Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна ангренажна верига XL/XR 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна ангренажна верига XL/XR 600

    Да споделя малко лош опит - ефекта от пропусната смяна на въпросната верига. При последното обслужване на двигатела ми се стори, че веригата е добре и не я смених. Оказа се, че съм бил в жестока заблуда. Описвам случая: след последното каране на Нова година прибрах мотора в нормално състояние. При опит да изляза да покарам миналата седмица не успях да запаля. Дръпнаха ме с кола и запалих, но мотора работеше като трактор. Прибрах го веднага и го разглобих. Веригата беше толкова разтегната, че обтегача беше прескочил "банана" и ... веригата прескочила 3 зъба, а всмукателните клапани ударили буталото. За щастие няма поражения - всичко е оцеляло, но това е чист късмет. Ако при запалването му бях дал малко газ - щеше да има доста по-сериозни последствия. В заключение - не подценявайте смяната на ангренажната верига. Надявам се да съм полезен на колегите с малко опит и с подобни мотори.

    п.п. началото на другия месец ще пристигне новата верига и ще опитам да кача снимки от смяната, защото процедурата е интересна.
    Honda XR600
    Kawasaki KLX650
    Honda XL600V Transalp
    +359 888 6З5 9З4

  • #2
    До: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

    Нищо ново, колега, на Хондата много лесно прескача верига.ОгледаЙ много хубаво обтегача и болта,че е малко шашав. На главата се прави едно приспособление, което не позволявя на обтегача да се върне,ако те вълнува драсни един ред, ще ти обясня за какво става въпрос.
    Последно редактирано от viki terzieva; 19-04-11, 13:24.
    Polaris Magnum 500
    Mercedes ml320

    Коментар


    • #3
      До: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

      Направо можеш да обясняваш - ще е полезно за всички, които не го знаят. Нали това е идеята на форума!
      Honda XR600
      Kawasaki KLX650
      Honda XL600V Transalp
      +359 888 6З5 9З4

      Коментар


      • #4
        До: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

        Ето я въпросната джаджа,представлявя болт 10мм които е разпробит и му е навита резба 6мм.Главата на болта (отвън) е изпилена за да не пречи на болта на които е хваната планката на маслената магистрала.Гайката( вътре) също е изпилена да стане по-тънка за да не опира в обтегача.Желателно е да му сложиш гарнитурка или силикон.Вече си събрал мотора,припалваш го ,оставяш го да поработи
        (обтегача да опъне веригата хубаво)гасиш и навиваш 6ммто болтче на ръка докато опре в оптегача и го законтряш с контрагайката.Напред във времето може да го проверяваш и дозатягаш,като можеш да си сложиш белег на болтчето и да следиш разтягането на веригата.Целта на болта е да предотврати моментното изпускане на обтегача,които е на приципа на бендикса.
        Прикачени файлове
        Polaris Magnum 500
        Mercedes ml320

        Коментар


        • #5
          До: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

          Браво колега решението ти е много хитро и ефикасно.Само да попитам дали не разтяга по-бързо веригата?И дали няма вариянт така както е да се саморазвие?
          0878424143
          0887424150

          Коментар


          • #6
            До: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

            Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
            Браво колега решението ти е много хитро и ефикасно.Само да попитам дали не разтяга по-бързо веригата?И дали няма вариянт така както е да се саморазвие?
            Бат Петьо за съжаление не съм го измислил аз.Болта не се натяга а само леко подпира обтегача (един вид застраховка)така че няма как да се разтегне веригата по-бързо.А за саморазвиването има контрагайка така че няма страшно.
            Polaris Magnum 500
            Mercedes ml320

            Коментар


            • #7
              До: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

              Само да кажа,че така ги правехме едно време,когато нямаше части,Сега е престъпление да разпробиеш главата,след като има всякакви части.И това се прави от човек дето си разбира от работата и е технически грамотен,защото може мн. да се пренатегне веригата и да доведе до по бързо износване на обтегача и успокоитела.

              Коментар


              • #8
                До: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

                Аз моя Доминатор така го купих,с въпросното "приспособление".По-късно това нещо ми създаде доста главоболия.Момчетата от Дупница доста старателно го бяха замаскирали с гумено маншонче,и пропуснаха да ни кажат за това"подобрение".Мотора го купих 2005г. нов внос,не вярвам така да е пристигнал отвън,нито пък тогава да е имало проблем с частите.Смених обтегача и веригата и всичко се оправи.

                Коментар


                • #9
                  От: До: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

                  Възможно ли е от разпъната ангр.верига да се получава силно чукане в двигателя. XL600RM

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

                    Първоначално публикуван от DINIO_D Преглед на мнение
                    Възможно ли е от разпъната ангр.верига да се получава силно чукане в двигателя. XL600RM
                    Може.
                    Yamaha WR 200

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

                      Не само че може, в 90% от случаите се оказва точно тя. Доста по-рядко е бутален болт примерно. Надявам се знаеш как чукат клапани и си изключил варианта да е от тях. Разликата е доста осезаема. При клапаните се чува като "цъкане" и е по-бързо, при верига или бутален болт чукането е с тактовете на двигателя и е доста плътно - все едно удряш с чук по метал. Видях в другата тема, че си поръчал "затворена" верига - приготви се за много разглобяване. А, да - не карай така. Ако е веригата и прескочи - ще имаш доста повече работа.
                      Honda XR600
                      Kawasaki KLX650
                      Honda XL600V Transalp
                      +359 888 6З5 9З4

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

                        Здравейте,искам да благодаря на всички колеги които са писали в този форум,и аз имах същия проблем с ангренажната верига.Купих си Хонда Хл600лм преди година,моторчето много запазено,нов внос,обаче след време се получи точно както е описал колегата,получи се леко чукане,и аз така го напрових както се казва "побългарена работа" ама пък стана с въпросния болт.Предполагам,че поражения няма да има с болта относно веригата. Благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

                          Колеги айде и аз малко да си се пооплача, дано някой даде адекватен съвет! Става въпрос пак за Хонда, но за ХР400Р. Когато го запаля има едно чукане доста ясно изразено, интересното е, че когато подам газ и отпусна чукането спира, пак подавам газ и отново почва... Прочетох в темата за ХР, че декомпресорите правели този проблем, но автоматичните, а аз съм с "ръчния". Не съм гледал клапаните, но все си мисля, че те или тропат или не тропат? Дали може да е обтегача или веригата, или пък да гледам декомпресора? Направо не знам, то е ясно, че ще има разглобяване ама кога ще е то един господ знае. Отворен съм към всякакви съвети, благодаря предварително!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

                            Колега това ми прилеча на разхлабини болтове на колелото на разпределитилния вал! На моя хр 250 му беше паднал единия даже!!!
                            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

                              Първоначално публикуван от влади кх Преглед на мнение
                              Колега това ми прилеча на разхлабини болтове на колелото на разпределитилния вал! На моя хр 250 му беше паднал единия даже!!!
                              Ще се провери! Благодаря за отговора, ако има още срещали подобен "звук" пишете не се притеснявайте

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X