Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки Витара или Нисан Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сузуки Витара или Нисан Терано 2

    Споделете мнение какъв джип да си купя Сузуки Витара или Нисан Терано 2? Много съм затруднен при избора... Залагам на бензин,дълга база.Мнението ми клони повече към Сузуки Витара V6, но и Нисана ми харесва...

  • #2
    До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

    И аз като теб съм на подобно чудене, ама предпочитам дизел като вариант. В тази категория е и Форд Маверик , то си е НИСАН Терано. Витарата е по-прибрана като габарити, което за града е предимство, а Нисана изглежда по-голям външно, отвътре не знам.

    Коментар


    • #3
      До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

      Като за начало:
      1 има доста писано и за двете марки, в подразделите може конкретно да намериш информация
      2 за какво ще се ползват, все пак не е без значение.

      За витарата V6 поне от прочетеното не е за предпочитане. Нисана двигатела е с верига, предполагам за бензинов говориш, но и разхода ще е по-голям.
      И двете са с принудително включвне на мостовете.
      Нисана е с по-голям просвет, и дизела и бензина до колкото знам са хубави двигателчета, има и повече място.


      п.п. аз лично само чета, но това горе-долу съм запомнил като информация.
      http://www.auto.ru/ тук може да им погледнеш по подробно характеристиките.

      Като доуточниш към какво точно и за какво ти трябва притежаващи/ли такива машини може да ти кажат + и -
      Така поставен въпроса надали ще се наеме някой да хвърля боб какви са ти желанията и за какво ти е 4х4
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

        Зависи за какво ще го ползваш.
        Тераното дб си е автобус,но е с lsd диф. на заден мост, клирънсът в оргинаен вид е по-голям от на витарката-по проходима, но като цяло асфалтова джипка с възможности да броди и по къра ама не прекалено.Мотора е с верига, дизела е на зъбни колела.Витарата с тоя мотор върви много, но е скъп от към поддръжка/с верига е, но си иска профилактиката-успокоител, обтегач и т.н., защото отърве ли веригата-$$$$$, то не че не важи и за опонента.Проходимост-зависи, в оргинален вид не особенна, за екстремални изпълнения не стават.И двете са part time.Като цяло тераното за мене е по-добро, но е по-тромаво и пътното му поведение е по-камионджийско .Лично аз предпочитам дизеловия вариант на нисан.
        За тунинг -витара- колкото искаш в тоя форум.За терано не много , но от сърце.

        Коментар


        • #5
          До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

          писали сме едновременно с колегата

          Коментар


          • #6
            До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

            Мисля че сравнявате два автомобила от различен клас. Имал съм Витара три години сега от четири имам дизелово Терано. Нямат си нищо общо. Тераното за мен е по висок клас от витарката. Следващия клас е Патрул.
            По принцип който каквото си кара това си харесва. Е аз съм карал и двете и според мен Тераното е по добро.
            Уточнение: Двете са ми били къси бази, не си падам по дългите.
            Успех. Която и да вземеш ще си си доволен и щастлив. Сигурен съм
            Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

            Коментар


            • #7
              До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

              Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
              Мисля че сравнявате два автомобила от различен клас. Имал съм Витара три години сега от четири имам дизелово Терано. Нямат си нищо общо. Тераното за мен е по висок клас от витарката. Следващия клас е Патрул.
              По принцип който каквото си кара това си харесва. Е аз съм карал и двете и според мен Тераното е по добро.
              Уточнение: Двете са ми били къси бази, не си падам по дългите.
              Успех. Която и да вземеш ще си си доволен и щастлив. Сигурен съм
              .....Колега Нисан Патрул е много,ама много повече стъпала по-нагоре от Терано 2 !!!!!
              ако ги беше карал нямаше да кажеш това.
              имал сам една много далга година с Терано 2
              искам да подчертач дебело Тераното беше на 41000 км. !!!!
              и въпреки това само ядове...
              колкото до дилемата на колегата....Тераното е добро само на асфалта

              Коментар


              • #8
                До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

                Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
                .....Колега Нисан Патрул е много,ама много повече стъпала по-нагоре от Терано 2 !!!!!
                ако ги беше карал нямаше да кажеш това.
                имал сам една много далга година с Терано 2
                искам да подчертач дебело Тераното беше на 41000 км. !!!!
                и въпреки това само ядове...
                колкото до дилемата на колегата....Тераното е добро само на асфалта
                Да кажа и аз две приказки относно дизеловото терано - не е офроуд звяр но за това което е е доста-добро.
                Върви добре и на асфалт и извън пътя.Добра тяга в ниските обороти дори без включени понижаващи предавки.
                Приличен разход на гориво - 10 градско и 7-8 извън при скорости до 110-120.Максимална около 160км.
                Багажника на късата база е доста по-голям от тази на витарата.
                Двигатела е със зъбни колела и няма нужда да се сменят ремъци/вериги и т.н. Чест проблем е дебитомера който в повечето случаи се оправя с едно чистене.
                Като за екстри почти всички имат А/С ,АБС, ел.стъкла.

