Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Лада 2105 и Родната казарма през 80те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33845218_1864873296910365_3918801686415540224_n.jpg
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5790323
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Boyko_85 Преглед на мнение
      Зимните пътища не са били проблем с татрата само разходът на гориво.
      В началото на демокрацията да кажем че разхода на гориво беше пренебрежим фактор Няма да забравя как колегите от градския на една последна спирка ме спукаха от бъзик като извадих половин цол маркуч
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        В началото на демокрацията да кажем че разхода на гориво беше пренебрежим фактор Няма да забравя как колегите от градския на една последна спирка ме спукаха от бъзик като извадих половин цол маркуч
        На зоопарка?
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
          На зоопарка?
          В Младост ама то на всяка последна спирка беше така
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200-6-2-0-7-3-0-0-0-1-6-4-@-GAZ 3102 Volga & Avtosouz-limousine-uduljena versiya-4X2-2400 cm 3-s.jpg
Прегледи:1
Размер:215.0 КБ
ID:5790392Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200-6-2-0-7-3-0-0-0-1-6-5-@-GAZ 3102 Volga & Avtosouz-limousine-uduljena versiya-4X2-2400 cm 3-s.jpg
Прегледи:1
Размер:253.7 КБ
ID:5790393Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200-6-2-0-7-3-0-0-0-1-6-6-@-GAZ 3102 Volga & Avtosouz-limousine-uduljena versiya-4X2-2400 cm 3-s.jpg
Прегледи:1
Размер:291.4 КБ
ID:5790394Натиснете снимката за да я уголемите

Име:200-6-2-0-7-3-0-0-0-1-6-7-@-GAZ 3102 Volga & Avtosouz-limousine-uduljena versiya-s dvigatel Chry.jpg
Прегледи:1
Размер:329.3 КБ
ID:5790395Удължена, ''стреч'' лимузина ''ГАЗ 3102 Волга'' в колаборация с ''Автосоюз'', снабдена с двигател ''Chrysler DCC'' с обем 2400 см 3 и най-важното: оборудвана със системата ''Пелена 7'', представляваща блокиратор на радиоуправляеми взривни устройства.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              ...виждам, че по грешка са се прикачили и снимки на отдавна забравените таксиметрови колонки. То, беше за проба, понеже от известно време имам проблем с ''качването''.
              Е, то лошо няма: по-старите ще си спомнят за тях, а по-младите ще ги видят за пръв път. И в двата случая си струва, макар че все пак се явява off toping. Жалко, обаче че не се е качила и колонката от Бургас, която няма нищо общо с останалите-представлява стилизирана буква Т... Сигурно нещо с формата, понеже сам съм сканирал снимката. Нека колегите ме извинят за спам-а...

