Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    От почти 20 години живея срещу пожарната. Още преди да им докарат новите пожарни наблягаха на малкото не руска техника - една Татра и един Унимог. Прилика между старите и новите много много няма. Старата Татра като тръгне е като реактивен самолет, остава димна диря след себе си и е добре да се затворят прозорците и да се свали прането, има цели 200метра докато стигне от долния портал до вкъщи и времето стига, шумнички са и се чуват още докато излязат от гаража. Новата нямаш много време дори да я видиш, хем са тихи, хем бързи и докато я видиш, че е излязла вече се е скрила зад завоя.
    ЗИЛ-те и преди не ги караха много, но пък доста ги ремонтираха. Както казва един приятел дето поддържа камиони - имат по 8 цилиндъра, че поне 6 да са в кондиция и да може да се движи.

    Дали новите стават за гората не знам, но не мисля, че при наличие на стара техника си струва да се троши новата по горите. От 100 пожара едва ли има повече от 1-2 които да изискват по-сериозна проходимост за която да спокойно може да поддържа един ЗИЛ за трошене.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Пак няма смисъл,за ДАФ не знам,но Ман и Магирус са едни от първите производители на камиони,във времето в което руснаците са се учели да произвеждат камиони по американски модел,тези производители са имали вече доста доказали се модели.Магирус им се носи славата чак в Либия,където са се справяли с жегите в пустинята,което е повече от похвално за мотор с въздушно охлаждане.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Явно са ти ясни нещата, в крайна сметка действащ пожарникар е пълен аматьор пред твоя тотален експертен енциклопедизъм. Ти явно съвсем точно знаеш колко вода могата да носят старите и новите (НАЛИЧНИ, а не по принцип), от какъв водоизточник могат да изпомпват, просвет, задвижване, блокажи и въобще всяка тънкост от занаята.

        Аз почти нищо не разбирам от всичкото това съм се доверил на грешен човек. Ще прощаваш.
        Ся , за пожарникаря , твой приятел кво ти е казвал - не знам . Аз се включих , щото натъртваше на неподходящата инфраструктура" в днешно време , което на практика беше неадекватен аргумент към сравнението на тт данните на "ония" и "сегашните" пожарни .

        Иначе аз знам колко точно вода и откъде можеха да носят старите , плюс за колко време от какъв водоизточник и т.н. В годините , когато ти си си играл с камиончета у песъка - на бате ти Владо се водеше един подобен ЗиЛ 131 и една Прага V3S , съответно АРС 14 и АРС 12 .
        Отделно за "инфраструктурата" от онЕя години в ЗТВ не ми се говори . Въпреки нея имам един загасен пожар , поради който още сънувам пламъци чат-пат .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Ся , за пожарникаря , твой приятел кво ти е казвал - не знам . Аз се включих , щото натъртваше на неподходящата инфраструктура" в днешно време , което на практика беше неадекватен аргумент към сравнението на тт данните на "ония" и "сегашните" пожарни .

          Иначе аз знам колко точно вода и откъде можеха да носят старите , плюс за колко време от какъв водоизточник и т.н. В годините , когато ти си си играл с камиончета у песъка - на бате ти Владо се водеше един подобен ЗиЛ 131 и една Прага V3S , съответно АРС 14 и АРС 12 .
          Отделно за "инфраструктурата" от онЕя години в ЗТВ не ми се говори . Въпреки нея имам един загасен пожар , поради който още сънувам пламъци чат-пат .
          На времето в завода имахме постоянно пълен противопожарен басеин и пожарникар на щат . Басеина зимата замръзваше но имахме поне десетина работещи хидранта от външната водопроводна мрежа а вода от собствения водоисточник можех да подам в практически неограничено количество . Миналата година като стана пожара срещу завода се оказа че от другата страна въобще наблизо няма хидрант и от нашия който е на 1 метър от портала в шахтата на водомера теглиха захранваща линия повече от 50 метра . За късмет успях някак си да отвия ръждивия кран . Междувременно къквото имаше да гори изгоря качествено За Ивеко - Магерус не знам колко са добри но на пръв поглед се набива че са по високи от колкото широки та по презумция няма как да са много стабилни . На старите пожарни коли оборудването обикновено е доста по ниско от нивото на покрива на кабината и са с двойни гуми което дава много по добра стабилност на пътя .
          Последно редактирано от sek.1; 18-11-18, 05:44.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Лада 2105.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181117_175716.jpg
Прегледи:1
Размер:509.4 КБ
ID:5802443
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Спряло за бързо гресиране в София...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180818_130442.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5802475

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180818_130508.jpg
Прегледи:1
Размер:112.8 КБ
ID:5802476

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180818_130517.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5802477

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Легендарния Ситроен 2 CV .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Преди 3 години в Благоевград Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6315.jpg
Прегледи:1
Размер:324.1 КБ
ID:5802489...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6316.jpg
Прегледи:1
Размер:419.3 КБ
ID:5802490...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6314.jpg
Прегледи:1
Размер:449.0 КБ
ID:5802491
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Тия френци и талянци що не са ги принудили да си сменят старите номера с такива по *евростандарта* ..... кат нас навремето..
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                      Тия френци и талянци що не са ги принудили да си сменят старите номера с такива по *евростандарта* ..... кат нас навремето..
                      Щот сме по католици от папата ............
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        Щот сме по католици от папата ............
                        Глупости.
                        Просто на едни хора им се дават едни пари за изработка на номера, те връщат добри услуги и така далее
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Глупости.
                          Просто на едни хора им се дават едни пари за изработка на номера, те връщат добри услуги и така далее
                          Глупости , да или не , не знам ама нали не казваш че идеята е на простолюдието ..................... Трябва да си бил близко до царЯ Слънце за да можеш да прокараш тази линия .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Тъй де.
                            Което няма връзка с престараване да се изпълнява нещо. Просто някой е видял едни бързи пари
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              А вие видяхте ли задния номер на баничарката...
                              0-

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                                А вие видяхте ли задния номер на баничарката...
                                Какво ѝ е на задния номер? Сигурно там е заводски предвиденото място да се поставя. Като на някоЙ "Геги".
                                Прочее на синята баничарка не знам каква националност е регистрацията. Във Франция като си регистрираш кола, ти дават талон и с него отиваш при който и да е "майстор на номера" (обикновено са в близост до големите супермаркети, че има удобни паркинги) и той ти прави и ти слага номер - кеф ти светещ, кеф ти какъвто си избереш (но е по образец все пак).
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 1 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X