                А що се отнася до проходимоста мисля че е сходна с тази на витарата.

                Преди Тераното карах кола и мога да уверя колегата че там където съм ходил с нисана не съм си и помислял да доближавам с автомобил,така че твърдението че джипката ставала само за пътя е доста несериозно и малко в стил "тунинг.бг" .

                Доста често се събираме група от паджеро,витара и едно диско - все доказали се машини - мога да те уверя че не съм имал никакви проблеми да мина от там където и те минават без ядове.

                Коментар


                • #9
                  До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

                  когато караме определена марка джипка ))....не е нужно да си я жвалим......нали разбираш.?
                  значи штом има,блокажи..големи гуми,и бла,бла куб нешта оште,.....естествено ,че е джип!
                  но това незначи като имаме такава ,трябва да си я жвалиме !!!!
                  написал сам по горе,че и аз някога сам карал Терано 2 – 2700сс. тди,и то беше на 41000км...със сигурност !!!!,
                  и въпреки това е един от наи чупливите джипове(не само мое мнение)
                  а пък за истинско каране извън патя ......нямам предвид до градината или до някоя рекичка, ама просто нества....
                  нали все пак това е форум за оф–ролд.....а не за разходки по тревата

                  Коментар


                  • #10
                    До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

                    Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
                    когато караме определена марка джипка ))....не е нужно да си я жвалим......нали разбираш.?
                    значи штом има,блокажи..големи гуми,и бла,бла куб нешта оште,.....естествено ,че е джип!
                    но това незначи като имаме такава ,трябва да си я жвалиме !!!!
                    написал сам по горе,че и аз някога сам карал Терано 2 – 2700сс. тди,и то беше на 41000км...със сигурност !!!!,
                    и въпреки това е един от наи чупливите джипове(не само мое мнение)
                    а пък за истинско каране извън патя ......нямам предвид до градината или до някоя рекичка, ама просто нества....
                    нали все пак това е форум за оф–ролд.....а не за разходки по тревата
                    Не - няма нужда от хвалби - нали целта е тука опит да се споделя.
                    Аз като ходих да гледам за терано съм попадал на бройка с 42-3 хил.км по километраж които обаче въобще не отговаряха на състоянието му.
                    Оказа се че целия километраж е сменян( фабричен дефект на моделите след 2000г), като кой знае колко километри е навъртял преди това.
                    А що се отнася до надеждността - имам го от скоро и немога да коментирам но ако се поразровиш в интернет ще намериш много и то все доволни клиенти.
                    На запад ги ползват и много за теглене и предполагам че някои от собствениците си карат на 4х4 на асвалт което е крайно вредно за цялата трансмисия.Отделно доста хора дори и мои познати си карат джипките на двойно без те да имат междинен диф.- та за некомпетентността на водачите неможем да виним производителя(който и да е той).
                    Какво имаш точно предвид с "истинско каране извън пътя" , защото аз по поляната и до реката си ходих преди без проблеми и с кола???

                    Коментар


                    • #11
                      До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

                      Първоначално публикуван от kirov4x4 Преглед на мнение
                      Споделете мнение какъв джип да си купя Сузуки Витара или Нисан Терано 2? Много съм затруднен при избора... Залагам на бензин,дълга база.Мнението ми клони повече към Сузуки Витара V6, но и Нисана ми харесва...
                      Колега,кажи за какво ще го ползваш основно,за да може да ти се
                      даде компетентен отговор,ако не искаш да споделиш,прочети из
                      темите,за Нисан и Сузуки и ще си намериш отговора.
                      И преди да си купиш джипка първо ги пробвай и двете,и сам
                      прецени коя е по-добра.Успех.
                      И като я купиш,снимки на красавицата.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #12
                        До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

                        Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
                        когато караме определена марка джипка ))....не е нужно да си я жвалим......нали разбираш.?
                        значи штом има,блокажи..големи гуми,и бла,бла куб нешта оште,.....естествено ,че е джип!
                        но това незначи като имаме такава ,трябва да си я жвалиме !!!!
                        написал сам по горе,че и аз някога сам карал Терано 2 – 2700сс. тди,и то беше на 41000км...със сигурност !!!!,
                        и въпреки това е един от наи чупливите джипове(не само мое мнение)
                        а пък за истинско каране извън патя ......нямам предвид до градината или до някоя рекичка, ама просто нества....
                        нали все пак това е форум за оф–ролд.....а не за разходки по тревата
                        И какво му счупихте, ако не е тайна?

