Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Как смеЙш да рЪзваляш темата?! Мигар низнаЙш, че по-големи бУклуци от американските коли нема?!
    Това освен твоя милост има ли някой друг да го твърди?Това,че са те открехнали,че джиипката ти е недоносче,далеч не значи,че американските коли са боклуци.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
      За камионите пък им да не отварям дума. Кралят на магистралните тирове е Mack. Чувал съм, че в Щатите, ако една транспортна фирма нямат Макове, никой не я счита за сериозна и професионална.

      На времето имаше един бай Стефчо, Бог да го прости, бивш тираджия от СОМАТ. Карал е Мерцедес. Разправяше за някъв дълаг и голям баир в Турция, дето натоварените европейски камиони го изкарвали с 300 зора. Ако са имали късмет да мине някой Мак, закача ги и заедно със собствения товар ги отнасял като вълна куца медуза.
      "Mack" отдавна "ги немае". Рено ги глътнА. Може да ползват марката още, ама става като фиатовата "ДжипоПанда" - там нещо с двигателче 1,1 или 1,0 турбо (туй за коли говорим, не за камиони) и като минава покрай тебе, все едно пеперудка пърха. И тия другите - "Peterbilt" и "Freightliner", и тях ги отнемА.

      P.S. Сега се зарових - Kenworth и Peterbilt са още живи и не са глътнати от някой евроГейски конгломерат.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Мак имат нови модели.
        Biagini Passo Powered By VW Syncro

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          А баш! Ако някой ден дойда къде тебе, ще ме повозиш ли едно кръгче нейде......
          Ако колата е при мен, тя си има собственик, но му отесня гаража след като си поръча и "Ролс-Ройс" кабрио от 82г. някъде. Кадито остана при мен "временно", после дойде снега а "Ролса" пък някъде изчезна някак си, но това е за международните криминални хроники.....живи да сме ще го мислим
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Само американци могат да направят седем метра кола с две врати.
            Ай, туй ми е легнало на сърцето от дете... Огромен ''крайцер'' с много хром... За жалост, все още мечта...

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
              Мак имат нови модели.
              Може-може. С 1,5 dCi двигател ли са?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Те ти снимка на кокиче в градината на дядо...
                [ATTACH=CONFIG]979207[/ATTACH]
                ...да, вози меко и събира погледите (сигурно и семейства може да разваля)
                Съвсем в движение 8-ма генерация(79-85) "Елдорадо" в случая "Биериц кабрио"
                Деди не се прави така! Като собственика не може да се грижи за колата, нека я даде на някой който може!
                Така я съсипвате необратимо.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Може-може. С 1,5 dCi двигател ли са?
                  Гагич, гугълирай осторожно, има повече от една тема за американски камиони у Форума.
                  Примерно тази - https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9002
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Хамерикански трук.....International

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:74827bg.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5806663

                    Мосю Гагич да каже кои са актуални собственици...
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Гагич, гугълирай осторожно, има повече от една тема за американски камиони у Форума.
                      Примерно тази - https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9002
                      Ти хубаво ги намираш такива теми, но да ги беше прочел, също не би било зле.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Лада 1300 на КАТ в гр.Трън през 80те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45607548_1938016323168741_5840030881078575104_n.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5806668
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Ти хубаво ги намираш такива теми, но да ги беше прочел, също не би било зле.
                          А, К'о?! Та аз съм и участвАл там, камо ли па чел...
                          А ти рови по-усърдно, и може да хванеш връзката от доста време между Peterbilt, Kenworth, и европейските DAF, че даже и Татра. (И Бритиш Лейланд, ама тия не са популярни извън Острова).
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            А, К'о?! Та аз съм и участвАл там, камо ли па чел... .
                            Вижда се как си участвАл (от позициЙ на здравите силиЙ):

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Ето излиза,че американските камиони са далеч по-неефективни от европейските.
                            Първо-По тежки,по малка товароносимост.
                            Второ-По висок разход на гориво,заради по-лошата аеродинамика.
                            ...В Европа се водят дискусий за промени в тази насока,с използване на композиций ...
                            "Геройствата" по пътищата,често завършват с трагедий...
                            Какво искаш да ми кажеш? Че много ги разбираш американските камиониЙ?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Вижда се как си участвАл (от позициЙ на здравите силиЙ):



                              Какво искаш да ми кажеш? Че много ги разбираш американските камиониЙ?
                              Много чак, не. Не съм ходил там, и не съм карал лично такива. Но съм се интересувал доста(и след темата), и знам доста неща.
                              Вероятно ако си прегледам писаното в онази тема, може и да намеря неща, които в последствие съм си доизяснил, или попроменил мнението.
                              Но основното, че са доста консервативни(за добро или лошо), и отстъпват малко по ефективност си е общо взето така. Макар че...в миналото са били пионери с доста решения, включително в използването на електронно управляеми горивни уредби. Направо да не повярваш, че тия същите още карат предимно с ръчни скорости, несинхронизирани, и превключват без съединител, докато в Европа няма сериен камион с ръчкарка, и повечето спират и тръгват сами.
                              Последно редактирано от cecoa1; 17-01-19, 20:48.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Много чак, не. Не съм ходил там, и не съм карал лично такива. Но съм се интересувал доста(и след темата), и знам доста неща.
                                Ми, като знаеш толкова "доста неща" с каква цел се включи по-горе, след като си се компетентно проЙзнесъл:
                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Това е точно Renaut Midlum:
                                http://www2.renault-trucks.com/J47PA...OCALWEB&etat=1
                                http://www2.renault-trucks.com/J47PA...OCALWEB&etat=1
                                А и при Volvo се използва същата конструкция с малки изменения и различен дизайн,в моделите FL/FE.
                                Renaut-Mack и Volvo trucks,са обединени от известно време насам.
                                Renaut и Mack са си партия доста преди това,даже и в прочутия Magnum на Renaut се ползваха двигатели на Mack.
                                Ъ? С цел "МСТБГ", а?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X