Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за фолио?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за фолио?

    Предстои ми пререгистрация на джипката в КАТ, а на задните стъкла има залепено черно фолио изобщо не пропускащо светлина.Четох как се слага такова , но не прочетох за начин да го свалям, нямам никаква идея . Или някой да каже в София къде може да ми свършат тая работа.Ще съм благодарен за някаква идея защото изтича времето за регистрация.

  • #2
    Ако е само на задните - не пречи!

    Коментар


    • #3
      а къде слагат фолио?
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        http://www.streetraceteam.org/

        http://www.llumar.hu/bulgarski/automotivebg.htm

        Коментар


        • #5
          Джипа е двувратка и отзад нищо не се вижда като баничарка изглежда отвътре.

          Коментар


          • #6
            Имаш две странични огледала и огледало за задно виждане така,че фолиото отзад не пречи на видимоста ти.На мойта баничарка са и затъмнени задните стъкла и вече 5години я карам без проблем.Имал съм и друг случай.Минавам на преглед без огледало за задно виждане и ми правят проблем,че го няма.Е викам им като натоваря баничарката фул до горе и имам огледало за задно виждане какво от това?Достатъчни са ми двете странични.И си минах прегледа.Мисля,че не ако ти направят проблем трябва да им кажеш два лафа.В закона пише да не пречи на видимоста а отзад не ти пречи.
            "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

            Коментар


            • #7
              О, в никакъв случай не пречи на видимостта. Ама само на познат прост маршрут в проста пътна обстановка. Я пак разгредай ПДП в частта му за категория С. Като направиш не дай боже нещо на заден ход, ще ти го отвъртят чисто предумишлено убийство.
              Тоя буклук се сваля с топъл пистолет. Ама най-добре в горещо време, с не много топла струя. Че иначе стъклото може да се счупи.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                О, в никакъв случай не пречи на видимостта. Ама само на познат прост маршрут в проста пътна обстановка. Я пак разгредай ПДП в частта му за категория С. Като направиш не дай боже нещо на заден ход, ще ти го отвъртят чисто предумишлено убийство.
                Тоя буклук се сваля с топъл пистолет. Ама най-добре в горещо време, с не много топла струя. Че иначе стъклото може да се счупи.
                Това пък от къде го измисли. А ако са фабрично затъмнени, да ги сменяме ли?

                И между другото лично мое мнение е че видимостта се намалява доста, ако е наистина нищо не се вижда в задните стъкла - при паркиране и разни други маневри е кофти. Иначе аз бих сложил нещо друго вместо стакло и да го боядисам в цвета на колата, по маняшко е

                Коментар


                • #9
                  Дано не бъркате задно стъкло със задни стъкла.
                  За задните странични стъкла няма никакъв проблем. Няма изискване за огледала и може и да си ги боядисъш ако искаш.
                  За задното с реотаните в закона пише че не може да има фолио или нещо което пречи на видимоста. По принцип казват че трябва да се извади сертификат но на мен ми се струва мисия невъзможна. Катаджйите също не са на ясно колко може да е затъмнено. По едно време правиха тест на място. Слагат шофьорската книжка от вътрешната страна на стъклото и ако се чете от вънка значи е добре. Ама много зависи на какъв ще попаднеш. На мен са ми спирали колата от движение само защото има фолио. Фолиото си личи а заводски затъмнените не са с фолио. Това че някои дилъри слагат фолио на чисто нови коли изобщо не е заводски затъмнено. В друг случаи го свалих на пътя да няма проблеми че пак щеше да стане дебела. Сваля се лесно само трябва да се внимава с реотаните. Хващаш някое ръбче и дърпаш.
                  Страното е че сега с ГрандЧерокито никои не се е заяждал за стъклата а само челното е бяло. Те даже не ме и спират ама тва е друга тема. Абе тапанарска работа.

                  Коментар


                  • #10
                    Аз съм имал мерцедес ML с оригинално черни стъкла. Не е фолио. Да не говорим за бронираните Г-та и други коли - пак са черни.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от kernel Преглед на мнение
                      Аз съм имал мерцедес ML с оригинално черни стъкла. Не е фолио. Да не говорим за бронираните Г-та и други коли - пак са черни.
                      Ама тия се водят така заводски или имат някакъв документ и тогава няма проблем,обаче ако си налепиш сам фолиото на предните прозорци почват вече проблемите и е възможно дори спиране от движение.
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        Мога да кажа какво пише в наредбата на КАТ публикувана в държавен вестник( ще я сканирам и ще я публикувам тук )
                        цитирам по памет:
                        Задното стъкло ( това с нагревателите) може да бъде затъмнено при условие, ча има външни огледала за задно виждане. това за задното, а както знаем на задните врати също няма проблем.

                        Проблем има за стъклата на предните врати.
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #13
                          Хи-хи. А за маневрите на заден ход щом нямаш видимост, трябва да си осигуриш човек, който да те води. Страничните огледала не я осигуряват заради мъртвата си зона. Освен ПДП и ДВ, виж и сборника решения на ВКС тогава. Дранголник, еднозначно.

                          Коментар


                          • #14
                            Двете странични огледала са напълно достатъчни да се ориентира шофьора с обстановката отзад.Дадах ви пример с баничарката.Стефане, ако напправиш някоя глупост на заден и имаш видимост какво?Ни ЛУК ЯЛ НИ МИРИСАЛ ЛИ???
                            "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Хи-хи. А за маневрите на заден ход щом нямаш видимост, трябва да си осигуриш човек, който да те води. Страничните огледала не я осигуряват заради мъртвата си зона. Освен ПДП и ДВ, виж и сборника решения на ВКС тогава. Дранголник, еднозначно.
                              В понеделник ще го сканирам и ще го постна тук. Ако мислиш да се впускаш в разсъждения и спорове не го прави с мен, цитирах това което е написано в закона НЕ ОТ МЕН, ако имаш претенции обърни се към тези дето коват законите.
                              LZ1PER

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X