Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

    Браво колега ,добър проект Само че аз мисля ,захвата на предните амове не е правилен.Защото при "разкълчване" ,амортисьора ще напъва ухото и може да го счупи.Според мен по-правилно ще е ,ако болта на амортисьора е надлъжно ,а не напречно на рамата.П.П. това е мое мнение и не ангажирам никой с него.Успех в начинанието
    0887632135-Краси

    Коментар


    • #32
      До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

      Добре, благодаря за поясненинята
      Значи, дори и с този ред на запалване два от цилиндрите ще се пълнят по-добре от другите два. В случая ще са 2ри и3ти.Но това е белия кахър. Дори и с оригиналния колектор се е получавало така.
      Лошото в случая е монтажа на кабураторите. Дросела на първичната а и на вторичната камера са асиметрично на оста на колектора. Особенно силно тази асиметрия ще влияе на полуотворен дросел,защото потока ще се насочва още по-силно на една страна и ще отива по-лесно до единия цилиндър от колкото до другия и ще доведе до разлика в пълненето.
      Но добрата новина е че това може да се избегне, ако карбураторите се завъртят на 90°. Вярно че фланеца ще трябва се преправи,но
      Добре е все пак че са двукамерни и по този начин ще се осигури що годе нормална скорост на потока, и при по-ниски обороти.
      Но това ще си проличи при пробите.
      По принцип мисля, че на офроуд колите трябва да се обърне повече внимание към повишаване на мощноста и въртящия момент на по-ниски и средни обороти,за което допринасят по-малките диаметри на колектори и карбуратори, и съответно по-големите скорости на сместа,но може и да не съм прав.
      Като споменавам клапаните, имам на ум че тия 9мм стебла на смукателните, спокойно могат да се изтънят малко в долната си част, а задната част на тарелкат със сигурност ще може да се направи по-аеродинамична. И двете в името на по-доброто пълнене.

      Коментар


      • #33
        До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

        Браво колега, скоро време смятам да започна подобен проект, виж това захващане на амортисьора, мисля, че е по-удачно.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #34
          До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

          Въпроса с положението на горното ухо на амортисьора също е малко спорен.
          Мисля, че подхода е правилен.
          Да погледнем пак снимката.
          Вижда се, че горната опора е монтирана така, че амортисьора е под ъгъл назад. Докато погледнато фронтално, страничния ъгъл на наклона му ще се окаже доста по-малък. При това положение мисля, че при свиване на ресора, по-голямото усукване ще е в надлъжна посока и за това горната втулка е правилно ориентирана.
          Виж, ако ама беше под по-малък надлъжен ъгъл спрямо вертикала, а с по-голям напречен, вашите предложения са по-удачни.
          Съгласни ли сте?
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #35
            До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

            Според мен колегата ko go1 е дал много добро предложение за монтаж на амортисьорите ,но моите дойдоха в комплект със стойките /горна и долна/ болтовете са с един и същи ъгъл/назад/ горе и долу.Сега сърце не ми дава да ги отрежа,и преработя.
            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

            Коментар


            • #36
              До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

              Първоначално публикуван от ko_go1 Преглед на мнение
              Браво колега, скоро време смятам да започна подобен проект, виж това захващане на амортисьора, мисля, че е по-удачно.
              Точно за това говорех.
              0887632135-Краси

              Коментар


              • #37
                До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                За амортисьорите е коментирано доста.
                Има го в няколко теми. Не гледайте снимките, а фактите.
                При голямо чепене на мостовете късат горно ухо, особено с предно разположените "обеци" на ресьорите, случай много да не ги изброяваме, само при мен се късат два пъти вече.
                Но това не е проблем да ги караш така щом си ги направил вече.
                Ако започнат да ти създават проблеми е най-лесно да ги обърнеш, не е сложно.

                Карбураторите съм съгласен, че е направо наложително да се обърнат на 90 градуса. При сегашното положение, ще има неправилно разпределение на потока горивна смес спрямо двата цилиндъра. И вероятно единият ще работи по-бедно от другия.

