Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за подгрев на ръкохватки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за подгрев на ръкохватки

    Пускам темата , защото доста се рових , но никой не е писал ( или аз не мога да попадна) . Питането ми е- сложих си подгряващи ръкохватки, които работят добре ( особено на по- високата степен) , ама и консумацията им на ток сигурно е подобаваща. Веднъж съм ги карал на по-далече---София-Варна и обратно. Ако моторът ми фабрично няма тая екстра, мога ли да си прецакам динамото? Предполагам, че по време на движение почти през цялото време зарежда, а и карам почти само на дълги , където консумацията е по- голяма. Благодаря и ако има някъде отговор, моля препратете ме. Едно момче беше питало за съвет и мисля , че там писах нещо , но точно тоя момент не е разглеждан мисля.
    Последно редактирано от Тануцо; 22-01-10, 18:48.

  • #2
    До: Питане за подгрев на ръкохватки

    Замери с мултицет зареждането, при пуснати фарове, нагреватели на ръкохватките. Нормално трябва да зарежда между 13,6 - 14,2 волта. Ако имат прекалено голяма консумация, производителя би предупредил.
    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      До: Питане за подгрев на ръкохватки

      Консумацията на високата степен мисля, че беше 20 вата. Аз също сложих такива, но не съм карал още с тях, понеже разпарчосах мотора.
      Една малка хитринка, която може да ти спести малко консумация - купи си диодни крушки за задния и предните габарити - спестяваш към 10 вата! И мисля, че няма нужда да караш на дълги - на къси е достатъчно според мен Не мисля, че като цяло има проблем - някой беше писал, че при студено време е карал доста продължително на стартовата степен и не е имало ядове.

      При мен проблема е друг - ръкохватките са дълги и стърчат извън кормилото с по 2 см. При падане на мотора ще се строшат веднага. Предпазните тапи няма да ги спасят, защото и те се гънат. Поръчах си предпазители за кормило с алуминиеви шини и ще видя дали ще е добро решение. Вие как сте решили този проблем?
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • #4
        До: Питане за подгрев на ръкохватки

        За параметри не съм се замислял, пък и не ме вълнуват, но съм карал африката с включено подгряване цял ден (10-12 часа) и не съм забелязал да има някакъв проблем.
        П.п. Плюс това и фаровете ми са с 10 вата по-силни крушки от оригиналните! С две думи - карай и не се вълнувай от дреболии
        Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
        Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
        Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

        Коментар


        • #5
          До: Питане за подгрев на ръкохватки

          Най-добре си ги вържи директно на изхода на контактния ключ. Заголваш кабела и запояваш, след това старателно изолираш. Там няма какво да се пресака - освен да ти нагори контактния ключ, но не съм чувал това нещо да стане на мотор, или поне не ми е известно.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #6
            До: Питане за подгрев на ръкохватки

            Благодаря!!! Мерих си напрежението, нормално е , но идеята ми беше дали при такава консумация за продължително време не е възможно да се прецака зареждането . Как при колите, които имат много допълнителни консумативи (например мощна музика или на състезателните дето им се закачат много допълнителни фарове) до колкото знам се слага и допълнителен алтернатор. Ама Фори май е прав.
            ПП А за свързването : на самите ръкохватки има схема, може да се върже или директно на акомулатора(+ са си има предпазител 10А) или е показано през контактния ключ( за който забравя за да не си свали акомулатора) . Аз съм си ги вързал директно , защото не ми се правят интервенции по оригиналната инсталация. Поздрави!!!

            Коментар


            • #7
              До: Питане за подгрев на ръкохватки

              С директното свързване - може, но рискуваш да ги оставиш включени, като изгасиш мотора. Колкото и да вярваш в себе си; и копчето да ти е пред очите; и червен конец даже да си връзваш някъде - бъди сигурен, че ще ги забравиш в един хубав (или не толкова) момент...

              Иначе консумацията им обикновено е 10/20 до 40W. Моите са 10/30. А най-силните, които съм виждал са до 50W. Това наистина не е притеснително - все едно двете крушки на стопа да товрят инсталацията до край - малко или много е изчислена да е по-силна от щатните консуматори. Всъщност в ТТ-данните на мотора (или мануала) пише динамото колко ток "произвежда".
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • #8
                До: Питане за подгрев на ръкохватки

                Благодаря, беше ми полезно Поздрави!!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X