Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Х5 бензин или дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Само малко поправка.Данните от Тедо са за стария модел/а на кинекс да не говорим/.Реалните данни са следните:
    3.0si-272к.с.,315Nm,210 макс.скорост,8.1s 0-100 км/ч,10.9л среден разход
    3.0d-235к.с.,520Nm,210---------,8.3s--------,8.7л -----------------------
    Разликата в цената при стария модел беше 200 лева
    VW-TOUAREG V6,3.0 TDI:oops:

    Коментар


    • #17
      за да се внесе в БГ трябва да е поне на 6 месеца -

      тоя 3.0si дали пък не е по-капризен и от дизела?

      да не забравяме и че към к.с. на дизела лесно може да се добавят още 20-ина %
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        Най-вероятно е също толкова капризен,освен това папа само 98 октана
        VW-TOUAREG V6,3.0 TDI:oops:

        Коментар


        • #19
          Но това го разбираш чак като си купиш колата
          VW-TOUAREG V6,3.0 TDI:oops:

          Коментар


          • #20
            Последните Райнджове ( без спорта) са с този 217кс. мотор.
            Интересното е че от лични наблюдения разликите в разхода при BMW и Range са не малки
            Range ( на 9000км) градско в София 12л/100км
            BMW ( на 11 000 км) градско в София 16л/100км

            И двата автоматици и с еднакви мотори.
            Карани от един и същ човек при едни и същи условия. Странно но факт. Дори аз мисля, че трябва да е обратното. НО...................
            LZ1PER

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              За три литровия дизел като надежност чувам само добри отзиви.
              За разхода по магистрали с платформа отзад и кола на нея изхарчи 13/14 и това с бързо каране 150км/ч. Да и се ненадяваш на тая печка че върви толкова.
              В България с нормално каране 100/120 харчи под 10. Това знам от първа ръка не съм бил собственик както казах. Само съм се возил. Не може да съм се объркал защото аз плащах горивото. Според мен тази кола повече от 15 трудно може да изхарчи
              Да уточня че говоря за мотора които е 184кс. За по новите и по напънати 3.0д незнам.

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
                Последните Райнджове ( без спорта) са с този 217кс. мотор.
                някой нещо сбърка.
                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
                  някой нещо сбърка.
                  ГРШКААААА ВИНОВЕН СЪМ

                  3,0-литров турбодизел осигурява мощност от 130kW (177 к.с.) и тяга от 390nM,
                  Range Rover се предлага с последното поколение 3.6 TDV8 дизелов двигател с 271 к.с

                  Съжалявам за грешката, утре ще разбера въпросния райндж с какъв мотор е, но за разхода съм сигурен.
                  Последно редактирано от Peppy; 02-02-07, 21:17.
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #24
                    Има БМВ Х5 3.0д със 184 к.с. , 218 к.с. /2006г/ и 235 к.с/новото което ще се продава от март 2007г/.

                    Коментар


                    • #25
                      тъй де,тъй.но на рейнджа е слаган само първия 184 и то намален до 177.
                      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                      Коментар


                      • #26
                        Абе, то се е видяло, че ще е по скъпият вариант дизел от Германия, а не алтернативата внос на бензинова Х5 от Щатите.Ама този път реших да попитам,че да не се набода като с Гранда на дизел по инерция.А за марката БМВ съм малко пристрастен и може би за това се спрях на Х5.
                        NGO "SPORTS CLUB ЕXTREME RACING"

                        Коментар


                        • #27
                          Здравейте, прочетох с интерес темата. Аз имам X5, 3.0D, 235hp. Разхода и е 13л на сто нормално каране. Тук администратора твърди че са само сериозни хора, но като гледам как коментират без да са имали досег нещо не се връзва. Не заблуждавайте хората.

                          Коментар


                          • #28
                            би ли конкретизирал с какво точно в тази тема някой е заблудил хората.а и все пак няма нужда да карам всеки автомобил за да се ориентирам за неговия разход.учудващо каталозите за разход на гориво вече са доста точни.а и конкретно величините давани от тебе и другите пишещи в тая тема варират от плюс 2-3 до минус 2-3 литра,което както знаеш зависи от от стила на шофиране и от града в който се прави замерването.както и от много други фактори.
                            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                            Коментар


                            • #29
                              и какво ще рече "нормално каране"?
                              току-шо засекох среден разход на пасата от нас до офиса 14.8л/100км нафта! По-средата на разстоянието разхода беше 16/100 !
                              и това при положение, че средната ми скорост беше 10кмч, а максималната 50...
                              Същата кола ми даде 6.5/100 от Мюнхен до София, средна скорост 100кмч /заедно с минаването на границите, щото не съм гасил/...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от Rado Dimitrov Преглед на мнение
                                Здравейте, прочетох с интерес темата. Аз имам X5, 3.0D, 235hp. Разхода и е 13л на сто нормално каране.
                                От колко време го имаш. С новия фейс ли е или е чипирано.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X