Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да взема задно каре на преден кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
    Аз съм със същият маншон.

    [ATTACH=CONFIG]941747[/ATTACH]

    Дядо Владо демонтира стария, зачисти карето с четка и бензин, гресира и сложи новия маншон като бяха необходими малко съвети с чука и менгемето де. Вече 2 години и половина може би няма проблеми.
    Аз карам с такъв маншон вече година и 12000 км. Карето само го гресирахме и си е ОК.
    Прикачени файлове
    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

    Коментар


    • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      Четох за неволите ти. И за това питам.
      Някой успял ли е да купи нещо от тук, различно от Pascal, EMPI, NTY и изобщо да е изкарало над 2к км?
      Да, с карето от Скорпион 13. Към 130 лв. беше, незнайна марка, уж някакво италианско. Карах го към 5000км но се появиха леки вибрации към 120-130 км/ч. Вероятно не е добре балансирано.
      И в крайна сметка разглобих оригиналното (което щракаше, но беше здраво), накиснах го в нафта, после почистване, сглобяване, гресиране с литиева грес, сложих маншоните и зегерката от скорпионското и така вече 50 000 км. Прихърква леко при големи неравности, но няма как износено си е.
      Преди това пръснах две от Вест Ауто; писал съм и в друга тема.

      Така се набалбуках с тия Вест Ауто, ама просто накупих доста неща наведнъж като купих джипа.
      Сега след две години експлоатация гледам гумената гарнитура на скоростната кутия напукана отвън. На 2 години!
      Там освен амортисьорче на задното стъкло да си купиш друго не си струва!!!
      Последно редактирано от Interceptor; 25-12-17, 13:12. Причина: инфо
      "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

      Grand Cherokee Limited 2.7CRD

      Коментар


      • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

        Първоначално публикуван от Interceptor Преглед на мнение
        гресиране с литиева грес,... Прихърква леко при големи неравности, но няма как износено си е.
        С тази няма да хърка.

        http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4995

        Коментар


        • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          С тази няма да хърка.

          http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4995
          Полезно инфо ще го пробвам!
          "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

          Grand Cherokee Limited 2.7CRD

          Коментар


          • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

            Може да имам късмет,но вече 30хил. км. съм с каре от Вест Ауто(NTY). Очаквам го скоро.

            Коментар


            • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

              А някакви симптоми има ли вече?

              И аз им го разгледах онзи ден, докато бях в магазина за една течност. Тук някой беше постнал снимки на crown, дорман, китайче, nty, pascal и т.н. Ами най-приличаше на crown. От черна сплав с графитен цвят и маншон с конусовидна чашка.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                Симптоми няма никакви, така си мисля просто. Купил съм го преди две години, когато купих джипа и до сега държи. Някой беше споменал, че тогава е имало хубава партида.
                Последно редактирано от rangelovhunter; 01-01-18, 15:47.

                Коментар


                • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                  Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                  Аз карам с такъв маншон вече година и 12000 км. Карето само го гресирахме и си е ОК.
                  Маншона се скъса на около 19000 км. и 2 години. Пак сложих такъв по липса на друг.
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                    Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                    Маншона се скъса на около 19000 км. и 2 години. Пак сложих такъв по липса на друг.
                    бял скорпион 13
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                      Те в Скорпиона са цъфнали и вързали. Същите боклуци са каретата от там,като тези от Вест ауто.
                      Проблема е,че няма алтернатива. Производителя не предлага нито оригинални карета,нито маншони като резервни части. Само цял кардан,но той струва майка си и баща си.
                      Ако си в САЩ ще прежалиш 400 долара,но тук - шипинг,митнически сборове.... Луда работа.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                        В интеркарс има два вида карета Паскал. Такова от 60 и такова от 100лв. Това са дилърски цени през програмата им за поръчки. Януари взех това от 100лв и го сложих. Жуженето в краката и пукането при навит волан изчезнаха. Вече над 5000км няма драма. И на двете отстрани е гравирано driveshaftparts ME807. Същите карета ги има навсякъде в нета от $35 до $200.

                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                          МЕ807
                          От driveshaftparts USA - 22USD
                          driveshaftparts UK - 30GBP
                          driveshaftparts PL - 170ZL (~77лв.)

                          Nice!

                          Да си бях поръчал отдавна, а не да ме мотаят разни пишман майстори...
                          А уж си знам къде и как...
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive II *
                          2" lift (Bilstein 5100 & IronRocks springs), General Grabber AT3 31"

                          Коментар


                          • От: Откъде да взема задно каре на преден кардан

                            Първоначално публикуван от lordoff Преглед на мнение
                            МЕ807
                            От driveshaftparts USA - 22USD
                            driveshaftparts UK - 30GBP
                            driveshaftparts PL - 170ZL (~77лв.)

                            Nice!

                            Да си бях поръчал отдавна, а не да ме мотаят разни пишман майстори...
                            А уж си знам къде и как...
                            Мдам. Но подозирам, че качеството е непостоянно и е въпрос на партида. Иначе този размер навсякъде го казват МЕ807
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • Сега защо се скапват.

                              1. Масово се продават само с едно уплътнение за откъм капака, а търябва уплътнение и от другата страна.
                              2. Дори въпросното едно уплътнение е твърде тънко и не уплътнява надеждно (черното на снимката).

                              В резултат на горното греста си заминава, карето изсъхва и си заминава и то. В момента на WK (карето е същото, с някакви миниатюрни разлики, които не мога да хвана какви са точно), карам с най-евтиното китайско каре от RockAuto, и бавно и полека си беше направило ивица от грес около него.

                              Направих си 2 гарнитури от паронит, обхващащи цялата страница на карето - едната за откъм маншона, другата откъм капака. Направих си и още 2 гарнутури от картон като тази, с която идва карето и е прекалено тънка, и ги добавих зад и пред нея, за да надстърчат. Течове в момента няма. Карето не се беше скапало, защото не беше съвсем изсъхнало, но не му оставаше твърде много време до тоя момент.

                              По някое време ще кача чертежи на голямата и малката гарнитура. Преди време можеше да се поръчат направо изрязани, но и на ръка не е драма - моите ги рязах с макетно ножче. Минимум трябва една тънка голяма за откъм маншона и една малка дебела (над половин милиметър - трябва да надстърча над изкопаната част) за откъм капака, и карето никога няма да изсъхне, съответно и прегрее.
                              Последно редактирано от sparkybg; 07-08-22, 11:46.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • Тези гарнитурки не може ли да се мажат със силикон?
                                Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                                Око за око, паста за зъби!
                                Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X