Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Това ако "адреналина" не потече из крачола преди това.
    Нема как да стане ,крачолите са в кубинките.

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Не може бе човек ,нема как да стане .И с Лади и с Москваци 12 тки съм си играл много.Кво и да изтискаш са само форсаж,старт ,въртене на гуми ,но не и скорости над 150-160.На Лада сме качвали Абартов мотор от 131 ,барабар с кутията и па не ще ,с двойни щанги отзаде на моста ,щото къса петите от пода на 30-40 старта на макс ряз.И това Лада с друг мотор ,та Мостанг 412.......,200 .Ц!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Имаше преди около 30 години един в Русе ,
        Митничар го караше.
        ЛятНи джанти+сликови гуми , два комина отзад , истински кожен салон , анатомични седалки , 4 халогена .
        Затъмнени стъкла. Боята - на дневна едно , на залез друго , нощем - няма аналог.
        По груба сметка беше насипал в това купе пари за една истинска кола ...два пъти ...

        Човека искаше да кара "вълк в овча кожа".

        Интересното беше - когато всеки по онова време сето си беше вкарал по една "бегачка" - кадет или голф рабит , се завърташе около
        космича и вземаше размери и идеи.
        Не знам дали даваше двеста ...той по-скоро вземаше по двеста....

        Иначе с 2140Д ( не е дизел) - заклиних километража в крайно положение .
        После го разглобявах за да бутна стрелката.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Цецо, космича по инерция вдига повече отколкото на скорост.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първите оригинални бяха с кожен салон, 4 фаркрушка Маршал, английски съединител, диференциал и подобни мелез скорости.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Два пъти съм заклинвал километража на "Жигула" (уж 160).
              Първият път на спускане от тунела "Траянови врата" към Пловдив - стопи се и изтече, като омаза спирачките и щях да се убия, всичката грес от главините на колелата. След време се наложи да сменям лагери.
              Вторият път беше някъде по равното, с по-лек наклон в посока на движението - счупи биелен лагер
              Та тия приказки за "Космич" с 200... Ще му се стопят лагерите, то не случайно си има такъв лаф.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Цецо, космича по инерция вдига повече отколкото на скорост.
                Зависи от наклона...
                Пак прецакахме темата.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  ... - счупи биелен лагер ...
                  И как точно го чупи,че ми стана интересно

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0667.JPG
Прегледи:1
Размер:736.6 КБ
ID:5765589Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0668.JPG
Прегледи:1
Размер:751.1 КБ
ID:5765590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0665.JPG
Прегледи:1
Размер:818.5 КБ
ID:5765587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0669.JPG
Прегледи:1
Размер:581.0 КБ
ID:5765591Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0666.JPG
Прегледи:1
Размер:649.3 КБ
ID:5765588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0670.JPG
Прегледи:1
Размер:797.7 КБ
ID:57655931959 година. Поне докато бях там се караше всеки ден. Купето е "консервирано", салона възстановен на 100 процента.
                    Последно редактирано от Stefan; 03-09-17, 07:54.
                    LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
                    E23,E36,E46,E39,E61.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                      И как точно го чупи,че ми стана интересно
                      Ми, както се кефех, че карам със 160, двигателят почна силно да тропа. В Пловдив приятел ме заведе при "своите" майстори, те аутопсираха, търсихме разни части и така.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Ето още една провалена тема! 6-7 човека без време да се съберат на по бира (или жените им не ги пускат) си разтягат локуми вече две страници и нито една снимка на стар автомобил на служба.
                        А това беше една интересна тема.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от fozi^ Преглед на мнение
                          Ето още една провалена тема! 6-7 ...вече две страници и нито една снимка на стар автомобил на служба.
                          А това беше една интересна тема.
                          Хърватското "Порше" от 1959 г. явно не е старо, не е автомобил и не е на служба?
                          Да, де - не е руско и нИ сА броЙ.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Извиняваи Поршето се зареди снимката доста по късно и не го видях

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Два пъти съм заклинвал километража на "Жигула" (уж 160).
                              Първият път на спускане от тунела "Траянови врата" към Пловдив - стопи се и изтече, като омаза спирачките и щях да се убия, всичката грес от главините на колелата. След време се наложи да сменям лагери.
                              Вторият път беше някъде по равното, с по-лек наклон в посока на движението - счупи биелен лагер
                              Та тия приказки за "Космич" с 200... Ще му се стопят лагерите, то не случайно си има такъв лаф.
                              С Жигула 2101 вдигах с озонов карбуратор ,но редени от мене жигльори,ремонт на мотора с оригинални лагери,сегменти и бутала "Колбеншмитд",основен ремонт на скорости и маслО "Мотул" не могул и на двете,стоманени Асконови джанти безкамерни +изнасящи фланци и салон от "Орион",това ми беше жигулето от първите,без двуцевка ,а директно с голям кюнец и едно голямо средно гърне.С това ковех 160 от раз,а на 3та теста беше 120 да ги вдига ,въобще не я жалех ,още ми е жал ,продадох я на таксиджия.Ще намеря снимките.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                                тази е пътническа, пише го отстрани )))
                                Надписа е товаро - пътнически ама първото е закрито от отворената врата Защо ги пишеха на времето тия надписи нямам идея .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X