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gaz_3102_46_2048_auto_jpg_5_100.jpg
Прегледи:1
Размер:1.38 МБ
ID:5790400Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gaz_3102_47_2048_auto_jpg_5_100.jpg
Прегледи:1
Размер:1.79 МБ
ID:5790401Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gaz_3102_40_2048_auto_jpg_5_100.jpg
Прегледи:1
Размер:1.46 МБ
ID:5790402Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gaz_3102_34_2048_auto_jpg_5_100.jpg
Прегледи:1
Размер:1.32 МБ
ID:5790403Ето, още нещо, което смятам, че ще представлява интерес: VIP лимузина ''ГАЗ 3102 Волга'' със скрита бронировка, клас III на принципа на стоманената бронекапсула, произведена за действащия сирийския президент и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Башар Хафез ал Асад! Спец-изделието е съвместна продукция на ''ГАЗ'' и Сормовския завод за бронеавтомобили ''РИДА'' в Нижни Новгород в изпълнение за спец-службите на Сирия в периода средата на първото десетилетие на нашия век. Автомобилът е брандиран със символиката на Войските със специално предназначение на Сирийската армия и е снабдена е с двигател ''Toyota 3RZ-FE''.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Нека направим едно необходимо, според мен пояснение, което да ни предпази от четене в по-късен етап на нелепи коментари... Показаните по горе два спецавтомобила не бива да бъдат вкарвани под общия знаменател на така наречените ''догонялки''. Това е нарицателно на разговорен език, което обикновените руснаци употребяват общо за всички служебни автомобили със ''скрити'' възможности на двигателя. Корени се някъде от времето, през епохата на СССР, когато в ГАИ са въведени в експлоатация първите ''ГАЗ 23 Б Волга''. Това става в системата на МВД, т.е. извън КГБ, нещо немислимо за онези времена. Разбираемо за тогава, след като множество нарушители на правилата на движение, станали свидетели и в последствие потърпевши от техните технически възможности, в обществеността са се породили бурни коментари, обикновено в тесен кръг или на маса, което е станало пък причина от своя страна за пораждане на не една ''градска'' легенда.Напротив, тук става въпрос за спец-изделия, всяко от които е създадено да изпълнява конкретна тактическа задача в общата дейност по обезпечаване на сигурността. Това, че имат по-мощен двигател от серийния, в повечето случаи е само за да може съответният автомобил да се движи, без проблем в синхрон, заедно с другите във формацията. Ето, например, горният е за осигуряване на маршрута, сами ще се сетите в какво направление. Долният, който за разлика от него е с бронезащита е предназначен за използване в зони на локални конфликти. Използва се в определени случаи и далеч не е единственият автомобил, обслужващ конкретния VIP...
                  Последно редактирано от centurio; 07-06-18, 15:43.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Ако, автомобилите, които видяхте по-горе, са ''разпалили'' въображението Ви, ето източника: http://kbsmirnova.ru/catalog/
                    Разгледайте, сигурен съм, че ще Ви бъде интересно! Хората, наистина си разбират от работата...

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:150-6-0-1-1-10-1-@-GAZ 23 B Volga-militzionerski avtomobil na Militziya-SSSR-.jpg
Прегледи:1
Размер:230.8 КБ
ID:5791461Понеже, горният прикачен файл не се отваря, ето нагледно, кое е първообразът на ''догонялката'' в съзнанието на руснаците от времето на СССР.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Само руски произведения постваш...
                        хайде нещо и от мен:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lambo.jpg
Прегледи:1
Размер:38.5 КБ
ID:5791491
                        тоя италианец е бил на служба в руската мафия, главен герой във филма Бригада

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Pancho, те другите са ясни, можем да ги видим по улиците, по TV каналите и в нет-а... За мен са интересни тези от соц-а или непосредствено след това, когато темата за тях още беше табу, а всичко свързано с тях, нямаше от къде да се научи, понеже беше секретно. От времето, когато по улиците имаше три, четири марки автомобили. Тези с които аз съм израснал... Сега, вече имаме свободен достъп до информация, но сме в друга сфера на влияние и болшинството се интересуват от американска или западно-европейска техника, но съвременна, а не от времето на Студената война. Разбира се, техническата информация я има свободно. Е, разбира се, не за на най-новото, което се използва активно в момента, но то така и трябва да бъде! Поверителна, обаче винаги ще бъде информацията за тактическите действия и начините за използването и.
                          Последно редактирано от centurio; 10-06-18, 22:57.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
                            Само руски произведения постваш...
                            хайде нещо и от мен:
                            [ATTACH=CONFIG]959974[/ATTACH]
                            тоя италианец е бил на служба в руската мафия, главен герой във филма Бригада
                            Макар, че и Lamborghini-то, LM 002 е модел 1986, пак от този период. Само, че тука зад Желязната завеса, нямаше как да се види, аз знам за него, едва от ерата на интернета...

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              УАЗ 452 Народна милиция през 80те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34861451_388911271594204_7959293084955574272_n.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5791574
                              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
                                Макар, че и Lamborghini-то, LM 002 е модел 1986, пак от този период. Само, че тука зад Желязната завеса, нямаше как да се види, аз знам за него, едва от ерата на интернета...
                                Другарят Красимир Стойчев "от групировката "Трон"", известен пишман-първопроходец на GSM-телефонѝята у нас с "Цитрон Джи Ес Ем", препродадено на Майкъл Чорни и станало... днес А1, имаше таквоз и го държеше през 1994-95 г. паркирано на кьошето на ул. "Хан Крум" и "Шишман" пред тогавашната централа на "GSM-оператора".
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X