Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде и аз с Range Rover P38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хайде и аз с Range Rover P38

    Ами да се похваля и аз с новата ми придобивка, Range Rover 2.5 BMW му тупа в гърдите, зелен степенки с минимума екстри но с двете гърнета. Страхотен бонбон е, въздушното му е изкарано на винтили да си го помпаш с компресор ... към момента не ми се занимава (а и все още несъм наясно каде да му търся проблема за да го отремонтирам) и разбира се идват и няколко други забележчици като сега ще помоля за помощ само за три:
    1. Капе ми нафта от ГНП точно там кадето са щуцерите. Вариантите са или разхлабен щуцер или гарнитури на помпата като за второто се притеснявам разбирасе повече. Въпросът е има ли вероятност да е от щуцер, а ако е гарнитура каде и колко би ми струвало удоволствието да ми свършат тази работа.
    2. Понеже компресора беше в почти постоянен работен режим и накрая спря и сега ми излиза досадното съобщение да карам с макс 55 км/ч има ли варичнт да го махна.
    3. На компютъра показва ли някаде моментан и среден разход и какъв да очаквам като се има в предвид че съм с ръчна кутия.
    Range Rover 2.5 TDS 1997г.
    И нека Рейнджът бъде с вас...
    [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

  • #2
    До: Хайде и аз с Range Rover P38

    Честито за придобивката със здраве да си я караш и да се слушкате взаймно !!!
    На 1-вия въпрос иди в супер дизел на околовръстното, за цена не съм сигурен,
    но там ще ти кажат(мисля че имаше и вариянт, като не искаш фактура да не плащаш ддс-то)
    На 2-рия въпрос: предполагам говориш за компресора на окачването. От това което си написал, явно ти е сложена система
    M.A.R.S.(manual air recovery system), но въпросът е дали не е сложена, защото компресорът е дал фира.
    Иначе за да се изчисти надписа трябва да говориш колегата mumbler, той има Rovacom light или с колегата dignatov той има EAS reset tool.
    На 3-тия въпрос: на лостчето за мигачите имаш 2 бутона
    горния е за speed limiter-a, а долния за разхода и втория пробег, но пък има модели дето ги нямат тия бутони.
    Като разход около 14-16л градско и около 9,5-12л извънградско, но зависи от начина на каране
    "Bis dat qui cito dat"

    Коментар


    • #3
      До: Хайде и аз с Range Rover P38

      Честито и от мен и много безаварийни километри
      Колкото до въпросите ти ,то колегата те е насочил в правилната посока.
      Успех

      Коментар


      • #4
        До: Хайде и аз с Range Rover P38

        Честито и дълги години да се слушате!

        Коментар


        • #5
          До: Хайде и аз с Range Rover P38

          Първоначално публикуван от miraculix Преглед на мнение
          2. Понеже компресора беше в почти постоянен работен режим и накрая спря и сега ми излиза досадното съобщение да карам с макс 55 км/ч има ли варичнт да го махна.
          Има начин да се премахне това съобщение!
          Без каквото и да било. Трябват ти само едни резачки ....

          Не се майтапя ... клъцваш кабелчето от EAS до BeCM ...
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            До: Хайде и аз с Range Rover P38

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Има начин да се премахне това съобщение!
            Без каквото и да било. Трябват ти само едни резачки ....

            Не се майтапя ... клъцваш кабелчето от EAS до BeCM ...
            Супер сега малко по подробно кое е BeCM ? EAS е голямата кутия с компресора но за BeCM ...
            Range Rover 2.5 TDS 1997г.
            И нека Рейнджът бъде с вас...
            [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

            Коментар


            • #7
              До: Хайде и аз с Range Rover P38

              Нито едното си познал .... нито другото !!

              Сега .... отваряш Гугъла и пишеш тия двете неща .... може да добавиш и speed limit 55.
              Ще се изненадаш колко неща ЩЕ НАУЧИШ САМ ....
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                До: Хайде и аз с Range Rover P38

                Първоначално публикуван от miraculix Преглед на мнение
                Супер сега малко по подробно кое е BeCM ? EAS е голямата кутия с компресора но за BeCM ...
                Първо Честито ти,
                .... и безпроблемно, и безаварийно.
                Аааа снимки нещо, няма ли да има.

                Научи се да използаш "тъсачката" горе в дясно.
                За модела, и повечето проблеми свързани с него, има МНОГО изписано.

                Така там зададени въпросите в съответните теми, ще улеснят и тези който могат да ти отговорят по дадения проблем, и тези който ще използва търсачката за информация (новодошли или с подобен проблем)

                BODY ELECTRICAL CONTROL MODULE -BeCM
                Прикачени файлове
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • #9
                  До: Хайде и аз с Range Rover P38

                  Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                  Нито едното си познал .... нито другото !!

                  Сега .... отваряш Гугъла и пишеш тия двете неща .... може да добавиш и speed limit 55.
                  Ще се изненадаш колко неща ЩЕ НАУЧИШ САМ ....
                  Благодаря за съвета но така и не намерих кой кочно кабел трябва да режа иначе разбрах че компютъра под седалката е BeCM и отам нататък съм в задънена улица А някак не ми се иска да режа наред . Наистина ще съм благодарен за малко повече информация ... а що се отнася до търсачката всички други проблеми които отсраних по колата са благодарение на нея ...
                  Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                  И нека Рейнджът бъде с вас...
                  [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хайде и аз с Range Rover P38

                    Първоначално публикуван от miraculix Преглед на мнение
                    ..................................................... А някак не ми се иска да режа наред . ...................................................... ...
                    Така ... има напредък!
                    Остава да разбереш и къде е EAS ....control unit до него е и реленцето ... може да го махнеш

                    Отваряш документацията със схемите ..... и има само един кабел между двата компютъра.
                    Остава да си избереш от коя старана да си го клъцнеш ...

                    За повече жокери .... вземам пари ...
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хайде и аз с Range Rover P38

                      На добър път, братче, голям танк е Р38, със здраве и от мен!
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хайде и аз с Range Rover P38

                        Под лявата седалка е юнит компа над него е релето и предполагам отгоре е EAS компа но там са доста кабела. Ще бъда благодарен ако кажеш сега кой да режа Мисля че се справих добре до момента ...
                        http://rswsolutions.com/ са някакви големи маняци и са описали доста проблеми свързани с EAS и в youtube са качили много видео материял...
                        Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                        И нека Рейнджът бъде с вас...
                        [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хайде и аз с Range Rover P38

                          Отрязах син/розов и син/бял грешката остава
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Любо Тодоров; 23-01-10, 10:17.
                          Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                          И нека Рейнджът бъде с вас...
                          [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хайде и аз с Range Rover P38

                            Ееее добре ..... има напредък!
                            Виждаш ли, че не е толкова трудно.

                            Сега прочети ТОВА ......Getting Rid of EAS Fault Messages....... направи го .. и ......
                            Ще черпиш!!

                            Ама .... да не забравиш ..
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хайде и аз с Range Rover P38

                              Много ти благодаря и с удоволствие ще почерпя Само един въпрос по тази тема. Да разбирам ли че трябва да саземя от 7 до 18 пин и да подам 12в. от 25 до 1ви ? Някой би ли могъл да предложи добър превод на тази статия ?
                              Последно редактирано от Любо Тодоров; 23-01-10, 11:36.
                              Range Rover 2.5 TDS 1997г.
                              И нека Рейнджът бъде с вас...
                              [COLOR=#3b5998]Живота е болест предавана по полов път![/COLOR]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X