Обява

Свий
Няма добавени обяви.

H4 Ксенони....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • H4 Ксенони....

    Здравейте, трябва ми ксенон за H4.Повечето от вас вероятно знаят, че крушката е H4 обща за късите и дългите , и така почвам да търся предлагане по нашия пазар голямо модели, марки и цени много и различни. Гледам на една и съща марка за H4 3 различни вида без да описват каква е разликата, добре едното е биксенон ами другите? Доколкото разбирам аз единична H4 само за къса светлина и H4 за късата с допълнителна крушка за дългата.
    Много моля някой, който разбира да ми разясни:
    -каква е разликата между ксеноните
    -колко е технологичното време за превключване на къси с дълги и обратното/ще заслепявам ли насрещното движение

    -35W или 50W и нагоре /първите достатъчни лиса/заслепяват ли вторите

    -кой цвят е за предпочитане от цветовата гама/знам че е въпрос на вкус

    -заслужава ли си биксенона или единичката ми е достатъчна
    -какво ще ми препоръчате като цена за качество

    Извинявам се ако е имало друга тема в която да напиша моите щуротии. ПОЗДРАВИ!!!!

  • #2
    До: H4 Ксенони....

    Разликата е че едните са с UV защита която не съсипва пластмасовото стъкло на фара (ако не е стъклен разбира се),няма електромагнитни смущения в радиото и има две год.гаранция на крушките и баластите. Заслепяват винаги когато фаровете са без лупи.При 50W се получава обратния лош ефект ,като при мъгла се палучава бяла стена пред вас ,но някой хора въпреки това искат по "мощни фарове"
    Всички автомобили(които са без ксенон) са с халогенни крушки 4300 келвина.Най добрата видимост се достига с 5000K и има най мека бяла светлина.За технологичното време -почти няма такова .хубаво е ксенона да се пуска след като запали джипа защото началната консумация е 10 А а след това е 3 А.

    Коментар


    • #3
      До: H4 Ксенони....

      А, 4300к са си най-бели и силни според мен. Вромоските са на 35W, ама са си супер, чак да заслепяваш и с обикновени халогени си става заслепяване, ако не са ти регулирани като хората...

      Коментар


      • #4
        До: H4 Ксенони....

        На буса ми съм с Luxima вече година и нямам забележка.H4 с електромагнитен плъзгач на крушката за къси/дълги.
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #5
          До: H4 Ксенони....

          Първоначално публикуван от dlse Преглед на мнение
          Разликата е че едните са с UV защита която не съсипва пластмасовото стъкло на фара (ако не е стъклен разбира се),няма електромагнитни смущения в радиото и има две год.гаранция на крушките и баластите.
          ...и са 3 пъти по-скъпи, което е напълно неоправдано. Най-скъпите комплекти в Китай излизат 30-35 долара, и със сигурност споменатите тук са от тях. То други няма. Най-евтините - 15-20. Толкова трябва да е и разликата тук - 10-15 долара, а не тройно.

          За "UV защитата" пък е съвсем друга тема.


          Първоначално публикуван от dlse Преглед на мнение
          Заслепяват винаги когато фаровете са без лупи.
          За H4 фарове с грапаво стъкло обикновено наистина е вярно, но за фарове с единични крушки твърдо не е вярно. Изобщо за фаровете с грапаво стъкло преобладаващо заслепяват. Обаче има доста екземпляри на фарове с грапаво стъкло и ксенони, комбинацията от които не заслепява.

