Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
    Кантонер не е задължително да е за ЖП
    Беше в контекста на темата, иначе знам за кантон на пътното, водното, сигурно има и другк. Следят за изправностт и сигнализират за състоянието съответно на пътища, помпена станция и напоителна с-ма и прилежащите им инфраструктури. Може да не е точно, но е и за другаде.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      А рейсовете са Чавдарки........ на първата е по нов (тип *Сетра) със задно разположен двг. М Т , вторите са ер те..... Шаситата са идвали по Ж П до гара Ребърково и оттам на собствен ход - до завода в Ботевград - за надстройки....
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        От къде ? Виждал съм много шасита на самоход, с някакви чучела зад волана. Не помня години и направления.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190210_205559.jpg
Прегледи:1
Размер:9.2 КБ
ID:5808618
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            И в Америка ги е имало , голи шасита от филма * Мексиканеца * ...
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              От къде ? Виждал съм много шасита на самоход, с някакви чучела зад волана. Не помня години и направления.
              Колегата го е написал. На ЖП гара Ребърково. Има рампа на която шаситата слизат от вагоните и от там към завода в Ботевград.
              Една седалка и кормило. Шофьорите бяха екипирани с шуби, шлемове като на танкистите и очила като скиорските.
              Няма кабина, няма колани, няма еърбези. Вятър, студ, дъжд не ги бъркаха.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Там съм пътувал рядко и затова си мисля, че съм ги виждал другаде.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  От къде ? Виждал съм много шасита на самоход, с някакви чучела зад волана. Не помня години и направления.
                  Ето го ГЗА 651 и автобусното шаси за него ГАЗ 51 И:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:62-6-0-11-@-GZA 651-shoden dizayn-.jpg
Прегледи:1
Размер:402.1 КБ
ID:5808625Натиснете снимката за да я уголемите

Име:68-0-1-@-PAZ 651-avtobusno shasy GAZ 51 I-.jpg
Прегледи:1
Размер:302.8 КБ
ID:5808626Натиснете снимката за да я уголемите

Име:68-0-2-@-PAZ 651-avtobusno shasy GAZ 51 I-.jpg
Прегледи:1
Размер:200.2 КБ
ID:5808627Натиснете снимката за да я уголемите

Име:62-6-0-10-@-GAZ 51 I-avtobusno shasy-.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5808628
                  Може би и там са транспортирани по същия начин, па макар и в рамките на завода...

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    А, това е шаси ''Чавдар'' на експортната модификация за Гърция под името ''Balkancar 11 M 4 Atlas'':

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      ...Колегата го е написал. На ЖП гара Ребърково...
                      Не си разбрал, Чичо . Колегата е написал на коя гара пристигат , а veskov пита от къде са товарени

                      Иначе всички сме виждали как бяха "екипирани" .
                      А пък в късния социализъм танкистките каски ги замениха с пластмасови мотоциклетни шлемове (бяха започнали да ги внасят от ГДР). И аз си карах МЗ-та с такъв .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Не си разбрал, Чичо .... veskov пита от къде са товарени .
                        Варианти различни .... аз се сещам за два...

                        В по ранните години от Чехословакия , по късно евентуално и от Мадара - Шумен...

                        За разлика от Газките , на шкодовите шасита си я има щатната шоферска седалка и горивния резервар...
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Не си разбрал, Чичо . Колегата е написал на коя гара пристигат , а veskov пита от къде са товарени

                          .
                          Което не знам, не знам.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Не си разбрал, Чичо . Колегата е написал на коя гара пристигат , а veskov пита от къде са товарени

                            Иначе всички сме виждали как бяха "екипирани" .
                            А пък в късния социализъм танкистките каски ги замениха с пластмасови мотоциклетни шлемове (бяха започнали да ги внасят от ГДР). И аз си карах МЗ-та с такъв .
                            Ако става въпрос за белите шлемове за МЗ, дано не си падал с тях, цепят се горе долу като диня.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Ако става въпрос за белите шлемове за МЗ, дано не си падал с тях, цепят се горе долу като диня.
                              Ти па,чак падане не е нужно.След първата година презряваха като дини,без да ги пипаш

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Как ще падне от рейса?
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X