Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Х5 бензин или дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Х5 бензин или дизел

    Здравейте,аз съм нов във форума и много ми харесва обмена на инфо за различните видове джипки.До сега все си ги купувах на тъмно,но след последният път сега реших да попитам та въпроса ми е заслужава ли си разликата от 15х.в + за дизел и има ли разлика м/у произведените за Европейският и Американският пазар БМВ-та Аз между другото съм привърженник на дизела,но последният ми джип /Чероки 3,1 д / ме навежда на мисълта,че не винаги дизела си заслужава Ще се радвам ако някой собстеник на 3л, или 4,4л бензин даде реален разход, тази по каталозите я знаем .
    NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

  • #2
    от всичко модели на пазара точно пък хикс 5 ли избра.я се поогледай за същите пари кви други може да си купиш.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

    Коментар


    • #3
      Аз съм превърженик на бензинови коли но в случая ще подкрепя 3 литровия дизел. Малко плавно тръгва обаче като тръгне върви много добре. Харчи около 10л/100км.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Смилен Преглед на мнение
        Аз между другото съм привърженник на дизела,но последният ми джип /Чероки 3,1 д / ме навежда на мисълта,че не винаги дизела си заслужава .
        Искаш да кажеш Гранд Чероки
        Много ясно че не ти харесва, американска кола с дизел не е най-правилния вариант.
        Дизела на BMW е доста приятен за каране, ако не гониш специално усещането на 4.4 V8 си вземи дизел
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
          от всичко модели на пазара точно пък хикс 5 ли избра.я се поогледай за същите пари кви други може да си купиш.
          Ами аз съм ги гледал и джип за толкова пари с толкова екстри и за това което го ползвам /само по пътя/ и понеже съм от Габрово зимата като падне сняг /евентуално/ да не се чудя ще мога ли днес да изляза или не .Понякога ми се случва да тегля с теглич,но и за път извън градско трябва да се ползва,лятото по 1000км седмично средно.Като се има в предвид че преди Черокито /заради прекаленият шум в купето/ имах джип със задно прдаване, с принудително включване на 4х4 т.е.когато е в покой .Не ми допада защото като караш по пътя, трябва да знаеш къде е заледеният завой и със 120к.м. примерно докато ти се върти задницата да вкл. на 4х4 ,желанието ми е колата да прави всичко сама е почти всичко де .
          NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Искаш да кажеш Гранд Чероки
            Много ясно че не ти харесва, американска кола с дизел не е най-правилния вариант.
            Дизела на BMW е доста приятен за каране, ако не гониш специално усещането на 4.4 V8 си вземи дизел
            Ами то след 140 Италиански бучащи к.с. на Гранда, 218к.с. на БМВ ще имам усщането, че съм на 4,4 бензин .Иначе като купе Гранда е супер Ама тоя двигател е способен да убие всичко хубаво в него
            NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Аз съм превърженик на бензинови коли но в случая ще подкрепя 3 литровия дизел. Малко плавно тръгва обаче като тръгне върви много добре. Харчи около 10л/100км.
              този разход определено е мираж освем ако не вдигаш пове4е от 2000 оборота 15-20 литра на 100км. си е в нормата
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Аз съм превърженик на бензинови коли но в случая ще подкрепя 3 литровия дизел. Малко плавно тръгва обаче като тръгне върви много добре. Харчи около 10л/100км.
                Подкрепям kinex, но разликата в парите е много голяма и независимо от разхода не можеш да я избиеш. Дизел бих си купил само ако цента му е по-ниска от бензиновия. Не забравяй и че живееш в БГ - тези дизели са доста капризни. Разхода на 4,4 извънградско е около 15-17 ако караш доста бързо и 12-14 при нормално каране около 140.
                IvoVarbanov.bg

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Ивайло Върбанов Преглед на мнение
                  Подкрепям kinex, но разликата в парите е много голяма и независимо от разхода не можеш да я избиеш. Дизел бих си купил само ако цента му е по-ниска от бензиновия. Не забравяй и че живееш в БГ - тези дизели са доста капризни. Разхода на 4,4 извънградско е около 15-17 ако караш доста бързо и 12-14 при нормално каране около 140.
                  Ами тя разликата в цената идва от там,че в Щатите няма дизели а както знаем там са по бедни и всичко е по евтино
                  NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                    този разход определено е мираж освем ако не вдигаш пове4е от 2000 оборота 15-20 литра на 100км. си е в нормата
                    За три литровия дизел като надежност чувам само добри отзиви.
                    За разхода по магистрали с платформа отзад и кола на нея изхарчи 13/14 и това с бързо каране 150км/ч. Да и се ненадяваш на тая печка че върви толкова.
                    В България с нормално каране 100/120 харчи под 10. Това знам от първа ръка не съм бил собственик както казах. Само съм се возил. Не може да съм се объркал защото аз плащах горивото. Според мен тази кола повече от 15 трудно може да изхарчи

                    Коментар


                    • #11
                      не разбрахте ли вече, че дизела /съвременния/ е по-приятен за каране и по-бърз на доускорение /например от 50 до 100кмч/... в реални условия никой не ускорява от 0-100кмч с пълна газ, най-малкото не всеки обича да пили гуми...

                      единственото по-съществено предимство на бензиновите автомобили е, че са малко по-тихи и по-евтини...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Аз не разбрах.
                        Ако сравняваме X5
                        3.0i 6L 231PS/300Nm и
                        3.0d 6L 184PS/410Nm
                        бензиновото е отвсякъде по бързо. И на доускорение и на км с летящ старт и максимална скорост и от място наи вече.
                        Цените им са почти еднакви. Дизела е с някви 2000лв по скъп.
                        Е верно бензиновото харчи с три литра повече.

                        Коментар


                        • #13
                          с 3л повече на какво? на 50км ли?
                          не знам къде ще се кара това Х5, но на градско в София разликата няма да 3/100 със сигурност...

                          в момента гледам каталожните данни... http://www.bmw.com/generic/de/de/pro..._datasheet.pdf

                          3.0д е 218кс и 500Нм /2000-2700об/мин

                          иначе за 3.0и данните са ти верни, само че върт. момент е при 3500об/мин...

                          в случая +2000лв според мен си заслужават...

                          за доускоряването няма данни за Х5 за съжаление, но погледни данните при 330и и 330д /например/ и пак ще си говориме...

                          80-120кмч на 6-скорост бензин 11сек, дизел 8сек.
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Това 3.0д 218кс не съм го виждал. Сигурно е ново. Ти виждал ли си го.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Това 3.0д 218кс не съм го виждал. Сигурно е ново. Ти виждал ли си го.
                              взех данните от линка по-горе...
                              сигурен съм обаче, че ако имаше данни за доускорение за Х5 3.0д, ще са по-добри от 3.0и дори със старият /184кс/...

                              под "върви по-добре" имам предвид, че с дизела не е нужно да смъкваш предавки за да изпревариш или да набереш след завой...
                              то е ясно, че с бензиновия ако караш като рали пилот на 5-6 хиляди оборота, ще върви повече...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X