Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

    Още една програма в случай, че някой иска да вижда данните от Openstreetmap на PDA с връзка с интернет. Програмката е безплатна и кешира.

    http://code.google.com/p/gccv2/downloads/list
    Последно редактирано от savov.z; 22-04-10, 13:51. Причина: допълване

    Коментар


    • #17
      От: До: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

      Openstreetmap се развива с добри темпове. Има две много добри новини:

      1. Poltach има нова версия, която работата по картата е много лесна и бърза за тези, които не желаят да се занимават с качването на софтуер. С Poltach 2 се редактира като се задържи известно време мишката върху таба Edit и тогава ще излезе като опция;
      2. Bing т.е. Microsoft отвориха снимките си с висока резолюция за дигитализиране в Openstreetmap. Покритието на око е около 20% от територията на България. Така, че предстои още добра работа.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от savov.z; 18-01-11, 23:40.

      Коментар


      • #18
        От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

        Сега пак почнах да разцъквам отново Openstreetmap и интегрираните сателитни снимки от Бингмапс. Във връзка с това искам да попитам някой знае ли как и дали е възможно да се измества сателитната карта спрямо улиците подобно както е в Мапедита тъй като на места има реални отмествания в сателитните изображения и ГПС траковете като се включат.

        Коментар


        • #19
          От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

          Здравей Icpart,

          По принцип няма невъзможни неща. Всичко зависи каква точност искаш да получиш и да се приготвиш за много работа.
          1. Картиите от Бинг не са орторектифицирани и силно изместени.
          2. Траковете ако са направени с обикновенни GPS означава, че не се знае дали може да ги използваш, като отправнни елементи.
          Но, за малки площи(1000мХ1000м) от картите на Bing могат да се изместят, след като ги изправиш. За целта трябва да имаш точно отразени равномерно разпределени координати на точки(по скоро марки-ориентири), които да ти служат за изправяне на съответващите такива от Bing. Марките които ще служат за изправяне трябва да ги има и на картите от Bing. Може да ползваш за изправяне AutodeskDesign.

          Успех
          Последно редактирано от tabak; 12-07-11, 07:29.

          Коментар


          • #20
            От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

            Здрасти Табак,
            Аз забравих да уточня че става въпрос за редактора на Openstreetmap Poltach, и в него можеш да ползваш като фон сателитните снимки от Бингмапс и за там питах как става отместването но намерих вече отговора. Значи става със задържането на бутона Space и влачиш с мишката фона и точно за там ползвам заредените тракове качени в Openstreetmap. Иначе от скромния ми опит което съм ползвал като сателитни снимки и чертане по тях, бих казал че в повечето случаи снимкита на Бингмапс са с по-малко отклонение в сравнение с тези от Гугъл макар че както казваш те са снимани под доста голям ъгъл което се вижда наклона на сградите но за пътищата стават в общи линии.

            Коментар


            • #21
              От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

              Здравейте имам едно питане относно имената на улиците когато се картографират в Openstreetmap и не само там. Доста отдавна ме мъчи този въпрос и ще се радвам ако някой може да отговори.
              Става дума за това как е най-правилно и дали има точно уточнени правила в картографията как трябва да се изписват имената на улиците. Ето какво имам предвид: например името на дадена улица може да изглежда така
              "ул. Андрей Сахаров" или "Андрей Сахаров". Интересно ми е кой от двата метода на изписване е по правилен, на повечето от официалните карти не се изписва съкращението "ул.", когато си пишем адреса там е ясна работата и се подразбира но за някоя карта не ми е много ясно как стоят нещата.

              Коментар


              • #22
                От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

                Темата е малко стара, но да попитам - има ли все още активни участници от форума в OpenStreetMap?

                Коментар


                • #23
                  От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

                  Първоначално публикуван от ivanatora Преглед на мнение
                  Темата е малко стара, но да попитам - има ли все още активни участници от форума в OpenStreetMap?
                  По принцип аз съм активен участник донякъде и ми се ще пак да повдигна този въпрос относно имената на улиците в OpenstreetMap, тъй като отново взе да ме гложди същия въпрос и ако някой може да отговори на него ще се радвам много. Търсих из нета разна информация но никъде не намерих такава.

                  Коментар


                  • #24
                    От: До: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

                    Първоначално публикуван от savov.z Преглед на мнение
                    Определено да

                    в момента правя превод на български на Quantum GIS, а като добавим че Куантиума поддържа имплементирането на функционалностите на GRASS става достоен противник на АrcGIS.
                    Всъщност има и други добри open source ГИС проекти например gvSIG много наподобява добро старо АркВю
                    Вероятно става дума за нещо много интересно, но ако може по един път да обясните абревиатурите и основните понятия ?
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #25
                      От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

                      Според мен "ул" и "бул" нямат място в тага name. Улицата не се казва "улица Руски", а само "Руски". Ако много е необходимо, може да се пъхне в alt_name, но в name би трябвало да има само и единствено наименованието на обекта.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

                        Здрасти ivanatora. За "ул" съм съгласен че е не е необходим да се изписва но за ''бул'' според мен е хубаво да го има защото малко трудно да разбереш дали дадена улица не е булевард например само от картата, но като поразгледах как се изписват имената в другите страни май си прав. По принцип не изписвам "ул'' в name тага но колебанието ми беше повече например за "бул" така че в бъдеше ако забележа такива имена с бул. ще ги коригирам. Да това може да се окаже и проблемно при търсеното на имена на улиците например в конвертираните карти от Opensteetmap в Гармин формат, както и някои и други програми например за Андроид които имат подобни навигационни способности.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

                          А каква е разликата между "улица" и "булевард"? Според мен такава няма или е мнооогоо субективна. Можеш да използваш highway = primary, secondary, tertiary, residential, service и т.н. за означаване на различните по големина и предназначение градски улици.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

                            Имам един апел към шофоьорите във форума с ГПС-и и които имат разни тракове и са съгласни да ги споделят, ако могат да ми ги пращат бих се заел да ги кача и картирам в Openstretmap. Даже имам на идея в скоро време ако мога да компилирам една карта на България от Openstreetmap за Гармин с помощта на Mapwel. Но засега нещо не мога да се преборя с кирилицита и програмата и ако имам някакъв напредък ще пиша допълнително.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

                              За Гармин мисля че потребителя k2 правеше някакви рутиращи карти. Не съм се интересувал много.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Openstreetmap-световен проект за безплатна ГИС информация

                                По принцип конвертирането не е толкова трудно но имам чувстото че повечето конвертори трудно се справят с разпознаването на кирилицата и точно целта ми е да компилирам такава карта. Има други чуждестранни карти базирани на Openstreetmap като например тази http://openmtbmap.org/. Даже смятам да компилирам такава базирана на нея, т.е. на typ файловете които използват но по възможност да е на кирилица, тъй като има проблеми с нея и конвертирането и на латиница имената излизат доста изчанени и където е транслитерирано например "ъ"-то излиза "?".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X