Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна ангренажна верига XL/XR 600

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

    Не ти трябват предположения повече, а инструменти - като отвориш главата ще стане ясно. Така или иначе не е добре да го караш докато не го оправиш. Ако ти потрябва помощ или съвет при разглобяването/ремонта/сглобяването, тук има поне 100 човека които ще помогнат.
    Honda XR600
    Kawasaki KLX650
    Honda XL600V Transalp
    +359 888 6З5 9З4

    Коментар


    • #17
      От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

      Много често при Хр 400,се появява това чукане в главата,което също много често се дължи на автоматичния декомпресьор,казваш че си с ръчен,но сигурен ли си че горе,под капака на клапаните на разпределителния вал,нямаш автоматичен?Една ''дантелена''пружинка прави цялата работа.........
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #18
        От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
        Много често при Хр 400,се появява това чукане в главата,което също много често се дължи на автоматичния декомпресьор,казваш че си с ръчен,но сигурен ли си че горе,под капака на клапаните на разпределителния вал,нямаш автоматичен?Една ''дантелена''пружинка прави цялата работа.........
        Дано е от това Чакам да ми донесат гарнитура на капака и го разглобявам (сега е направено със силикон, но не мисля че е уместно като се има на в предвид, че си има оригинална гарнитурка!).

        Коментар


        • #19
          От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

          Само да добавя,да внимаваш като сваляш автоматичния декопресьор,понеже от вътрешната страна на декопресьора има три игли които много лесно можеш да загубиш,ако има нещо неясно,питай
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #20
            От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

            Здравейте колеги,имам проблем който не го видях никъде по темите.Имам Honda XR 600R прескочи ми ангренажната верига,смених я и единия "банан"също.След известно време ми прескочи пак,смених пружината на обтегача сглобих мотора,минах дали има и 10км. изгасих го и при опит да го запаля пак прескочи.И сега се чудя какво се случва и дали се е износило колелото на разпределителния вал та ми прави тези мизерии,защото като наложа веригата на него и между нея и зъбите свети (има разстояние).

            Коментар


            • #21
              От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

              Здравейте!
              Хонда nx 650 при работа на място никакво оплакване от към някакъв шум но при изфорсирване на двигателят " оттича" вибриращ шум...наподобяващ вибрация на шайба или пластина по-скоро...
              Въпросът ми към просветените е дали не е от въпросният обтегач или верига?
              След загряване не се чува!

              Коментар


              • #22
                От: Смяна ангренажна верига XL/XR 600

                Първи признаци за разтегната верига е характерният метален дрънкащ звук на студено , който прогресивно намалява и напълно изчезва при загряване на двигателя .

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X