Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ... Ама никой не налива суПсидиЙ в пожарогасенето, та нема нови техники тамА, налЕ ?
    Наборе, блестящо точен си както винаги, конгречулейшънс! Субсидиите пращат пазарните принципи на кино, нал тъй? Е тогаз вече се вижда кой кой е.
    Апропо, Живков пуска Клаас у дома, воден не от любов към свободно пазарно стопанство. Ноо, там темата е друга и не е за тоз раздел.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Гаранцията на Ондулин за България е 60 месеца - има го в сайта им. Ако 10 години е изглеждал добре, изкарал си я е двойно.

      Общо взето 6-8 години изкарва...
      Общо взето подобни ще бъдат цифрите и при "новите" пожарни. Много ми се иска да съм лош пророк.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        Н
        Апропо, Живков пуска Клаас у дома, воден не от любов към свободно пазарно стопанство. Ноо, там темата е друга и не е за тоз раздел.
        Той и Кока Кола я пусна още 1965г, ама какво от това

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Кирчо, дедовото, ни та питъм тьеби.
          Куминтернах Бокомо и Владо. Савецката техника е "без алтернатива" у нас щото никой не фнася алтернативна - там пожарни, снегориначни и други таквизи. Иначе който и сеуянин да питаш, че ти каже, че "John Deere" е по-добър от ЮМЗ, колкото и сълзи да лейш по фтория. "Клаас" са по-добри от "Нива", туй още по ТКЗС-тата го знаеха ората, щот Тато твой любимий беше разрешил фноса им. Ама никой не налива суПсидиЙ в пожарогасенето, та нема нови техники тамА, налЕ ?
          Аз знам,че не ме питаш мене,понеже лигавнята ти не минава и лъсва високата ти техническа култура.Иначе новите Magirus-Iveco са точно по европейска програма закупени,даже си имат табелки на видно място,та от цялата ти лигавня като истина остава,че John Deere e по-добър от ЮМЗ и Claas e по-добър то Нива,благодаря за просветлението.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Ирония, но точно отразяваща червената нишка, прорязваща темата.
            Червената нишка си е червена нишка. Реалностите са си реалности. Споделям споделеното - а именно, че нововнесената пожарна техника е негодна при липса на съответната инфраструктура. Това, че има участници, за които е препоръчително да минат през дрегер преди да пишат също е отделна тема.

            Нямам никакви сантименти към съветската и руската техника, защото знам, че всичко, което е що-годе прилично там е или лицензирано от САЩ/Италия или откраднато с все заводите и работниците от Германия.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Нямам никакви сантименти към съветската и руската техника, защото знам, че всичко, което е що-годе прилично там е или лицензирано от САЩ/Италия или откраднато с все заводите и работниците от Германия.
              Но, както знаем (по примера с роторните лопатки на реактивните двигатели в оназ велика тема за българските ВВС), някоЙ неща, дори и крадени, стават джилезни-дуракоустойчиви-неубиваеми САМО, повтарям САМО ако бъдат сделани негде по склоновете на Уралските планини в некой "ТяжМаш"-завод.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Колкото и да ти е мъчно,понякога така се получава,не е задължително нещо да е лошо само защото е руско/съвестко.Много пъти копията им се получават по-добри от оригинала,много пъти им се получават по-зле.Справка Fiat 124 и Жигули и NSU Prinz и Запорожец

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Колкото и да ти е мъчно,понякога така се получава,не е задължително нещо да е лошо само защото е руско/съвестко.Много пъти копията им се получават по-добри от оригинала,много пъти им се получават по-зле.Справка Fiat 124 и Жигули и NSU Prinz и Запорожец
                  Чекай, чекай малко - кое е по-добро от оригинала, жигулито или запорожеца? Че ако ме питаш мен и двете са мноооого далеч от копираното.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Чекай, чекай малко - кое е по-добро от оригинала, жигулито или запорожеца? Че ако ме питаш мен и двете са мноооого далеч от копираното.
                    ЕстественНо, че "Зъботрошецът", като вiробен в бъдещата УСраина, она же и "недострана" и та же "страна 404" е по-лош от орЕгиналЪт!
                    Виж, "Жигули" е чудо-юдо на техническите иновациЙ и творческия гений на тольятинцы!
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Но, както знаем (по примера с роторните лопатки на реактивните двигатели в оназ велика тема за българските ВВС), някоЙ неща, дори и крадени, стават джилезни-дуракоустойчиви-неубиваеми САМО, повтарям САМО ако бъдат сделани негде по склоновете на Уралските планини в некой "ТяжМаш"-завод.
                      И не само там, обаче.

                      Пример с Ивеко у нас, за съжаление, с тъжен завършек...

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        И не само там, обаче.

                        Пример с Ивеко у нас, за съжаление, с тъжен завършек...
                        Т.е. ивекото има по кофти спирачки от руския клозет?
                        Ъ?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Aaaaa не така!!! Ако питаш братушките те всъщност са научили Фиат на занаят. И добре, че са продали лиценза на руснаците, че след тяхната(на руснаците) преработка на колата(Фиат 124) и те са изкопирали промените, внедрили са ги във всичките си модели и това ги е спасило от сигурен фалит.

                          Разбира се ако питаш италианците те не са и чували за какво става на въпрос...
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Е той автомобила е изобретен от Петров, ли как се казваше??
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Т.е. ивекото има по кофти спирачки от руския клозет?
                              Ъ?
                              Ами аз не съм бивш пожарникар, та нямам лични впечатления, обаче цитирания факт е описан и в няколко други медии...
                              Та, не вярвам псевдожурналята да имат познания и речник, с който да сътворят подобен фейк. Ergo, и IMHO, това не е фейк.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Е той автомобила е изобретен от Петров, ли как се казваше??
                                Да, Петров даже е присъствал когато Попов се обадил по телефона(изобретен от него) за да каже, че Мичурин е паднал от една ягода и се е пребил.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X