          Първоначално публикуван от dlse Преглед на мнение
          Всички автомобили(които са без ксенон) са с халогенни крушки 4300 келвина.
          Ако докарат 3500 трябва да си доволен. Има крушки, дето докарват към 5000, но те не са заводските, а и често "докарването" се състои в боядисване на стъклото в синьо, от което ефекта е че част от светлината, и то точно вършещаа най-много работа, така и не излиза от крушката. Типичен пример са синичките комплекти на "LAMPA" в бриколаж например. Глупост неземна.
          Първоначално публикуван от dlse Преглед на мнение
          Най добрата видимост се достига с 5000K и има най мека бяла светлина.
          Най-силно светят 4300к. А относно цвета - според вкуса. На мен 4300 ми допадат повече, например.
          Първоначално публикуван от dlse Преглед на мнение
          За технологичното време -почти няма такова .хубаво е ксенона да се пуска след като запали джипа защото началната консумация е 10 А а след това е 3 А.
          За да светнат както трябва, и като цвят и като сила, им трябват едни 4-5 секунди за силата, и 10-ина за цвета. Има и "по-бързи" баласти, но е за сметка на живота на крушката и началната консумация.
          Това не е без значение според мен, особено ако сложиш ксенони на фарове с единична крушка за дълги.

          На тия с местеща се крушка за къси/дълги времето за превключване между къси/дълги на практика е нула. Просто се премества крушката с електромагнит.

          Ама, няма смисъл от такива заигравки на H4 фарове. Наистина точно във фабричния си вид повечето заслепяват, а някои и не светят добре. Вече продават лупи за тая работа, и не са кой-знае колко по-скъпи от H4 с местеща се крушка, а светят като хората, и не заслепяват. Пак се побират в повечето H4 фарове, само че монтажа им изисква сваляне на стъклото. А в моя случай (фарове като на голф 2) и по-сериозна интервенция по фара.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: H4 Ксенони....

            Само да вметна, че силата на светене и цветната температура нямат нищо общо

            Цветната температура е условна температура в градуси Келвин (°К), до която трябва да се нагрее абсолютно черно тяло за да излъчва светлина с определен спектрален състав (цвят).

            Ето цветните температури на някой светоизточници:

            Обикновена свещ - 1900°К;
            Лампи с нагряваща се жичка - 2700 до 3000°К;
            Халогенни лампи (лампи с прегряване) - 3500°К;
            Фотосветкавица - 5500°К;
            Луминесцентни лампи - 4500 до 6500°К;
            Средна дневна светлина - 5200°К;
            Дневна светлина при облачно време - 6500°К;
            Цвят на небето - 12000 до 18000°К.

            Специално при ксеноновите светлини се предлагат варианти от 3500К вече до 18000K (виждал съм реклами на цветни температури до 24000К, но не и наживо)

            "Силата на светене" (светлинният поток) се измерва чрез няколко величини, но напоследък най-масово се използва lumen от системата Si.

            Един лумен е равен на светлинния поток, излъчван от точковиден източник в пространствен ъгъл 1 стерадиан при интензитет на светлината 1 кандела (по старому свещ).

            За сравнение, автомобилните крушки с нажежаема жичка постигат 800-1500lm докато при газоразрядните, каквито са и ксеноновите светлинният поток може да достигне 3500lm.

            T.e. цветната температура има значение за това в какъв цвят ще светят фаровете - чисто субективно до 4000-4500К е жълто, до 6500 е бяло, оттам нататък започва да синее. На 12000К си е направо виолетово.
            Лично на мен сините фарове са ми неприятни и ме заслепяват повече отколкото белите и жълтите. Не случайно почти 95% от фабрично поставните ксенонови светлини са на 4300К.

            Другото предимство на ксеноновите светлини е по-широкият ъгъл на осветеност, който се постига оттук по-широка видима област.
            Освен това по данни на производителите не би трябвало да има ултравиолетова радиация, но това не съм го мерил
            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

            Коментар


            • #7
              До: H4 Ксенони....

              Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
              Само да вметна, че силата на светене и цветната температура нямат нищо общо
              Не нямат пряка връзка, не и физическа. Просто при конкретните крушки по-нискотемпературните светят с повече лумени, което си го пише и в характеристиките им. При светодиодите например е обратното - "топлите" имат по-малка ефективност от "студените". Затова и ги правят предмно студени, макар да има и изключения. Въпрос на процеси, конструкция, химия, технология. Просто към момента това са даденостите.

              Или на кратко, в случая не са свързани пряко, но са свързани технологично.

              ПП: Ксенони има и съвсем жълти - 2000К. Оранжеви, зелени, розови и тем-подобни - също. Пак въпрос на химия.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: H4 Ксенони....

