнеш до този момент трябва да си посветиш живота на това. И много върхове да изкачиш.А папката с документите за участие е най ниския от тях.
          Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 25-01-10, 21:56.

          Коментар


          • #20
            До: Български джипки на Дакар-2011г

            Момчета, напълно разбирам мислите и чувствата ви, и напълно ви подкрепям. Просто пожалете роднините си, и спасителите, които ще трябва да рискуват, за да вадят от оня свят хора, които са се заврели не на мястото си. Пък и те сигурно имат деца.
            Нямам какво да кажа, освен да подкрепя Тодор и Пеко. Иначе става като оня дето не знаел азбуката, ама пита какви документи искат за приемане в Съюза на писателите.

            Коментар


            • #21
              До: Български джипки на Дакар-2011г

              Добре де, събрал съм всички формуляри от сайта на "Ддакар", ама те общо взето май не казват много. Трябва да се чете между редовете, да се ровите в различините френски форуми и т.н.

              Лично аз адмирирам идеята и ще помагам колкото мога, само дето не мога много в месомелачката, наречена "Дакар"...

              Вижте, има много голям шанс, Дакар да стартира в Загреб. Ако тогава не пратим участници, дето се вика само да изкарат европейските етапи сме ебати оф-роуд обществото... Но наистина, Алекс, трябва да покараш навън, за да се доближиш до тематиката... Баха Саксония е наистина яко състезание, но цялото състезание се доближава до един средно дълъг етап от "Дакар" като дължина и като сложност... Има достатъчно състезания, които да ви подготвят за това изпитание, но ако просто някой се метне на "Дакар", без да е опознал рали-рейда отблизо, ще гризне дървото и това е...

              Коментар


              • #22
                До: Български джипки на Дакар-2011г

                Първоначално публикуван от Виктор Мечкаров Преглед на мнение
                Много си прав, мисля че поне един за предпочитане навигатора трябва да е доста на "ти" с английския. На състезанието в Румъния (което е много далече от Дакар) всички участници говориха английски, брифингите бяха на английски и т.н. , не бих могъл да си представя на проява от ранга на Дакар как ще се получи с езикова бариера.
                А имайте предвид, че "Дакар" проговори английски чак в Унгария и Аржентина... Иначе само френски, ей т'ва е чанча... И върне ли се в колониална френска Африка, жална ви майка. Ако си цакате, ще превеждам ...

                Коментар


                • #23
                  До: Български джипки на Дакар-2011г

                  Първоначално публикуван от izo4x4 Преглед на мнение
                  А имайте предвид, че "Дакар" проговори английски чак в Унгария и Аржентина... Иначе само френски, ей т'ва е чанча... И върне ли се в колониална френска Африка, жална ви майка. Ако си цакате, ще превеждам ...
                  Това не ме изненадва, А.С.О са французи,а от личен опит знам, че французите дори и да знаят английски трудно ще ги накараш да говорят. Но проблема с езиковата бариера си е проблем и то голям.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Български джипки на Дакар-2011г

                    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                    ...
                    Господин Гоблин(куче "чао-чао"), Формулярите се разчитат ,а брифингите са на няколко езика. Не се притеснявай...
                    Аз по природа съм си притеснителен. Тръгнал съм да се притеснявам че ще имат проблем с брифингите на английски, а ей на, не съобразих че на Дакар ако не говориш английски можеш да разчиташ и на брифинги на френски - ей го къде е, къде-къде по-лесен език

                    Не принизявам ничие усилие. Просто предполагам че схемата "мяташ пачката и получаваш кола до ключ" не е тази която искат да приложат. А при така описаната ситуация май е единствена приложима.

                    За всичко останало - във форума някъде имаше стари репортажи от Близнаците от мястото на събитието. Сигурен съм че ще са добра зелева чорба за всякакъв махмурлук от неограничени мечти.

                    А иначе - за 2010 ето го правилника за автомобили

                    И цените за записване със сроковете.

                    За останалото сайта не ми се вижда особено информативен, ако намеря нещо допълнително ще споделя. Но така или иначе всичко започва с прочитането на документа от първия линк (105 страници).

