Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2LT - теч от нафтовата помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

    Здравей, колега преди месец и аз имах същия проблем теч от ГНП на нафтата, смъкнах си помпата и я дадох да я ремонтират в левски Г на дизелджия на мой приател приател. Самия ремонт ми е 60лв , сваляне и качване за моя сметка . Ако искаш ще питам за телефон. Ако те интересува званни ми , 0887764228 НИКИ.
    Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
    ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

    Коментар


    • #32
      От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

      Първоначално публикуван от nvelikov Преглед на мнение
      Здравей, колега преди месец и аз имах същия проблем теч от ГНП на нафтата, смъкнах си помпата и я дадох да я ремонтират в левски Г на дизелджия на мой приател приател. Самия ремонт ми е 60лв , сваляне и качване за моя сметка . Ако искаш ще питам за телефон. Ако те интересува званни ми , 0887764228 НИКИ.
      Трудно ли се сваля помпата, колега Великов...?
      В случая отстраняването на проблема с теча не ми се вижда голям при свалена помпа, но центровката после не е ли "тънка" работа?
      Интересното е, че след смяна на свещите тази сутрин при минус 2 градуса запали от четвърт, независимо от проблема с теча(разхерметизирана горивна система)...?
      много автомати-слаби резултати!

      Коментар


      • #33
        От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

        Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
        Трудно ли се сваля помпата, колега Великов...?
        В случая отстраняването на проблема с теча не ми се вижда голям при свалена помпа, но центровката после не е ли "тънка" работа?
        Интересното е, че след смяна на свещите тази сутрин при минус 2 градуса запали от четвърт, независимо от проблема с теча(разхерметизирана горивна система)...?

        Здравей, колега
        незнам какво разбираш под трудно , лесно нема никаде но ако разбираш поне малко от коли нее чак толкова сложно!
        1. разхлабваш ремъците.
        2.Сваляш виското с перката.
        3.сваляш въздуховодите
        4.сваляш радиатора
        5.махаш капака на ангренажния ремък
        6.докарваш белезите на коляновия вал, разпределителния вал и ГНП то на място
        7.махаш ремъка /ангренажа/
        8. маркираш помпата отзад на мястото кадето ляга към блока
        9. И почваш демонтирането и.Коетосе състои в отвиване на тръбичките който излизат от зад за дюзите ,маркучите за нафта ,вода и вакуми,и има две болчета с които е хваната към корпуса НА МОТОРА но преди всичко това трябва да махнеш ремъчната шайба.И оставада развиеш болтовете 2 бр. отзад на помпата към корпуса .

        Общо взето това е процедурата ,МОЙ СЪВЕТ е смени си ангренажния ремък и ролките при тази процедура!!!
        Относно помпата НЕ СИ ИГРАЙ С НЕЯ ако не си се занимавал до сега,/даи я на майстор дизелджия/,моята мия направи такъв и я центрова на ,сложих сия сам и запали от четвърт,колегата който ми помагаше остана ИЗУМЕН.
        Ако имаш въпроси за нещо звънни.
        Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
        ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

        Коментар


        • #34
          От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

          Здравейте !
          И аз имам същия проблем, теч на помпата. Явно "наборите" - 20+ год. им е дошло времето. Мисля да си сваля помпата и един приятел ще ме води в Лозен при някакъв майстор помпаджия, той е минал по тоя път и е доволен..Единственото, което ме притеснява е ремъчната шайба на помпата, сваляла се със специален инструмент ? Така ли е наистина и какъв е по-точно тоя инструмент ?
          LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
          E23,E36,E46,E39,E61.

          Коментар


          • #35
            От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

            Скоба. И обикновенна двураменна върши работа за там.

            Коментар


            • #36
              От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

              Благодаря ! Понеделник или вторник атакувам !
              LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
              E23,E36,E46,E39,E61.

              Коментар


              • #37
                От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                Нека и аз да се включа към течащите помпи.Добре че видях темата та да не се чудя от къде тече.При мене се получи поради дълго залежаване на тротоар има няма 3 години.
                Първоначално публикуван от nvelikov Преглед на мнение
                Здравей, колега преди месец и аз имах същия проблем теч от ГНП на нафтата, смъкнах си помпата и я дадох да я ремонтират в левски Г на дизелджия на мой приател приател. Самия ремонт ми е 60лв , сваляне и качване за моя сметка . Ако искаш ще питам за телефон. Ако те интересува званни ми , 0887764228 НИКИ.
                Колега би ли казал кординати на този човек в Левски Г че ми е много близо.

