Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тахограф Газ 53

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тахограф Газ 53

    Привет. Направо не знам от де да почна.... Темата дали е за тук или другаде-нямам си идея, ако модераторите решат да я местят...Попадна ми едно нещо, като тахограф-kienzle apparate gmbh .Aко някой знае какво е, що е, да ми се обади.....л/бител съм на стари чаркалъци..

    Коментар


    • #32
      От: Тахограф Газ 53

      Няколко години по късно, да питам с Газ 53 трябва ли да има тахограф. Камиона ще се използва основно за превоз на зърно на кратки растояния. Аз съм регистриран земеделски производител. Ще съм Ви благодарен за компетентни отговори , Поздрави!

      Коментар


      • #33
        От: Тахограф Газ 53

        Ако е регистриран на физическо лице - не. Ако е на фирма - да + бонуси - професионална компетентност на водача, заповеди за всеки превоз...и те така нататък.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #34
          От: Тахограф Газ 53

          Въпросът ми е подтикнат от горният пост. Камионът е регистриран на физическо лице. Ползвам го за превоз на дърва за огрев. Не се движи на разстояния по-големи от 50км. Необходим ли ми е тахографът? Изтече му заверката... и ако има вариант да го махам...
          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

          Коментар


          • #35
            От: Тахограф Газ 53

            Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
            Въпросът ми е подтикнат от горният пост. Камионът е регистриран на физическо лице. Ползвам го за превоз на дърва за огрев. Не се движи на разстояния по-големи от 50км. Необходим ли ми е тахографът? Изтече му заверката... и ако има вариант да го махам...
            Не ти трябва. Ама за това с дървата май GPS искаха.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              От: Тахограф Газ 53


              Не ти трябва. Ама за това с дървата май GPS искаха.
              От няколко дни чета из форума, из разните сайтове на министерства, закони, наредби, регламенти и до момента не ми се е изяснило кой е най-елементарния и евтин начин да подкараш камион от типа газ66/53. Първо никъде не срещнах текст, който да разграничава правА, в зависимост от това на физ. или юр. лице е регистриран.
              Според наредба Н-3, чл. 3, т.7, ако е до 7.5т общо тегло и товарът е с нетърговска цел, не се изисква тахограф. Но не разбирам под товар с нетърговска цел, какво имат предвид. Тук идва и въпросът с "превоз за собствена сметка". Ако си до 12т общо тегло и движиш в България само, та май и в ЕС, не трябва да се регистрираш, да подаваш документи, да уведомяваш ДАИ, че ще правиш превоз, само трябва да имаш табела, трудов договор, заповед, маршрут...
              Абе как ги карате тия по-леките камиони като ГАЗ, някой може ли да отговори от първо лице?
              Имам едно волво на фирмата, но е 13т общо тегло, и откакто измислиха лицензите, стои като паметник, вече 10ина години. Щото пусто, над 12т без лиценз не може и за собствена сметка да караш. А тъкмо му бях наредил тахограф и скоростоограничител и бам... лиценз... и ме отказаха.
              Та сега съм се мераклисал газ66 да си вземам (самосвал), да мога да си върша някакви дребни лични работи или фирмени, но пак само за моя сметка.
              Ще се радвам на някакви отговори.
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • #37
                Положението е накратко "гювеч". Под товар с нетърговска цел е да не превозваш стоки на трето лице срещу заплащане. Иначе казано, караш баластра, камиона е на Х, а фактурата е на У. Познавам хора, които имаха доскоро ГАЗ-ки. Караха се без тахограф и без професионална компетентност, регистрирани на физическо лице. До 12 т. караш без лиценз. Над 12, дори и за собствена сметка да е превоза -лиценз. Купона тук е, че караш по две наредби и покриваш изискванията и на двете - 33 и Н-8. Вариант е да впишеш Волвото в лиценза на някоя фирма и така да го ползваш. Иначе паметник. От друга страна с тая газка където те видят, там ще те спират. Пък и бая одъртяха вече. Иначе лицензите ги маааалко поопростиха откъм бумаги. Там ти трябва професионално компетентно лице, един може да е такъв на две фирми.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Положението е
                  Това с лиценза съм го отписал, няма да участвам.
                  Тахограф не искам да слагам на газка, защото са допълнителни средства. То ще се кара 3-4 пъти в годината. Идеята е, тежестта да е само гражданска, преглед и данък. Всъщност, понастоящем тези трите колко излизат като сума?
                  Без блокажи си за никъде. :D
                  Без лебедка, хептен...

