Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ...
    - в "Корекома" срещу... 6 500 долара - полско "Фиатче 126Р"
    Нещо си се объркал...
    И аз съм се объркал, де - сега гледах фактурата - 3200 вечнозелени, но през есента на 1977 година.
    Тогава имаше възможност да се вземе шкода и вартбург, за москвич нямам никакъв спомен да е бил в офертата на Кореком.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Между другото, ще вземете да усметете понятията на младежите, с тези Мерцедеси и Волва в Кореком. Ще вземат да останат с впечатление, че вадиш пет хиляди долара (изкарани за петнайсет години в Занзибар) и си взимаш Мерцедес от Кореком. Такива там се продаваха по времето на Тексим и в най-началните времена, битността му на Кореком. Марките бяха - Мерцедес, Пежо, Волво, Фолксваген, Опел, Форд (може и нещо да пропускам), моделите - далеч не целите гами. От първата половина на '70-те, западни марки в България не се продават никъде. Така в продължение 15-ина години, когато непосредствено преди колапса на социализма се появиха Рено ("5" "11" "9"), които се продаваха от Мототехника (в лева), но само на "по-равни", по някакъв регламент, който така и никога не ми се изясни (поне на мен).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Нещо си се объркал...
        И аз съм се объркал, де - сега гледах фактурата - 3200 вечнозелени, но през есента на 1977 година.
        Тогава имаше възможност да се вземе шкода и вартбург, за москвич нямам никакъв спомен да е бил в офертата на Кореком.
        Ти да не би да си си купил фиатче 126Р с долари?
        Баща ми искаше, ама като разбра цената, се хвана за главата.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба


          http://socbg.com/2014/05/%D1%86%D0%B...%B5%D0%BA.html
          В нета има и други ценоразписи

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            ...
            http://socbg.com/2014/05/%D1%86%D0%B...%B5%D0%BA.html
            В нета има и други ценоразписи
            "Цени на западните автомобили от Кореком за 1969 г." Тоя зеления ценоразпис го няма в линка? Па и Фиат 126р не е имало през 1969 г.?
            И "Кореком" не е имало през 1969 г.
            Ето това е вярно:

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Между другото, ще вземете да усметете понятията на младежите, с тези Мерцедеси и Волва в Кореком. Ще вземат да останат с впечатление, че вадиш пет хиляди долара (изкарани за петнайсет години в Занзибар) и си взимаш Мерцедес от Кореком.
            ... От първата половина на '70-те, западни марки в България не се продават никъде. Така в продължение 15-ина години, когато непосредствено преди колапса на социализма се появиха Рено ("5" "11" "9"), които се продаваха от Мототехника (в лева), но само на "по-равни", по някакъв регламент, който така и никога не ми се изясни (поне на мен).
            "Рено 5" бяха ирански и нямаха парно (неясно защо, в Иран си има студове по принцип). Ама лесна работа, разправяше един познат - купуваш му едно парно от "Жигула", монтираш го, има си тапи на блока за тЪрбите! Нито едно такова "Рено" няма оцеляло, щото изгниваха за 1 зима. Корозионна защита - нула.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Като гледам този ценоразпис (по моделите е от самото начало на '80-те) и се замислям как корекомския курс на долара е баш по магураджийския (или обратно) от тогава.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Като гледам този ценоразпис ....
                Не трябва да забравяме, че по времето на ТЗВ наличието на ценоразпис не означаваше наличие на посочените в него стоки.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Колите със сигурност ги е имало, отделен въпрос коя за кого е била достъпна и налична. Има и втора употреба. И цените са такива, просто е компилация от разни години, то е ясно по моделите. 2105 през 86/86г е 3450$, ГАЗ24 ок75 вече е 4100-200. По- интересно беше защо динарите се броят за соц произход, а от югосл фолксваген е с мито. Работещи и получаващи заплати във валута са вкарвали коли без мито.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Работещи и получаващи заплати във валута са вкарвали коли без мито.
                    Не е вярно.
                    От 1971 г. всичко западно се облагаше с 200 % мито и затова в Клета Майка имаше времева дупка - частни "западни" МПС имаше само много стари (модели до 1970 г.) и после почнаха да се появяват през 90-те години "нов внос" модели от 80-те. "Западни" коли модел 1971-79 практически няма и днес, освен ако не са вкарани "след демокрацията" от някой колекционер.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Има нещо такова, но чарът и носталгията по ТЗВ е в нямането на невъзможни неща. Купих фиат128, купен 1975 г от Италия, от геолог на работа в Алжир и прибрал се през цяла Европа. Бяха разрешили на жена му и дъщеря му да му гостуват там и се прибраха заедно. Добър инженер е.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Убу де, ти си го купил, той го е купил... За митото е въпросът.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Ми със сигурност не е платил 200%, сам каза нещо вярно по-горе, че за 15 г в зинзибар изкарва за една кола. А са работили по2, макс3г.
                          Колите пак са купувани чрез кореком, и пак е въпросът кой е можел, но ще идем в политиката.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Освен, че не бил платил мито, за другото ще ми трябва преводач.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              За кое по- точно?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първите Жигули ги пуснаха без ред и на изплащане по мисля 5 200 лв. /още нямаше вноски за тази марка/. След това ги направиха 6 100 и започна чакането. Периодично /в началото/пускаха без ред Фиат 125, ЗАЗ, Трабант, Застава и Дачия.
                                Пре февруари 1988г. купих ВАЗ 2104 за 8 500 лв. След три месеца на паркинга на ЖП гарата в Червен бряг едно цигане ми предложи 24 000 лв. "Бате ще се женя и ми трябва нова кола". Отказах му, обичам да ми се застъпват старата и новата кола.
                                Коли от Кореком се купуваха с бонове които БНБ издаваше срещу валутата. С долари кеш се купуваха дребни работи: дънки, козметика, шоколадови изделия, кафе, транзистори и касетофони и т.н. Не те разпитваха откъде ги имаш, държавата гледаше да прибере валутата. Сигурно ако си бил постоянен "купувач" ще предизвикаш любопитство.

                                П.П. Западна кола можеше да си внесеш срещу 200% мито по цената на ново.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X