Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Щото возеха и колхозници в тях ,заедно с другия товар.Поне по селата беше масово ,работници се возеха във всичко.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба



      Ловешката полиция още си яздят старите коне
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Какво да чета, като не е вярно?! "Москвич" (не "Алеко") с пет скорости - i onda je mrmot zavio cokoladu u foliju.

        Алекото е Москвич с двигател на Лада 2106 ( 1600 куб.), а Москвич 21412 е с двигателя който се слага на 412 ( 1500 куб. ) с друга форма на челата на буталата ... именно такъв имахме. Друг е въпроса, че много хора казват а всички Алеко.... или т.н. "нов москвич"

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
          Алекото е Москвич с двигател на Лада 2106 ( 1600 куб.), а Москвич 21412 е с двигателя който се слага на 412 ( 1500 куб. ) с друга форма на челата на буталата ... именно такъв имахме. Друг е въпроса, че много хора казват а всички Алеко.... или т.н. "нов москвич"
          Ами не, "Алеко" е името за износ, в СССР си е 2141, както и Лада е име за износ, в СССР си бяха Жигули. Няма значение с какъв двигател е - в Европа е Алеко, в СССР си беше 2141. Между другото това е първия москвич със собственно име. И ми беше първата нова кола! Купена в СССР, в град Иванов, с двигател Лада. Карах го 2 години и 50 хил. километра. Чупеше се постоянно, но по комфорт нямаше нищо общо с 2140 /който ми беше предишната кола/!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Ами не, "Алеко" е името за износ, в СССР си е 2141, както и Лада е име за износ, в СССР си бяха Жигули. Няма значение с какъв двигател е - в Европа е Алеко, в СССР си беше 2141. Между другото това е първия москвич със собственно име. И ми беше първата нова кола! Купена в СССР, в град Иванов, с двигател Лада. Карах го 2 години и 50 хил. километра. Чупеше се постоянно, но по комфорт нямаше нищо общо с 2140 /който ми беше предишната кола/!
            на сглобяваните в Ловеч никъде не пишеше Алеко!
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              на сглобяваните в Ловеч никъде не пишеше Алеко!
              Аз говорех за тези които се произвеждаха в СССР. За вътрешния пазар пишеше само Москвич отляво отзад /такъв беше и моя въпреки ладовия двигател/, а тези за износ бяха с надпис Алеко. Поне с такова впечатление съм останал.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от fozi^ Преглед на мнение
                (или жените им не ги пускат) .....
                Тя мойта като ме види тук и веднага : "Пак ли си губиш времето?"

                Първоначално публикуван от fozi^ Преглед на мнение
                .... и нито една снимка на стар автомобил на служба.
                А това беше една интересна тема.
                Пък тя темата беше интересна докато съвецките возила се постваха за първи път . И то главно снимки от бивши ( че и настоящи ) притежатели. После като стана копи/пейст от носталгия соц бг ,ралтата станА скучна . ОмръзнА ни нещо една и съща жигула по 100 пъти . Се едно са сто модела .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  За вътрешния пазар пишеше само Москвич отляво отзад.
                  А за "Москвич Святогор" (О-о-о-о-о-о, вот это дааааааааааа!, захлас-прехлас, припад-туп-пляс) някой може ли нещо да каже?
                  Москвич Святогор Наказва Хонда
                  Москвич Святогор - офроуд в гората
                  Москвич святогор
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    А за "Москвич Святогор" (О-о-о-о-о-о, вот это дааааааааааа!, захлас-прехлас, припад-туп-пляс) някой може ли нещо да каже?
                    Туй същото, само че с двигател Рано 2000 кубика. 113 коня. По ония времена си беше бегачка!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Туй същото, само че с двигател Рано 2000 кубика. 113 коня. По ония времена си беше бегачка!
                      За този "мохер" не знам нищо ,но виждах на времето един -купе "Алеко" с дизелов двигател на Форд.
                      Този който приказваше по телевизията за масовата приватизация имаше такъв.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        За този "мохер" не знам нищо ,но виждах на времето един -купе "Алеко" с дизелов двигател на Форд.
                        Този който приказваше по телевизията за масовата приватизация имаше такъв.
                        Не знам да са слагали фабрично такъв двигател. А Святогора си беше сериен! Имаше и "Княз Владимир", ама така и не можаха да го пуснат, защото фалираха!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Повечето Москвичи с дизел на Форд бяха пикапи. При нас в един завод има служебен Москвич 2141 с бензинов двигател на Рено, който все още си върви. Като го видя ще го снимам.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                            Повечето Москвичи с дизел на Форд бяха пикапи. При нас в един завод има служебен Москвич 2141 с бензинов двигател на Рено, който все още си върви. Като го видя ще го снимам.
                            В София имаше от дизеловите таксита .
                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Не знам да са слагали фабрично такъв двигател. А Святогора си беше сериен! Имаше и "Княз Владимир", ама така и не можаха да го пуснат, защото фалираха!
                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            Пуснаха го . Произведени са около 1500 бройки . АЗЛК нямаше късмета на Авто ВАЗ Толиати .
                            Последно редактирано от sek.1; 03-09-17, 19:35.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Хайде, да съм по темата - актуална снимка, даваща цвят на развихрилата се дискусия:



                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                                Хайде, да съм по темата - актуална снимка, даваща цвят на развихрилата се дискусия:



                                нищо се не види
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X