Страница 250 от 292 ПървиПърви ... 150 200 240 246 247 248 249 250 251 252 253 254 260 ... ПоследенПоследен
Резултати 4,981 до 5,000 от 5830

Тема: Стари автомобили на служба

Място
    София
    Публикации
    471
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Стари автомобили на служба

Чичо Митко от съседния блок нави 1200000км на Лада 1600. Първо баща му имаше Варшава (първата Варшава, която изобщо съм виждал). Митко почнал в такситата и 78г. купуват тая Лада 1600, червена чисто нова. Тръгват на почивка с двете коли, не завил с ключ болта на капака на филтъра за фино пречистване на маслото, а само на ръка от мързел. Съответно Варшавата останала без масло и позорно умряла. Имали и втора вноска, която излязла и купили Лада 1500 (2103) - зелена. Варшавата оправили, обаче с годините им омръзнала и някъде в средата на 80-те я зарязали (не беше местена до може би 1999) и асфалта отдолу беше по-черен. Както и да е, Митко карал държавно такси до 1990 и след това става частник с въпросната Лада 1600. Ладата я караха с ортак и нави 1200000км с нейния си двигател и май един ремонт и още един след като я спира като такси 2001-2 като наложиха ограничение по възраст. Колата стоя до преди няколко години. Всъщност първо изхвърлиха Варшавата към 2001-2, после зелената 1500 я продадоха като умря стареца и остана тая 1600, вече жълта. Като хлапак редовно се навъртах и гледах как се правеха ремонти на таксита пред блока...
    Дядо ми Васил нави 570000 пак на Лада 1600, Драго я помни - ВрВ 29-65. Купето изгни в началото на 90-те и май 93-та му я кърпи един белослатински тигър - Дончовеца. Била е на 14 години. Ремонтът на мотора го направи 1995, негов приятел - монтьор му каза, карай ми я в държавния сервиз - сега е без пари, та я направи и така я и продаде 1996-та. Вървеше до 2002г. поне - тогава чух за нея последно, даже видях поредния собственик (бяха се сменили 5 след дядо ми) - един черен циганин. Оня доволен, хвали ладата каква е хубава...

Бившият ми шеф като началник в Градски транспорт - София пряко е оформял документите на такситата за търг или основен ремонт. От него знам - Ладите са карали максимум 3-4 години или 300-400000 и после са продавани на търг без никакви ремонти. Докарват нови Лади и старите заминават. Било е супер изгодно да се вземе такава според него - ако не е бита, купето е здраво, мотор се прави ако трябва и продължава, а си е кола на 3-4 години. А какви схеми са се въртели през "Вторични суровини" с бракувани купета след удар... Правене на 2 в 1 и после продажба на супер печалба. Имам колега - фантастично добър тенекеджия, който по време оно работил в сервиз Изток (даже двама колеги оттам имам), та е развил як частпром и ежемесечно е продавал направено купе след Вторични.
    Волгите са държали и те по 3-4 години между основните ремонти - по план са ги карали в Севлиево. Особено из провинцията съм чувал за Волги по на 12 г. в такситата, а това са над 1000000км при всички положения.
    В крайна сметка и аз съм покарал не малко Жигула. За 160000км беше в практически заводски вид, с изключение на предницата, която сменихме след мой челен удар 2002г. За всичките 40 години преди реставрацията и 160000км са сменени веднъж дискове, два пъти долни шарнири и веднъж горни, някой и друг маркуч, чукчета, капачки и палци (делкото си беше заводското). Гарнитура на главата - протече накрая от старост. Гърнета. Съединител, карета на кардана, четки на алтернатор... Разни семеринги. По спирачките - и тръбички, и цилиндърчета, то е ясно... Все пак улична кола на 40г.

Та и аз съм супер доволен от Ладата като надеждност - поддържах я с джобни пари, а ме возеше из цяла България.

Публикации
    675
    Точки (при гласуване)
    7

Име:  100 000.jpg
Прегледи: 455
Размер:  36.0 КбИме:  200 000.jpg
Прегледи: 447
Размер:  32.2 КбИме:  300 000.jpg
Прегледи: 451
Размер:  55.9 Кб
    Отново се сещам за хилядниците... Явно е имало защо...

