Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
    Колко е наистина 100 коня - Бог знае .... пунах линк , защото оттам не може да се копне снимка .... не с цел реклама ...
    Орригиналния двигател е 3.5 литра и 70 кс . Заводската товароносимост е 2 тона ама и това и е много .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      ГАЗ-93,ей-такова не бях виждал!Самосвал,ръбести врати и надстройка на кабината.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        ГАЗ-93,ей-такова не бях виждал!Самосвал,ръбести врати и надстройка на кабината.
        Това е картинка от задната корица на "За рулем", нали?

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Това е картинка от задната корица на "За рулем", нали?
          Знам ли,питах чичо Гошо и това ми излезе на линия.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Много интересен механизъм на самосвала има(ако отговаря на това от снимката)

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26-0-7-0-@-GAZ 93-prototyp-hidravlichen mehanizum-.jpg
Прегледи:1
Размер:289.9 КБ
ID:5802617
              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              Много интересен механизъм на самосвала има(ако отговаря на това от снимката)
              Ето го на снимка от друг ракурс.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Подобен е и при самосвалите КрАЗ.
                Явно не са могли да правят още от телескопичните крикове.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Хич не ми мина през акъла,че е заради телескопичните цилиндри.Мислех си че идеята е да запази добър просвет самосвала.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    ГАЗ-93,ей-такова не бях виждал!Самосвал,ръбести врати и надстройка на кабината.
                    Това е първият тип кабина: дървено-металическа, обшита с фазер, дървени степенки и насмолен брезентов таван. Произвеждал се е през периода 1946-1949-та, поради недостиг на суровини, непосредствено след края на ВСВ. След възстановяване на Металургичния комбинат ''Запорожстал'', през 1949-та с получаваните от там студено-ковани стоманени листове, започва да се произвежда с щамповани панели на кабината. Отказът от дървено-металическата кабина, става постепенно, като още през 1953-та се появява възможност да се свали от производство, но въпреки това, част от машините се окомплектоват с такава до 1955-та. След тази година се преминава към целометалическа кабина. Ето, нагледно еволюцията на ГАЗ 93-ГАЗ 93 Б-ГАЗ 93 А:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2-1-@-GAZ 93-1955-1958-.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5802618Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36-16-0-@-GAZ 93 B-.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5802619Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101-@-GAZ 93 A-1958-1976-.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5802620

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Молотовката всеки ден се движи в Плевен. Двигателя е от ГАЗ 53, а легена е от ЗиЛ самосвал.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21231857_1263281717113598_5794792106817168317_n.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5802622Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21231743_1263281830446920_8506652503170153453_n.jpg
Прегледи:1
Размер:68.1 КБ
ID:5802623
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Това да не би,и тахограф да има?
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Подобен е и при самосвалите КрАЗ.
                          Явно не са могли да правят още от телескопичните крикове.
                          Разтоварващи рамена . Иначе трябват поне 2 цилиндъра . При по голям тонаж съм виждал как цилиндъра влиза в коша
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Да, колегата горе е дал някои модификации на самосвала, но е пропуснал ГАЗ-93Д /дървенометална каросерия/, Одеския завод.



                            Вени, аз съм бил абонат на "За рулем" долу горе от 80-та до 90-та година на миналия век. Повечето картинки отзад съм ги изрязвал и колекционирал отделно от списанията. Всички са на неутрален фон, няма в работна ситуация тъй да се каже. Автор е Захаров /или Сахаров, довечера ще погледна че съм забравил/ и доста от тях и сега са популярни в Нета. А даже има и в тази тема, хаха. Картинката горе ако е оттам, ще трябва да е от ранните години.

                            П.п. Редно е все пак, при такъв интерес, отново да споменем Главния конструктор - Андрей Александрович Липгарт - главен на ГАЗ от 1933 до 51 г., после една година командирован като редови конструктор на УралЗиС, педагог, автор на учебници и т.н. и т.н. Създател или участвал в създаването на всевъзможни Емки, Победи, тролейбуси, полуторки, самосвали, триоси, влекачи, Урали, двигатели за КрАЗ и Запорожец и знайни и незнайни машини. Ето го на изпитания на ГАЗка самосвал

                            Последно редактирано от jordanov sv; 22-11-18, 12:27.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Това да не би,и тахограф да има?
                              Мдаааа, явно някой е мнооого мераклия на тая Газка.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Заслужено го споменаваме Липгарт! Виждаме го отляво с лопатата на снимката... Не е като сега!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X