                Реда на работа е 1243. Няма начин за друго газоразпределение.
                Различна големина на гърбиците - да. Но различен ред на работа още не съм чул за този тип УМЗ-та и ЗМЗ-та

                Би било добре карбовете да са вързани съответно единия на 1-4 и втория на 2-3.
                Според мен и така ще работи правилно без никакви грижи със същата сила като си работят 4 цилиндрови с 4 карба или 2ву цилиндрови с 2 карба.

                Тука тънкия момент е синхронизацията на карбураторите като настройка на сместа. Много е важно да работят в добър горивен синхрон.

                Тоя мотор има ниски като на дизел, така че там няма какво да пипа, братушката го е създал уникален и до ден днешен от тая гледна точка.
                Повишаване на мощността има на къде. Дори аз бих сложил глава от 24 или 417, те са с 3мм по-големи всмукателни клапани...,ще пасне добре особено с тези два карба.
                Също и изпускателните колектори(не видях добре на снимките ти как си ги направил)... има оригинални, които излизат на двуцевка - 2х50мм... хич не е зле за добро чистене... За целта ще ти трябват именно глава 24 или 417, защото са с обли отвори за колекторите.

                Интересно ще е да видим резултата.
                Дано е положителен.
                Успех колега!

                Коментар


                • #38
                  До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                  Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                  ..........
                  Би било добре карбовете да са вързани съответно единия на 1-4 и втория на 2-3.
                  Според мен и така ще работи правилно без никакви грижи със същата сила като си работят 4 цилиндрови с 4 карба или 2ву цилиндрови с 2 карба.
                  ............
                  Нали трябва да се стремим пътя до всеки цилиндър да е еднакъв както при всмукателните така и при изпускателните отвори/колектори.
                  При тази схема няма как да стане това си мисля или ще е много неудачно, но е най-правилно...
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #39
                    До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                    "..........
                    ...Би било добре карбовете да са вързани съответно единия на 1-4 и втория на 2-3..."

                    Да действително е така.
                    Еднаквия път е една от целите. За това се правят и "охтоподите"
                    Но другата цел е еднаква скорост на потока към всеки цилиндър.
                    В нашия случай не я постигаме и при двата реда на пълнене, а имаме по-добро пълнене на единия цилиндър за сметка на другия.
                    1-3-4-2 ; 3ти се пълни и увеличава скороста на потока.Веднага след него се пълни 4ти. Потока има вече началната скорост и се доускорява от 4ти. Следват 2 цикъла на пълнене на 2ри и 1ви при същите условия. през това време скоростта на потока при предишните е паднала драстично и запова да се ускорява от 3ти и така в същата последователност.
                    При 1-2-4-3 е същата работа. Само че, тук по-добре ще се пълнят 2ри и 3ти.
                    Тая работа може да се види и по цвета на свещите ако има добра центровка и изгаряне. Цвета на свещите на цилиндрите с по-лошо пълнене е една идея по-светъл от цвета на тези с по-добро пълнене. Т.е по-бедна и по-богата смес.
                    Но спокойно, това не е толкова фатално.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                      Хайде да уточним нещо.Моя двигател е УМЗ.Какъв ред на работа има?1-3-4-2 или 1-2-4-3
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                        Хайде да уточним нещо.Моя двигател е УМЗ.Какъв ред на работа има?1-3-4-2 или 1-2-4-3
                        Реда на работа на всички Волгови и УАЗкови двигатели е 1-2-4-3. Делкото върти в посока обратна на часовниковата стрелка.
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #42
                          До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                          1-2-4-3-.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                            Благодаря за информацията.Някой може ли да ми каже каква хлабина да направя на клапаните?
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                              Някой може ли да ми каже каква хлабина да направя на клапаните?
                              Да не пускаме безброй излишни постове.. ето: Книги за УАЗ и Документация и книги

                              Ще намериш още много интересна литература там.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Още едно пълно преобразяване на ГАЗ 69

                                Благодаря за книгите и за помоща,която ми оказвате всички.Утре се надявам да се вдигнат температурите поне до -10 , и да продължим работата по /ГАЗвяра/. Ще се постарая да направя по подробни снимки на колекторните тръби и карбураторите.
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X