Място
    София
    Публикации
    471
    Точки (при гласуване)
    16

Имало е. Да изминеш 200000км без основен ремонт на ГАЗ-51 или ЗиС-150 при условия, които сега квалифицират като офроуд не е малко, нито лесно. Още повече, какво е било нивото на техниката 40-те и 50-те... Ладите например са на светлинни години от нея. В Софийски условия Икарусите 280 навиха милиони километри всеки - пак са модел от 70-те.
    Съвсем не е случайно и че още 60-те за международен транспорт се купуват Мерцедес, Волво и Берлие, а не КрАЗ например.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    21,295
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    47

Цитат Мнение на m_g Преглед на публикациите
    Имало е. Да изминеш 200000км без основен ремонт на ГАЗ-51 или ЗиС-150 при условия, които сега квалифицират като офроуд не е малко, нито лесно. Още повече, какво е било нивото на техниката 40-те и 50-те... Ладите например са на светлинни години от нея. В Софийски условия Икарусите 280 навиха милиони километри всеки - пак са модел от 70-те.
    Съвсем не е случайно и че още 60-те за международен транспорт се купуват Мерцедес, Волво и Берлие, а не КрАЗ например.
    Само едните са руски
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    София
    Публикации
    15,791
    Точки (при гласуване)
    35

Цитат Мнение на m_g Преглед на публикациите
    Руснаците си работеха с МАЗ и Камаз на международно вярно голяма мъка за шофьора е ама се работи . В началото на демокрацията и тук всеки работеше с такова за което му стигнат възможностите Мадари ; Европи и Камази си бяха нещо нормално . Аз съм работил навънка с Шкода Европа вярно наоколо Турция ; Сърбия и Албания през Македония . Такива бяха времената .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    Асеновград
    Публикации
    460
    Точки (при гласуване)
    3

Иранците продължават да си карат маз и камаз и то баш от старите. Много често засичам по някой иранец с 30+ годишен руски камион на митница Пловдив.

Място
    София
    Публикации
    7,234
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на A.pantev Преглед на публикациите
    Иранците продължават да си карат маз и камаз и то баш от старите. Много често засичам по някой иранец с 30+ годишен руски камион на митница Пловдив.
    Другия път като ги засечеш , ше може ли една снимка ? Хем от любопитство , хем това (снимката) ше запуши устата на еврогейско ориентираните соросоЙди тука у темата веднъж завинаги .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    21,295
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    47

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Другия път като ги засечеш , ше може ли една снимка ? Хем от любопитство , хем това (снимката) ше запуши устата на еврогейско ориентираните соросоЙди тука у темата веднъж завинаги .
    По принцип 70% от иранските камиони са магарцедес, местно производство.

Те това е месната фирма

http://www.ikd.ir/EN/
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    Асеновград
    Публикации
    460
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    По принцип 70% от иранските камиони са магарцедес, местно производство.

Те това е месната фирма

http://www.ikd.ir/EN/
    В Иран може и да е така, но тук забелязвам много ирански Скании и Волва. Подчертавам че не водя статистика, а просто впечатления. Интересното при тях е, че доста карат с по-високи гуми от колкото европейските им колеги. Не мога да цитирам размер, но понякога на око се забелязва осезаема разлика. В някои арабски страни също съм виждал да се карат камиони с много високи гуми, не съм виждал толко високи гуми в Европа никога на стандартен влекач.

Място
    София
    Публикации
    7,234
    Точки (при гласуване)
    27

В Иран може и да е така, но тук забелязвам много ирански Скании и Волва. ...
    Аз това го забелязвам вече над 30 години. Затова ми стана любопитно като прочетох това :

... та ще ми е интересно. За снимките де. Предполагам, че няма да е проблем, след като ги засичаш много често .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Публикации
    2,698
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    Руснаците си работеха с МАЗ и Камаз на международно вярно голяма мъка за шофьора е ама се работи . ..
    Международно каране с руски камионе не е работа, а каторга. Шофьорите им винаги бяха каталясали от умора и приличаха на църни дяволи потънали в чад и горивосмазочни смеси.

Относно такситата дето навъртали по еди колко си стотин хиляди километра- може, сигурно е имало и такива. Ама изпускате едни тънки игри и шашми на таксиметровите шофьори от едно време, покрай които километражите литваха в небесата.

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,701
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на Dagobar Преглед на публикациите
    Международно каране с руски камионе не е работа, а каторга. Шофьорите им винаги бяха каталясали от умора и приличаха на църни дяволи потънали в чад и горивосмазочни смеси.
    Само дето за 150- 200$ + храна, водка и спане отиваха всякъде, с всичко
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Публикации
    2,698
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на veskov Преглед на публикациите
    Само дето за 150- 200$ + храна, водка и спане отиваха всякъде, с всичко
    Абе то японските камикадзета за едно саке торпилирираха кораби, ама...