                    Относно коментарите за изкарване само на пролога - цената на записването включва цената на билета до Аржентина за автомобила. Грехота е да не се разходи човек.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #25
                      До: Български джипки на Дакар-2011г

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                      С удоволствие съм помагал на ВСИЧКИ състезатели за участията им в чужбина и това е факт, но във вашия случай е безсмислено според мен...

                      Христов, нали обеща да помагаш, не се отказвай. Наистина Дакар е много тежко състезание и затова е необходима помощ от всякакво естество. Ако не ни стигне една година за подготовка, ще се подготвяме още една. Нашето желание е да караме на Дакар, не да го спечелим.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]
                      Златко Георгиев
                      [EMAIL="zdg60@abv.bg"]zdg60@abv.bg[/EMAIL]

                      Коментар


                      • #26
                        До: Български джипки на Дакар-2011г

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Относно коментарите за изкарване само на пролога - цената на записването включва цената на билета до Аржентина за автомобила. Грехота е да не се разходи човек.
                        Да, ама САМО билета за автомобила, не за екипажа...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Български джипки на Дакар-2011г

                          Има изобретени специални обувки с които ако те теглят с 55км/ч, то ще се движиш без проблеми пеша. Това е някакъв сайборг-проект, ама го има.
                          600 км на такъв ход си е нещо като 12 часа... Ми, с по-големи крачки...?
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • #28
                            До: Български джипки на Дакар-2011г

                            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                            То ще е и най добре ако някой друг дотътри джипката близо до финала а ти само да скокнеш в нея.
                            Моя съвет е първо идете и вижте за какво става въпрос.Е така като туристи... След това си направете сметките.Тия репортажи по Евроспорт са много романтично подвеждащи.В реалност там особено при частниците е пълна касапница.
                            Близнак пак си излишно остроумен типично в твой стил по-леко да не сбъркаш ...........ще ти препоръчам да прочетеш 14-ти пост,а това защо държиш да ми даваш съвети за Дакар само ти си знаеш за останалите е загадка .
                            Последно редактирано от Goblin; 25-01-10, 22:06.
                            [FONT=Comic Sans MS]
                            [/FONT]

                            Коментар


                            • #29
                              До: Български джипки на Дакар-2011г

                              [QUOTE=ЦОНКО;1012100]
                              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                              То ще е и най добре ако някой друг дотътри джипката близо до финала а ти само да скокнеш в нея.
                              Моя съвет е първо идете и вижте за какво става въпрос.Е така като туристи... След това си направете сметките.Тия репортажи по Евроспорт са много романтично подвеждащи.В реалност там особено при частниците е пълна касапница.



                              Блинак пак си излишно остроумен типично в твой стил по-леко да не сбъркаш ...........ще ти препоръчам да прочетеш 14-ти пост,а това защо държиш да ми даваш съвети за Дакар само ти си знаеш за останалите е загадка .
                              Пеко може да дава съвети колкото си иска. Има морално право!
                              Бе там и ни респектира с това.
                              Слушам те изцяло(без милионите).
                              Ще подготвят всичко, и тъкмо ката са готови, ще се "отстранят" и ще се явят пак там.
                              Последно редактирано от ПЛАМЕН ТЕНЕВ; 25-01-10, 22:21.
                              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                              Коментар


                              • #30
                                До: Български джипки на Дакар-2011г

                                [QUOTE=ЦОНКО;1012100]
                                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                                То ще е и най добре ако някой друг дотътри джипката близо до финала а ти само да скокнеш в нея.
                                Моя съвет е първо идете и вижте за какво става въпрос.Е така като туристи... След това си направете сметките.Тия репортажи по Евроспорт са много романтично подвеждащи.В реалност там особено при частниците е пълна касапница.

                                Блинак пак си излишно остроумен типично в твой стил по-леко да не сбъркаш ...........ще ти препоръчам да прочетеш 14-ти пост,а това защо държиш да ми даваш съвети за Дакар само ти си знаеш за останалите е загадка .

                                Цонко аз вече сбърках като писах по темата типично в мой стил.

                                Колкото до съветите попитай някой дето поне е виждал наживо спортен камион по дюната. Бивака на ASO в пустинята и асистенските неволи там нощем.Но доколкото знам със сигурност само за неколцина от българия това не е загадка.

                                Айде че отивам да чета 14-ти пост. Тая страница вече я оспамихте.
                                Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 25-01-10, 22:42.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X