Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

    Здравейте приятели!Преди около 3 месеца се сдобих с Jeep Grand Cherokee с 5.9 мотор,двигателя е перфектен,на сравнително малко километри,всичко по електрониката му работи,но след обстойна проверка на едни приятели майстори се разбра,че задния диференциал е блокирал и вътре всичко е на парчета-с две думи за смяна.Намерихме втора употреба уж същия едно към едно и уж много запазен от Гранд Чероки 5.2 97год.Сложиха го всичко както трябва,всичко уж пасна,прочетоха целия "servise manual" за Гранд Чероки,но нещата пак са зле.При завой се чува едно силно скърцане и чаткане,при потегляне се усеща нещо като затягане и автомобила се тормози след 15-20км/h се отпуска.Два-три пъти им го връщах на майсторите,направиха всичко което можаха,но без ефект.
    Моля,някой от съфорумците ако се е сблъсквал със същия проблем или знае начин за отстраняването му да помага.
    Мислех да го карам до Балкан стар Варна,но като ми донесат сметката там ще трябва да им го подаря.Мисля да го оставя за краен вариянт или ако може въобще да няма такъв,плюс това им нямам много доверие.
    Благодаря предварително!

  • #2
    До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9



    ето и снимки на Jeep-ката
    Последно редактирано от Scepone; 16-01-10, 15:31.

    Коментар


    • #3
      До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

      Задният диф трябва да ти е ДАНА 44 с трак лук. Значи маслото трябва да е с добавка за LSD. Може проблема да е в раздатката. Тя ти е NV249OD вътре има виско муфа, която ако е заминала симптомите са много подобни на твойте.
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

        Като го сменихте какво масло му сипахте?

        Коментар


        • #5
          До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

          Мопар АТФ като на скоростната кутия и раздатката.

          Коментар


          • #6
            До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

            Първоначално публикуван от Scepone Преглед на мнение
            Мопар АТФ като на скоростната кутия и раздатката.
            оххх, не питай повече ами бягай да сложиш правилно масло, че ще хвърлиш и тоя диф, ако вече не е заминал.... поне за лсд пластините е почти сигурно
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

              И си смени маисторите

              Поздрави

              Коментар


              • #8
                До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                оххх, не питай повече ами бягай да сложиш правилно масло, че ще хвърлиш и тоя диф, ако вече не е заминал.... поне за лсд пластините е почти сигурно

                И да почерпиш "майсторите" ......
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                0877стоидевет215–Радослав

                Коментар


                • #9
                  До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

                  Те тези "майстори" щом са сложили това масло си представям колко грамотно са направили другите операции.......
                  ...лелеее,, колко неграмотни хора има.....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение

                    За масло: понеже дифовете на американци са много капризни към маслата имаш три варианта - първия БалканСтар 75/140 Мопар по 75лв/литър, плюс добавка за ЛСД за 19 лева, от което ще ползваш половина шишенце, втория - нещо от рода на Кастрол или ЛикиМоли, вече с добавка за ЛСД, пак за същите пари и третия - ако имаш познат в София, да отиде до МотоЕксперт-Драгалевци, да ти напазарува наливно 85/140 за по 8,30 лв на литър + добавката от БалканСтар....

                    УСПЕХ.
                    .......
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

                      Ето още един вариант за масло:
                      SCT Germany SYNPOWER 4x4 SAE 75W-140 API GL 5( 1л).


                      Цена: 20.80лв
                      GRAND CHEROKEE 4.7
                      Добромир Добрев
                      O898633718

                      Коментар


                      • #12
                        До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

                        От скоро съм запален по джипки и тепърва се запознавам с характерите им,не е като колата масло,антифриз и ремък.От година и нещо карам Jeep Patriot за работа и за извън градско и съм много доволен,но него по задължение го обслужвам в Балкан стар заради гаранцията.Сега вземах този Гранд(любов от пръв поглед),нещата са коренно различни,не е като останалите коли които съм имал и карал.От Шумен съм,а тук няма много запалени по американските коли и нямам от кого да вземам съвети.Така единствения ми учебник и помагало с 4x4 автомобилите ми остава този форум.Моля за разбиране ако изглеждам невеж в тази област,тепърва започвам да се интересувам и занимавам с Jeep и офроуд.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

                          Като дойдеш на Варна, звънкай 0877584631....
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

                            Първоначално публикуван от Scepone Преглед на мнение
                            От скоро съм запален по джипки и тепърва се запознавам с характерите им,не е като колата масло,антифриз и ремък.От година и нещо карам Jeep Patriot за работа и за извън градско и съм много доволен,но него по задължение го обслужвам в Балкан стар заради гаранцията.Сега вземах този Гранд(любов от пръв поглед),нещата са коренно различни,не е като останалите коли които съм имал и карал.От Шумен съм,а тук няма много запалени по американските коли и нямам от кого да вземам съвети.Така единствения ми учебник и помагало с 4x4 автомобилите ми остава този форум.Моля за разбиране ако изглеждам невеж в тази област,тепърва започвам да се интересувам и занимавам с Jeep и офроуд.
                            Ами прочети бе, човек.Тука има тонове инфо за всичко.Виж сега в какви филми ще се вкараш с тоз диф.Чак аз се ядосвам.
                            Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                            Това е положението.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Тракане и скърцане отзад-Гранд Чероки 5.9

                              Първоначално публикуван от Scepone Преглед на мнение
                              Здравейте приятели!Преди около 3 месеца се сдобих с Jeep Grand Cherokee с 5.9 мотор,двигателя е перфектен,на сравнително малко километри,всичко по електрониката му работи,но след обстойна проверка на едни приятели майстори се разбра,че задния диференциал е блокирал и вътре всичко е на парчета-с две думи за смяна.Намерихме втора употреба уж същия едно към едно и уж много запазен от Гранд Чероки 5.2 97год.Сложиха го всичко както трябва,всичко уж пасна,прочетоха целия "servise manual" за Гранд Чероки,но нещата пак са зле.При завой се чува едно силно скърцане и чаткане,при потегляне се усеща нещо като затягане и автомобила се тормози след 15-20км/h се отпуска.Два-три пъти им го връщах на майсторите,направиха всичко което можаха,но без ефект.
                              Моля,някой от съфорумците ако се е сблъсквал със същия проблем или знае начин за отстраняването му да помага.
                              Мислех да го карам до Балкан стар Варна,но като ми донесат сметката там ще трябва да им го подаря.Мисля да го оставя за краен вариянт или ако може въобще да няма такъв,плюс това им нямам много доверие.
                              Благодаря предварително!
                              Колега това скърцане на 100% е ЛСД пластините.На завой при потегляне го усещаш,защото си с неправилно масло и защото ЛСД-то здраво зацепва.
                              Поздрави!
                              [U]Борис Найденов GSM:0888 433 804[/U]
                              [LEFT][U]0887 754 767[/U][/LEFT]
                              [LEFT][U]Jeep Cherokee XJ 4.0 Limited 2001 4.5" BFG A/T 32х9.5-16[/U][/LEFT]
                              [LEFT][U]Ford S-MAX 2.0 2009[/U][/LEFT]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X