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,701
    Точки (при гласуване)
    18

Ми то горе долу все за такива времена говорим- до и след революционни.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    София
    Публикации
    466
    Точки (при гласуване)
    11

Тук километраж няма кой да пипа, особенно на такси. Цените са достатъчно високи, а и клиенти не липсват. Въпросния човек с такси и жена медицинска сестра определено не е зле с парите, и чак сега на 64 години почна да работи по около 8 часа. иначе вика че ако му се бачка може и да не се прибира с дни. Ладата се била изплатила за 4 месеца навремето според негови сметки, та не вярвам,че ако е трябвало да смени нещо и да я спре от движение за повече от ден два е щял да се занимава. От 18 годишен е бакшиш в Лондон, сменя колите през средно 6 години и макар и невероятно за англичанин е много технически грамотен. Даже и реставрирано мини си има. Чудното е че след Ладата се е качил на Форд ескорт 1,8 дизел, и казва че почти нямало разлика...
    0-

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    16,457
    Точки (при гласуване)
    0

В Лондон такситата не са ли от ония "Hackney carriage" ? Какви Лади ?

Място
    Асеновград
    Публикации
    460
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    Аз това го забелязвам вече над 30 години. Затова ми стана любопитно като прочетох това :

... та ще ми е интересно. За снимките де. Предполагам, че няма да е проблем, след като ги засичаш много често .

Да няма никакъв проблем за снимки. В понеделник и вторник имам работа лъм митницата та може и да имаме попадение.

Място
    София
    Публикации
    466
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Това са само едни от тях, има всякакви... от Дачия през Тесла та до БМВ 7 и Мерцедес s клас. Особенно в миникаб фирмите. Там даже и Ванове от рода на Вито бачкат. Моя човек сега кара Тойота приус...
    0-

Място
    Бяла Слатина
    Публикации
    6,742
    Точки (при гласуване)
    25

Ето една Волга комби такси.Име:  attachment.jpg
Прегледи: 310
Размер:  140.9 Кб
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

Публикации
    675
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Име:  Austin FX 3 (2).jpg
Прегледи: 270
Размер:  210.2 КбИме:  Austin FX 3.jpg
Прегледи: 272
Размер:  192.7 Кб
    Като прочетох "Hackney carriage", та се стих за откритите платформи за отворен достъп до багаж, задължителни за лицензиран превоз до края на 50-те на миналия век, като тази на ''Austin FX 3'', който пък е предшественик на най-популярния и емблематичен модел типичното британско такси ''Austin FX 4'':
    Име:  Austin FX 4-1965.jpg
Прегледи: 273
Размер:  161.5 КбИме:  Austin FX 4-1965-.jpg
Прегледи: 267
Размер:  1.30 Мб
    Подобен отсек, но с вдигаща се седалка има и на едно съветско такси ''М 21 Т Волга'':
    Име:  114-3-0-0-@-M 21 T Volga-taksimetrov avtomobil-kupe-.jpg
Размер:  82.3 КбИме:  114-3-0-2-@-M 21 T Volga-taksimetrov avtomobil-kupe-.jpg
Размер:  133.7 КбИме:  114-3-2-1-@-M 21 T Volga-taksimetrov avtomobil-kupe-.jpg
Размер:  129.0 КбИме:  114-3-2-2-@-M 21 T Volga-taksimetrov avtomobil-kupe-.jpg
Размер:  167.2 КбИме:  114-3-3-0-0-@-M 21 T Volga-taksimetrov avtomobil-.jpg
Прегледи: 273
Размер:  118.2 Кб
    Моделът се произвежда в периода 1962-1965-та и е на базата на ''М 21 Л Волга'' от 1962-ра (да не се бърка с по-късния ''ГАЗ 21 Р Волга'' от 1965-та, понеже и двата се водят т.нар. трета серия, но както се вижда от наименованието на моделите по спецификация на завода, вторият е след преименуването на завода от Молотов на Горки и вече има технически различия и подобрения от първия, въпреки почти идентичния им външен вид)
    Прикачени картинки Прикачени картинки  
    Последно редактиран от centurio ; 12-01-19 в 18:01

Страница 250 от 292 ПървиПърви ... 150 200 240 246 247 248 249 250 251 252 253 254 260 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Стари снимки на ретро автомобили
    От moskvich408 във форум Ретро и уникални машини
    Отговори: 144
    Последно мнение: 03-03-15, 22:38
  2. Данъчна служба
    От newuser във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 2
    Последно мнение: 20-03-08, 12:08
  3. В служба на кралицата..
    От vokel във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 1