                Коментар


                • #38
                  От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                  Нека и аз да се включа към течащите помпи.Добре че видях темата та да не се чудя от къде тече.Явно при мен проблема е същия поради дълго залежаване на тротоар има няма 3 години.
                  Първоначално публикуван от nvelikov Преглед на мнение
                  Здравей, колега преди месец и аз имах същия проблем теч от ГНП на нафтата, смъкнах си помпата и я дадох да я ремонтират в левски Г на дизелджия на мой приател приател. Самия ремонт ми е 60лв , сваляне и качване за моя сметка . Ако искаш ще питам за телефон. Ако те интересува званни ми , 0887764228 НИКИ.
                  Колега, дай моля те кординати на човека в Левски Г, просто ми е много близо и да ми оправи и мойта. А ремонтен комплект от къде си взел и за какви пари.
                  Последно редактирано от vasko jonchev; 02-11-11, 21:03.

                  Коментар


                  • #39
                    От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                    Първоначално публикуван от vasko jonchev Преглед на мнение
                    Нека и аз да се включа към течащите помпи.Добре че видях темата та да не се чудя от къде тече.Явно при мен проблема е същия поради дълго залежаване на тротоар има няма 3 години.

                    Колега, дай моля те кординати на човека в Левски Г, просто ми е много близо и да ми оправи и мойта. А ремонтен комплект от къде си взел и за какви пари.
                    Колега ,несъм носил нишо /рем комплекти / и нямам и представа какво е правил ,ное казал на моя човек че е била пълна с боклуци . Сега не тече и работи много добре. Моя приятел казва че е добър дизелджия ,там са двама единият е младо момче а другият е доста по възрастен ,става въпрос за по възрастния. Самия сервиз се намира на ул. 544 на завоя. От ул. Летоструй завиваш по ул.Бесарабия посока бул. Владимир Вазов и завиваш в първата пряка в дясно това е ул.544 на 30м. прави десен завой ,на самия завой ще видиш сервиза.

                    Успех колега!!!!
                    Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                    ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                    Коментар


                    • #40
                      От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                      И на моя Ранър пак взе да покапва...този път не от обогатитела,а някъде отзад на помпата/от към купето/!И това откакто паднаха температурите!Като позагрее намалява!Каква е лигиката при застудяване да се явяват тези проблеми?И също при загряване на мотора да спира или намалява теча?
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #41
                        От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                        Здравеите !! Още един ТЛК–70 86-та с теч .Аз лично я карам 2-ра година и 1-на на трупчета с течаща помпа и се не намирам време да я сваля ама като попрочетах малко демонтажа не бил много труден. Благодаря

                        Коментар


                        • #42
                          От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                          Да докладвам, че поради липса на време(а донякъде и на пари) нищо не съм направил за отстраняване на проблема...Сутрин изтича около 50-70 грама нафта, докато не позагрее и после цял ден не тече...
                          Много ми е чудно, обаче че вече две сутрини при -6 градуса(в София) пали от четвърт с едно подгряване(скоро смених и свещите,де).
                          много автомати-слаби резултати!

                          Коментар


                          • #43
                            От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            Да докладвам, че поради липса на време(а донякъде и на пари) нищо не съм направил за отстраняване на проблема...Сутрин изтича около 50-70 грама нафта, докато не позагрее и после цял ден не тече...
                            Много ми е чудно, обаче че вече две сутрини при -6 градуса(в София) пали от четвърт с едно подгряване(скоро смених и свещите,де).
                            Колега, и при мен палеше от четвърт,но теча бе осезаем ,не спираше въобше и правеше следа по пътя.
                            И като спра ,ЛОКВА, нафта. Не друго а си е набутване с гориво!
                            Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                            ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                            Коментар


                            • #44
                              От: теч на нафта от помпата на 2-ЛТ

                              Първоначално публикуван от nvelikov Преглед на мнение
                              Колега, и при мен палеше от четвърт,но теча бе осезаем ,не спираше въобше и правеше следа по пътя.
                              И като спра ,ЛОКВА, нафта. Не друго а си е набутване с гориво!
                              Е ремонтира ли го
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: 2LT - теч от нафтовата помпа

                                Да ремонтирах го и се оправи!
                                Прочети темата от начало има писано доста!
                                Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                                ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X