Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диференциалите на Г-тата.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    относно разликата в предавателните числа на двата диференциала
    не се ли ползват когато има централен диференциал, който разпределя
    въртящият момент между 2-та моста в съотношение различно от 50:50
    LR RR Classic VM2.5

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Въпроса ми е по темата ....

      Как и колко (с какво) се стяга тази гайка !!??





      Въпроса ми е чисто практически ... как?

      На теория със специалния дорник и луфт < 0,07 мм. го знам !!
      със спецялен ключ, който не всеки има както и гайките на главините на Г класата ключовете са на 2 размера

      Коментар


      • #33
        стяга се със специална влошка, която или си купуваш за 1хх лева или си правиш, стяга се на около 200 Нм с динометричен ключ, ако е сменена разпорната втулка, ако не е /това не е желателно/ се правят белези при развиването и после се стяга до тях. принципно ако не е крайно наложително небива да се развива тази гайка
        drive alive

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от go go go Преглед на мнение
          принципно ако не е крайно наложително небива да се развива тази гайка
          обикновено е крайно наложително като ти протече семеринга. иначе процедурата е тази която колегата описа, само стягането ми се вижда малко много, по памет беше някъде около 150, но може и да греша.
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #35
            Специалния ключ го имам !!!!
            Динамометричен също ....

            За втулката вътре също знам!

            И като я сменя ........

            На колко да стягам ????
            До тук са две различни мнения !
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #36
              ами хайде де, трябва още едно мнение

              аз това го казах малко общо, вранглера се стяга на 230 Нм паджерото на 218 Нм ....
              drive alive

              Коментар


              • #37
                Тук сте избягали от темата, но аз да се опитам да я възстановя.

                Разглеждах този линк: http://www.4x4abc.com/G/35.html

                Там пишат че при 35 инчови гуми се сменя преден/заден пиньон и т.н.

                6.17:1 ring and pinion
                602 350 28 39 rear

                601 350 29 39 front

                (37 ring to 6 pinion)

                И тъй като нищо не разбрах от спора който сте водили тук, може ли някой да ми изясни какво точно се цели с тази смяна? А ако колата е с примерно 15" гуми и пак се сменят, какво ще стане ?!

                Коментар


                • #38
                  Съжелявам че пак пускам нов коментар но предния ми все още не е одобрен и трябва да чакам да ми бъдат одобрявани коментарите докато не стигна "репутация: 2" ..

                  Забравих да попитам каква е разликата примерно между съотношение 34:7 и 37:6 като този който препоръчват във линка в предния коментар.

                  И още нещо, защо искате да сменяте целите дифове, а не само пиньона и колелото?

                  Коментар


                  • #39
                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Специалния ключ го имам !!!!
                    Динамометричен също ....

                    За втулката вътре също знам!

                    И като я сменя ........

                    На колко да стягам ????
                    До тук са две различни мнения !
                    Имам спомен,че цифрата на натягането в нютон метри е равна на цифрата в мм на диаметъра на болта(шпилката,гайката и т.н.) х 10.Пример:шпилка с диаметър 23мм се натяга с 230Нм.
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от snagles Преглед на мнение
                      Тук сте избягали от темата, но аз да се опитам да я възстановя.

                      Разглеждах този линк: http://www.4x4abc.com/G/35.html

                      Там пишат че при 35 инчови гуми се сменя преден/заден пиньон и т.н.

                      6.17:1 ring and pinion
                      602 350 28 39 rear
                      601 350 29 39 front
                      (37 ring to 6 pinion)

                      И тъй като нищо не разбрах от спора който сте водили тук, може ли някой да ми изясни какво точно се цели с тази смяна? А ако колата е с примерно 15" гуми и пак се сменят, какво ще стане ?!
                      Точно в тази тема спор няма! Опитваме се да разберем, какви са всички възможни дифове при Г-тата!

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от snagles Преглед на мнение
                        Съжелявам че пак пускам нов коментар но предния ми все още не е одобрен и трябва да чакам да ми бъдат одобрявани коментарите докато не стигна "репутация: 2" ..

