Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

    Здравейте колеги,за първи път пиша в раздел ATV,и така по същество,имам щастието да живея и работя на остров Джързи във Великобритания.
    И тук във халето където са ми всички машини и инструменти се натъкнах на едно ATV което аз лично не мога да определя къде е било произведено от кого и кога.
    Надявям се да ви е интересно и заедно да разберем нещо за този екземпляр.
    Със сигурност не е китайско и ще видите защо,пише санд монстър на резервоара,на двигатела пише champ,карбуратор JIKOV made in czechoslovakia,моделът на гумите е изписан на руски,руски са и обозначенията на електрониката.
    Двутактов мотор,200 кубиков,едноцилиндров,четири скорости,нервен е двигатела и набира разумно(каквото и да означава това,все още не сам а ти вист но сам май на път да го направя),ще приложа снимки за да се аргументирам.
    Прикачени файлове
    Kawasaki GTR 1400

    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

  • #2
    До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

    Никоя концепция досега даже и не прилича на това !!!
    супер странен модел ... като гледам май е ново ? знаеш ли откъде е внесено ? кой го е внесъл ? просто така се е озовало в сервиза
    Тази ръчка отзад предполагам е за блокаж на диф-а ?
    ?!
    Няма кал - Няма кеф !!!
    Suzuki Samurai LJ410 1984
    Suzuki LTZ400 2008
    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

    Коментар


    • #3
      До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

      Грозно,слаби спирачки и окачване...руско е
      Пък и това минсково запалване...
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

        Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
        Никоя концепция досега даже и не прилича на това !!!
        супер странен модел ... като гледам май е ново ? знаеш ли откъде е внесено ? кой го е внесъл ? просто така се е озовало в сервиза ?!
        Абсолютно си нямам представа приятелю,интересно ми е и на мен,наистина че го намирам за странно и аз,обаче определено поне на мен,не като на специалист ми изглежда доста приятно.
        На вид е почти като ново,само дето това мейд ин чехословакиа ме кара да си мисля че не е.
        А..забравих да кажа че тази ръчка дето се вижда отзад е за задната скорост,а и когато започне да върти гуми ги сменя лява с дясна-луда работа.
        Определено не е гаражна сглобка,всичко си пасва идеално и си е на мястото.
        Kawasaki GTR 1400

        Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

        Коментар


        • #5
          До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Грозно,слаби спирачки и окачване...руско е
          Пък и това минсково запалване...
          За спирачките грешиш,дори и само със задни,спира от раз със съвсем леко натискане на педала
          За окачването не знам,вози доста стегнато
          Kawasaki GTR 1400

          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

          Коментар


          • #6
            До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

            Здравей,колега със сигурност това е руско атв.Руснаците имат такива мотори "ЗИД",но не са популярни тук в България.Аз съм виждал горските да карат "Зид",но не атв а ендуро,то не че е някакво сполучливо ендуро де.Това атв което си е някаква руска изработка за износ,и двигателя маи си е на 'Зид' защото и тези които съм виждал също са 200 кубика.А руснаците не обичат да правят мнго разновидности,те правят една част и я прилагат във всички модели.То и самата изработка на това атв подсказва,че е от братушките те правят тежки машини(виж какъв лост има за напред и назад),ако беше китайско штеше да има някакво лостче колкото малко райберче за затваряне на гълъбарник.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #7
              До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

              Здравейте колеги,
              Машината е руско производство. "З и Д" - Завод имени Дегтярева.
              Явно това е по-стар модел, защото на сайта на производителя са обявени подобни, но вече клонинги на китайското производство.

              Коментар


              • #8
                До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

                Че те руснаците въобще не си поплюват. Ей тва ми е много интересно как ще се държи в гората.

                http://www.zid.ru/ru/products/moto/barhan.html

                Сори за офтопика.
                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                Коментар


                • #9
                  До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

                  Те такова не съм виждал още Най-вероятно е китайско, което е копирано от някакъв руски модел. Но, като гледам, че всичко по него е масивно (че и тази невероятна ръчка отзад) - може и чисто руско да си е с елементи на самодейност

                  Коментар


                  • #10
                    До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

                    Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                    Че те руснаците въобще не си поплюват. Ей тва ми е много интересно как ще се държи в гората.
                    Ще се държи като ТУЛА на пясък ... и в гората също!
                    Biagini Passo Powered By VW Syncro

                    Коментар


                    • #11
                      До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

                      Редуктора отзад е от преди 1960 година имах една триколка навремето Вятка та тя бе с такав,рьчката е за напред-назад.А и мотора е като на горските вярно, доста муден и слаб,някакво недоразумение отново на руснаците

                      Коментар


                      • #12
                        До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

                        Изглежда просто направено и се надявах да си струва,а защо карбуратор Жиков,те не се ли слагаха на ЧЗ и Ява или аз нещо се бъркам
                        Kawasaki GTR 1400

                        Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

                          Слабо окачване отпред и липса на спирачки......не изглежда никак сериозно

                          Коментар


                          • #14
                            До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

                            Карбуратор Jikov е чехско производство и се поставяше на Ява 634 и ЧЗ 472 в старият вариант
                            , а тук е новият от Ява 638 .

                            Коментар


                            • #15
                              До: А някой знае ли какво е това ATV,може би Руско или...

                              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                              Че те руснаците въобще не си поплюват. Ей тва ми е много интересно как ще се държи в гората.
                              http://www.zid.ru/ru/products/moto/barhan.html

                              в саита има и 450. 4x4
                              остава да разберем и колко струва ????
                              Последно редактирано от Desislav Cekov; 19-01-10, 08:01.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X