                  0887 731062 - Цецо

                  Коментар


                  • #39
                    ГО май гони 700-800 лв., данъка поне 300, прегледа е 50. За 3-4 пъти ще ти излезе по-евтино да си платиш на някой. Варианта е продай Волвото и си купи едно Ивеко бордово бус, всичко му е като на кола, товари почти колкото газката. Мой приятел разкара Газ 53 и взе такова, роди се.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #40
                      Много го засилваш нещо... Данъка едва ли е над 100лв, ГО около 300-400лв. ГТП е два пъти в годината, не повече от 100лв за двата. Около 500 лв е всичко, може и надолу ако ГО се плаща само когато ще се кара. Има калкулатори в нета, някои плащания зависят и от това къде е регистрирано съответното МПС.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Много го засилваш нещо... Данъка едва ли е над 100лв, ГО около 300-400лв. ГТП е два пъти в годината, не повече от 100лв за двата. Около 500 лв е всичко, може и надолу ако ГО се плаща само когато ще се кара. Има калкулатори в нета, някои плащания зависят и от това къде е регистрирано съответното МПС.
                        Да, данъка на волвото, то е 1981г, е под 100лв със сигурност, всяка година го плащам, не мисля на тая ВиЯтнамка да е повече.
                        ГО на Г класата 83г, 3000куб. дизел е 328лв. Сега на тоя бензинов камион не знам колко ще да е, то вярно има калкулатори за тая работа.
                        Проблема е, че имам да изкарвам една земя, насипи, боклук, от фирмата до сметището, и може би ще е най добре да се регистрира на фирмата и да се сложи скапания тахограф. Другото за което ще се ползва е да се чисти една ливада, която е заприличала на гора и пътя до нея не става с нормален камион/бус. Тя обаче не се води на фирмата . Оттам може да си "бера" дърва за огрев, горенето им ще е във фирмата. И третото е, да си прекарвам едно верижно болгарче 2 пъти в годината до две различни села да си изора градините, че си счупвам буса, като го налазя, едно пикливо ивеко с единична гума и ресьор. Като го натоваря, остават 15ина мм до тампоните, но карам с 40-50 макс а и в дупките е ужас, на първа едвам лазя докато стигна хубав път.
                        Та, те затова съм се ориентирал към газ66, самосвал.
                        Без блокажи си за никъде. :D
                        Без лебедка, хептен...

                        0887 731062 - Цецо

                        Коментар


                        • sek.1
                          sek.1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Минеш ли в следващата категория ти трябва ТОЛ плащачка или за всяко излизане на рпепубликанска пътна мрежа пишеш маршрутна карта .

                        • Asen Kushlev
                          Asen Kushlev коментира
                          Редактиране на коментар
                          С тая маршрутна карта пък какъв е купон...Не ме сещай, че ще купувам другата седмица. Добре, че ми се налага 3-4 пъти на година.

                        • cecoa1
                          cecoa1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Тия дейности мисля че всички са за собствена сметка, а вероятно и като физическо лице можеш да ги вършиш при правилна постановка. Можеш и като земеделски производител да се регистрираш, имаше и за тях някакви изключения.
                          ГАЗ 66 е под 6 тона общо тегло, мисля че хваща изключенията за нужда от тахограф.
                          Вече тол трябва да си плащаш, но зависи дали ще караш по пътища попадащи в обхвата на системата.

                      • #42
                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Много го засилваш нещо... Данъка едва ли е над 100лв, ГО около 300-400лв. ГТП е два пъти в годината, не повече от 100лв за двата. Около 500 лв е всичко, може и надолу ако ГО се плаща само когато ще се кара. Има калкулатори в нета, някои плащания зависят и от това къде е регистрирано съответното МПС.
                        Не претендирам за точност, че ние имаме един 24-тоненен и един 18, там ГО е 1200 лв., данъка на големия нещо 350 ми се мярна. Да не забравяме и заверка на тахограф на две години, нещо 120 лв. беше последно.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #43
                          Така, като гледам, то по изгодно да караш мпс над 3.5т от гледна точка пътни такси и винетки. Например за цяла Северозападна България, единствения платен участък е главния път Е79, Враца-Монтана-Видин.
                          Значи ли това, че по всички останали пътища, просто се качваш и караш , без винетка, тол плащачка или маршрутна карта? Или аз нещо не вдявам?
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • cecoa1
                            cecoa1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Ако гледаш картата, долу с дребни букви си пише, че е едно към гьоторе
                            Т.е. трябва да гледаш списъка, към който също има линк на сайта.
                            https://cdn.tollpass.bg/static/media...road-class.pdf

                          • Asen Kushlev
                            Asen Kushlev коментира
                            Редактиране на коментар
                            Давам примери с безплатни пътища, които повечето от вас знаят, Габрово-Севлиево, проходите Шипка и Хаинбоаз. Така че, да качваш се и караш по повечето в милата родина. Плащат се магистрали и първокласни пътища. Найс, а....

                        • #44
                          С маршрутните карти верно е купон. Враца-Козлодуй, Враца-Кнежа, не може да ти генерира. Но Враца-Борован и Враца-Криводол, които всъщност ме интересуват, към този момент ги дава безплатни.
                          Не знам колко струва плащачката (P.S. пише, че е без пари и тя! И вече се чудя какъв е смисъла на маршр. карта...) но 7стотинки/км за такива инцидентни карания нищо не е, дори да се плаща.
                          Последно редактирано от The Bear; 24-10-21, 13:03.
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • #45
                            За маршрутни карти гледай тук bgtoll.bg , това е сайта на държавното дружество и за мен е най-верен. Купона е, че често забива и трябват здрави нерви и време за да купиш. На мен ми е отнемало по 4-5 часа да се доредя. Плащачка можеш и ти да си купиш, а за безплатното нали знаеш...Има май и някаква месечна такса.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X