                        Забравих да попитам каква е разликата примерно между съотношение 34:7 и 37:6 като този който препоръчват във линка в предния коментар.

                        И още нещо, защо искате да сменяте целите дифове, а не само пиньона и колелото?
                        34 е броят на зъбите на короната, а 7 е броят на зъбите на пиньона! Като разделиш 34/7, получаваш предавателното число на диференциала, в този случай е 4.86. Толкова трябва да бъде и задният и предният! Гумите трябва да са еднакви! От това предавателно число се определя, дали дифа е бърз или бавен. Аз лично незнам, да е нужно да се сменя короната и пиньона, при монтаж на по-големи гуми! Единственото нещо, което може да го наложи е, ако гумите са много големи и започнат да тежат на двигателя, да се сменят диференциалите(короната и пиньона) с по-бавни, за да може мотора да понесе по-леко, по-голямото натоварване!

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от mishko Преглед на мнение
                          34 е броят на зъбите на короната, а 7 е броят на зъбите на пиньона! Като разделиш 34/7, получаваш предавателното число на диференциала, в този случай е 4.86. Толкова трябва да бъде и задният и предният! Гумите трябва да са еднакви! От това предавателно число се определя, дали дифа е бърз или бавен. Аз лично незнам, да е нужно да се сменя короната и пиньона, при монтаж на по-големи гуми! Единственото нещо, което може да го наложи е, ако гумите са много големи и започнат да тежат на двигателя, да се сменят диференциалите(короната и пиньона) с по-бавни, за да може мотора да понесе по-леко, по-голямото натоварване!
                          Значи 34/7 е бавен диф, а има ли голяма разлика от 36/7 и него? И не ми става ясно защо още трябва да се спъва при положение когато се сложат 35" гуми, то ще си се спъне така добре, че може и да не тръгне .. Поне така си мисля аз ...

                          Коментар


                          • #43
                            На единият п.ч. е 4.86 - бърз демек, а на другият е 5.14 по-бавен. Има и по-бавни от този обаче - 48/9, който е с п.ч. 5.33. Предавателното число всъщност показва, колко оборота ще направи кардана, за един оборот на колелото. Когато сложиш много големи гуми, ще натовариш много двигателя и затова, тогава е добре да се сложат бавни диференциали, за да облекчиш двигателя. На колата ще й падне максималната скорост, но ще има много повече мощност в ниски обороти, демек ще стане по-пъргава, което за гората е много по-добре! Покарай едно колело със скорости и ще разбереш за какво ти говоря - когато въртиш педалите на първа скорост, при потегляне, на теб ще ти бъде по-лесно и колелото ще набере по-бързо, отколкото би набрало, ако се опиташ да тръгнеш на 6-та скорост например, но максималната скорост ще ти бъде ограничена! В този случай ти си двигателя, и поне ще разбереш, какво му е на твоя двигател, когато го уркаш, нагоре-надолу! Логиката е абсолютно същата и при диференциалите, само дето са малко по сложни и има, и скорости, и раздатка, и т.н.!

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от mishko Преглед на мнение
                              Аз лично незнам, да е нужно да се сменя короната и пиньона, при монтаж на по-големи гуми! Единственото нещо, което може да го наложи е, ако гумите са много големи и започнат да тежат на двигателя, да се сменят диференциалите(короната и пиньона) с по-бавни, за да може мотора да понесе по-леко, по-голямото натоварване!
                              чети по внимателно . с всеки инч по големи гуми губиш 3.5% мощност. от заводски 30" до 35" имаме 5" Х 3.5 = 17.5 % наназаде . дори да не отидеш на толкоз големи гуми, само с 2" разлика в гумите вече се налага да коригираш пр.ч.
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                                Въпроса ми е по темата ....

                                Как и колко (с какво) се стяга тази гайка !!??





                                Въпроса ми е чисто практически ... как?

                                На теория със специалния дорник и луфт < 0,07 мм. го знам !!
                                На Daihatsu Rocky F70 2.8D
                                се стяга от 196.0 Nm до 245 Nm , така че май всички са прави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X