Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрическа тротинетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрическа тротинетка

    Здравейте колеги.Имам проблем с една тротинетка на ток
    която взех леко изтърбушена.Някой е изтръгнал кабелите от ръчката
    за подаване на газ .От спийд контролера излизат три кабела и трябва да влизат в нея но сега са навънка. Няма никакви следи да са били свързани там може и нещо да липсва незнам.Проблем е и че нищо не разбирам от електроника.Целта е от тротинетка да стане кола за
    лапето и при това положение ще е най добре да бъде с педал. Ако
    някои знае как да го направя моля да помага.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Електрическа тротинетка

    Почти е сигурно, че е потенциометър. Трябва все пак някой да отвори ръчката и да прочете/премери стойността му.

    Коментар


    • #3
      До: Електрическа тротинетка

      Разглобих го доколкото можах но той китаеца мазал с лепило без да му се свиди.И вътре напрактика няма нищо. Само един магнит.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Електрическа тротинетка

        Нащракай малко повече снимки. И там, където влиза кабелчето; къде отиват изводите.

        Коментар


        • #5
          До: Електрическа тротинетка

          По нищо не си личи тея кабели къде са били.Няма парчета от кабел или запояване.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Електрическа тротинетка

            Продължавам да си мисля, че е потенциометър. Жичките са тънки за реостат.
            Може да се тръгне и по обратния път - да се отвори блокът за управление и да се решава как да се измисли педал.

            Дай някакво инфо за модел, марка на играчката, може да изГуглим нещо?!

            Коментар


            • #7
              До: Електрическа тротинетка

              Само на мотора се чете MY1016 250W
              намерих и това от снимките ако помага.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Електрическа тротинетка

                Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
                По нищо не си личи тея кабели къде са били.Няма парчета от кабел или запояване.
                Можеш ли да снимаш как изглежда отвътрешната страна тази част която е от втората снимка и през която минава кабела и влиза ръкохватката която има там метална част (която споменаваш че е магнит ако не се лъжа). Мисля си както е споменал Паджеровод ако не е потенциометър и наистина има магнит то остава китайците да са измислили нещо с използването на датчик на Хол.

                Коментар


                • #9
                  До: Електрическа тротинетка

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Продължавам да си мисля, че е потенциометър. Жичките са тънки за реостат.
                  Може да се тръгне и по обратния път - да се отвори блокът за управление и да се решава как да се измисли педал.

                  Дай някакво инфо за модел, марка на играчката, може да изГуглим нещо?!
                  Не е потенциометър датчик на хол демек безконтактен е управялва се магнит.

                  Не се занимавай да го ремонтираш мога да ти пратя нова ръкохватка за 25лв.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Електрическа тротинетка

                    А значи правилно съм се досетил, интересно приложение са намерили китайците. Прилича точно на това което е дадено на втората снимка в тази статия т.е. в самата ръкохватка е вграден датчика а пластинката променя магнитното поле.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Електрическа тротинетка

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      Не е потенциометър датчик на хол демек безконтактен е управялва се магнит.

                      Не се занимавай да го ремонтираш мога да ти пратя нова ръкохватка за 25лв.
                      Направо му прати педал, той нали иска да я преправя на количка за хлапето му. Гледам, че има
                      http://www.monsterscooterparts.com/thforgeandot.html

                      Коментар


                      • #12
                        До: Електрическа тротинетка

                        Целта на задачата не е да го ремонтирам а да стане със педал.
                        Тоя датчик на Хол може ли да се замени с потенциометър?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Електрическа тротинетка

                          Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
                          Целта на задачата не е да го ремонтирам а да стане със педал.
                          Тоя датчик на Хол може ли да се замени с потенциометър?
                          За потенциометъра не знам дали може да стане, но на педал можеш да преработиш ръкохватката. Аз поне така правих като произвеждах мини ел. колички с части от тези тротинетки.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Електрическа тротинетка

                            Вече е ясно че ще купувам нова ръкохватка или още по добре педал но незнам контролера дали работи. Има ли начин да се разбере дали работи преди да я купя ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Електрическа тротинетка

                              Първоначално публикуван от mraveca Преглед на мнение
                              Вече е ясно че ще купувам нова ръкохватка или още по добре педал но незнам контролера дали работи. Има ли начин да се разбере дали работи преди да я купя ?
                              Аз ги пробвам само със нова дръжка понеже винаги имам под ръка, за друга проба не ми идва акъл

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X