                        Моя е на 92000, и нямаше нищо сменяно. Сменям аз, предимно от лигавщина. С оригиналните долни шарнири, с оригиналните тампони навсякъде, с оригиналния съединител. Изобщо по двигател и ходова част не беше пипвано нищо, и нищо не тропаше. Отварях и главина отпред - от любопитство. Вътре беше аптека. А че по магазините продават евтини шарнири да речем, дето се разхлопват за 2000км, или евтини тампони, дето сдават на 1000км, е съвсем друг въпрос. Или евтини ментеливи биалети, дето сдават за една разходка - също.

                        Мерих и компресия - при норма 25-30, е 30-30.5 на всички цилиндри. Здрав, чугунен мотор (витарския V6 е гнусна работа, доколкото съм чувал).

                        Между дълга витара и късо терано - по-добре късо терано. Отвсякъде. А като габарити са подобни. Като комфорт - опитай. То си е до вкус.

                        Но бензиновото терано не ме кефи. Мотора му идва слабичък според мен.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

                          Първоначално публикуван от ТЕРЗИЙСКИ Преглед на мнение
                          когато караме определена марка джипка ))....не е нужно да си я жвалим......нали разбираш.?
                          значи штом има,блокажи..големи гуми,и бла,бла куб нешта оште,.....естествено ,че е джип!
                          но това незначи, като имаме такава ,трябва да си я жвалиме !!!!
                          написал сам по горе,че и аз някога сам карал Терано 2 – 2700сс. тди,и то беше на 41000км...със сигурност !!!!,
                          и въпреки това е един от наи чупливите джипове(не само мое мнение)
                          а пък за истинско каране извън патя ......нямам предвид до градината или до някоя рекичка, ама просто нества....
                          нали все пак това е форум за оф–ролд.....а не за разходки по тревата
                          Колега форума е за оф-роуд и за мнения, ти си имаш твоето, ние нашето. По горе за Партола имах предвид, че е по горен клас на Тераното (пак мое мнение), ама явно не си ме разбрал. Моята градация е такава : Витара, Терано, Партол и т.н. Разбиращите да ме поправят ако не е така, все пак съм още лаик.
                          Аз подкрепям Спарки - моя е на 198 000 и не е трепнал всичко си е оригинално. Скоро ще имам съединител за смяна и амовете са ми за смяна, но това все пак са си доста километри. От друга страна шарнири, носачи, дифове - никакви ядове. Компресията ми е 29,5, ама досега не знаех нормата. Виждам че ми е добре.
                          А за хваленето, точно пък тука да се хваля, защо? Току виж ми завиди некой на старото Терано ли? Хората какви коли имат . . . Просто си даваме мнението.
                          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

                            Че тези двата модела са различни вселени,нямат никаква база за сравнение,само може би че са със по 4 гуми.Ако вземем разбира се базови (непипнати модели),а не някакви лифтнати простотии.Всичко това в полза на тераното.Карал съм и двете,не са проходими колкото Нива,но са по комфортни.Някой веднага ще се възмути и ще почне да обяснява разни въртящи моменти при ниски обороти,но да види и репортажите за пътната обстановка-вървят снегорините и нивите.Даже гледах и клипчето за Варна и гледах един колко мъки си хвърли да излезе.Пост скриптум-Няма лоши коли,а калпави шофьори.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Сузуки Витара или Нисан Терано 2

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              И какво му счупихте, ако не е тайна?

                              Моя е на 92000, и нямаше нищо сменяно. Сменям аз, предимно от лигавщина. С оригиналните долни шарнири, с оригиналните тампони навсякъде, с оригиналния съединител. Изобщо по двигател и ходова част не беше пипвано нищо, и нищо не тропаше. Отварях и главина отпред - от любопитство. Вътре беше аптека. А че по магазините продават евтини шарнири да речем, дето се разхлопват за 2000км, или евтини тампони, дето сдават на 1000км, е съвсем друг въпрос. Или евтини ментеливи биалети, дето сдават за една разходка - също.

                              Мерих и компресия - при норма 25-30, е 30-30.5 на всички цилиндри. Здрав, чугунен мотор (витарския V6 е гнусна работа, доколкото съм чувал).

                              Между дълга витара и късо терано - по-добре късо терано. Отвсякъде. А като габарити са подобни. Като комфорт - опитай. То си е до вкус.

                              Но бензиновото терано не ме кефи. Мотора му идва слабичък според мен.

                              няма тайни,както казваш на разходка по нешто
                              спорове не са нужни.....сигурно аз сам попаднал на,най–трошливото Терано,или пазарувам само от фалшиви представителства на Нисан....
                              има нешто,незнам ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X