Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Означения на болтове от неръждавейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Означения на болтове от неръждавейка

    Здравейте заглавието казва всичко .....имам цяла шепа болтове ....знам че половината от тях са от неръждавейка и незнам как да разбера .всичките блескат...........означение А2 70 с сигорност са неръждавейка но има ли някаква таблица или маркировка ...
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    До: Означения на болтове от неръждавейка

    Ами те масово за А2 70... а в някой по-активни среди се слагат болчета А4 70 (или 80 не помня с точност)... незнам разликата каква е, ама явно е по устойчив на киселини и подобни, с дрги свойства ли е и аз незнам... никога не съм търсил инфо за това свъщност а има и едни с означение В ама тях ептен не ги знам какво са... пак знам, че за 20 години работа в разни киселини и препарати не са мръднали...
    Моите снимки...
    https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
    https://500px.com/ivankoo

    Коментар


    • #3
      До: Означения на болтове от неръждавейка

      Изстинската "неръждавейка" магнит не я хваща.

      Коментар


      • #4
        До: Означения на болтове от неръждавейка

        Я и тримцата да си оправите правописните грешки, че не е да ви се чете лесно.

        Коментар


        • #5
          От: До: Означения на болтове от неръждавейка

          0899840225 / V = π.r2.h / 681г. / 1876г. / 1878г. /6 септември 1885 / 22 септември 1908 !

          Коментар


          • #6
            От: Означения на болтове от неръждавейка

            Болт с клас А1-70 с достатъчна якост ли е за да може да се ползва за захващане на тампона на макферсона към шасито?

            Коментар


            • #7
              От: Означения на болтове от неръждавейка

              В едната тема си писал "купе", а в другата "шаси". Кажи повече. Какъв е автомобила?
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #8
                От: Означения на болтове от неръждавейка

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                В едната тема си писал "купе", а в другата "шаси". Кажи повече. Какъв е автомобила?
                Не съм се изразил правилно, става дума за едно и също нещо. Отпред автомобилът е с Макферсон окачване, към тампона е захванат аксиалния лагер и стержена на тампона, както и в долната част с "чашка" или там както се казва се фиксира горната част на пружината. Този тампон в двата края се захваща към бомбето на калника. Конструкцията е самоносеща, автомобилът е Нисан Микра.
                А въпросът ми е тези 2 болта на тампон с клас А1-70 (до колкото разбрах, този клас е за корозионна устойчивост, защото все пак главата на болта ще се мокри от водата и другите мръсотии в калника) като якост дали ще е достатъчен? Имам и други които са "черни" не зная колко са корозионно устойчиви, взех ги с най-високия клас на якост 12.9.
                Целта е с комплекта от тези по-дълги болтове да си сложа подложки над тампона и да повдигна шасито (или там както му се казва).
                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  От: Означения на болтове от неръждавейка

                  А какво означава само едно главно S на болт неръждавейка, този С ми държи хай лифт мейт с куките за хай джака, на око е около 60-70мм дълъг и около 7-8мм фи?
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Означения на болтове от неръждавейка

                    Колега, тези болтове не е нужно да са много велики. Клас 8.8 са правилните болтове в твоя случай. Всички по-здрави болтове (дори М8х1,25-8. биха разпорили ламарината на бомбето ако въобще има как да възникне подобно усилие, а то няма. Реално тези болтове работят ако колата лети.
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Означения на болтове от неръждавейка

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Изстинската "неръждавейка" магнит не я хваща.
                      Личи си , че по МЕМ не си бил при Киро Секирата .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Означения на болтове от неръждавейка

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Изстинската "неръждавейка" магнит не я хваща.
                        Така цакат мангалите по пунктовете .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Означения на болтове от неръждавейка

                          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                          Колега, тези болтове не е нужно да са много велики. Клас 8.8 са правилните болтове в твоя случай. Всички по-здрави болтове (дори М8х1,25-8. биха разпорили ламарината на бомбето ако въобще има как да възникне подобно усилие, а то няма. Реално тези болтове работят ако колата лети.
                          Да де, ама ако вярваме на табличката горе, условно можем да ги приемем за клас 7.нещо си.

                          Иначе лично бих сложил добре поцинковани 10.9, предвид увеличената им дължина (ако добре съм разбрал къде точно се слагат). Иначе ако подложката е с отделни болтове за към бомбето и макферсона, тоест не са удължени, съм съгласен че и 8.8 са напълно достатъчни. Не че ако са дълги ще се скъсат - просто при едно и също затягане спрямо късите е възможно да се размърдат по-лесно.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Означения на болтове от неръждавейка

                            Аз пък не бих сложил така лекомислено неръждавейка по окачването.

                            Саморазвива се гадината.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Означения на болтове от неръждавейка

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Аз пък не бих сложил така лекомислено неръждавейка по окачването.

                              Саморазвива се гадината.
                              Локтайта ги държи безгрижно. Тавата под двигателя и други неща са ми от неръждавейка от години. По окачването нямам, защото неръждавейка, еквивалентна на 10.9 и да има, още не съм видял някой да продава, още повече в нужното разнообразие от размери и стъпки на резбата. Пък и предполагаемо ще са безумно скъпи.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X