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Не нямат пряка връзка, не и физическа. Просто при конкретните крушки по-нискотемпературните светят с повече лумени, което си го пише и в характеристиките им. При светодиодите например е обратното - "топлите" имат по-малка ефективност от "студените". Затова и ги правят предмно студени, макар да има и изключения. Въпрос на процеси, конструкция, химия, технология. Просто към момента това са даденостите.

                Или на кратко, в случая не са свързани пряко, но са свързани технологично.

                ПП: Ксенони има и съвсем жълти - 2000К. Оранжеви, зелени, розови и тем-подобни - също. Пак въпрос на химия.
                Абсолютно съм съгласен с това уточнение. Ето малко заводски характеристики от братски Китай:

                4100-4300K = 3200 lumens
                5000K= 3000 lumens
                6000K= 2400 lumens
                7000K=~1800 lumens
                8000K=~1500 lumens

                Другото, което масово не се знае е, че синята светлина на мокро не се отразява добре понеже синьото се поглъща от водата и не се връща към вас. Колкото по-висока е температурата на цвета (по-сини са крушките) толкова по-зле се вижда.
                "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                Коментар


                • #9
                  До: H4 Ксенони....

                  Благодаря на всички колеги, който взеха участие по темата!!!!!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: H4 Ксенони....

                    Първоначално публикуван от dlse Преглед на мнение
                    Всички автомобили(които са без ксенон) са с халогенни крушки 4300 келвина.
                    Няма халогенно осветление на такава температура,освен ако няма допълнителен повишаващ филтър 800~1200К.

                    Първоначално публикуван от prascho
                    ...понеже синьото се поглъща от водата и не се връща към вас
                    Водата не поглъща,по скоро пречупва светлината,а синия цвят,поради естеството на дължината на вълната си,няма достатъчно енергия да се отрази достатъчно ярко.
                    Естествено зависи от силата на светлинния източник.
                    Пътят е целта.

                    Коментар


                    • #11
                      До: H4 Ксенони....

                      За виетнамския ксенон и прочие...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        До: H4 Ксенони....

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Е, това е вече съвсем друга бира Това си е сравнение между автомобил с фабрично монтирани ксенонови светлини и такъв, с неправилно монтирани такива, без значение дали са китайски, тибетски или Philips. Не си лични много от репортажа, но съм почти убеден, че на втория автомобил са махнати антирефлекторите (малките капачки, които покриват крушката отпред), а също и пластинките, които насочват светлината - ясно се вижда, че светлинният лъч не е ограничен и насочен, а се разпръсква навсякъде. По този начин наистина е много неприятно за останалите шофьори. Но това е изцяло по вина на хората, които са извършили монтажа. За съжаление в България все още нямаме институция, която да следи за тези неща, а има доста сервизи, които правят подобни монтажи.
                        Но няма значение дали светлините са монголски или китайски, ако се правилно монтирани проблем със заслепяването няма.
                        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                        Коментар


                        • #13
                          До: H4 Ксенони....

                          Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                          ...Това си е сравнение между автомобил с фабрично монтирани ксенонови светлини и такъв, с неправилно монтирани такива, без значение дали са китайски, тибетски или Philips...
                          За кой ли път ще се повторя, но явно няма как. Филипс, Хела и производителите от сходна величина не произвеждат афтърмаркет HID китове. Да, срещат се HID комплекти с надписи Филипс, Хела и т.н. но въпреки това, цитираните фирми все още не знаят за това си производство. Или пък по някаква причина се крият...

                          "Виетнамски ксенон" е събирателно на предлаганите на пазара гаражни HID продукти.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #14
                            До: H4 Ксенони....

                            А спеърпартс от къде, ако не произвеждат афтърмаркет, кво праим с гаранцията на изначално монтираните, фърмуеър тъй да се каже !?
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              До: H4 Ксенони....

                              В тоя сайт отдавна не бях виждал тема с толкова глупости.
                              Ще помоля модератора да я изтрие, не си струва да попада в гугъла.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X