Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    До последно и винаги в магазина за запорожец на върлото на Опълченска си имаше оригинални чашки, пружинки, зегерки и все.
    Настев и Киселинчев бяха хората, другаре! Мигар ги забравѝхте тез строЙтели на ...( втория начин) социализъм?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Да, но бяха по гумички и семеринги. За останалото беше Колю Клюна ( до сегашния талянец). Имаше всичко и в корекомите, и в магазините. Даже добри спомени
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Да, но бяха по гумички и семеринги. За останалото беше Колю Клюна ( до сегашния талянец). Имаше всичко и в корекомите, и в магазините. Даже добри спомени
        И тампони, и рециклиране на шарнири... чрез изпичане във фурна, и други таквиз едни нЭпмановски хитринки.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          ...ПП Моя 2140 минаваше 200-те не по неговия километраж а по радара.
          Можеха да развият и много по-висока от цитираната скорост, ама в ония години нямаше подходящи гуми, и не беше безопасно...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Можеха да развият и много по-висока от цитираната скорост, ама в ония години нямаше подходящи гуми, и не беше безопасно...
            Подкрепям! И хубави пътища нЕмаше, иначе не е ник'ъв проблем на всичко ръбато от онова време да дигне и над 300...и то с под 100 коня мотор(сигурно от тогава е дошла идеята за малкия данък до цитираната мощност ). С голЕма мощност на тия западните боклуци сега им е лесно...а и повечето не стават за в гората...
            Москвич с 200 не бих го чакал дори да го засичам с радара, та камо ли да съм в него. Такива тестове сигурно са по-опасни от настоящите терористични атаки с разни коли.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Москвич от поколението 214х/Алеко има впечатляващо ниско въздушно съпротивление, включително сравнен с връстниците си от нормалния свят по това време (оригиналът от който е краден е избран именно заради това си качество напук на скромните други такива). Определено не може да се нарече ръбат спрямо Самара да речем. При "доработването" и "адаптирането" на оригиналния дизайн това качество е достойно, по съветски, компенсирано с неубедителен двигател, голяма обща маса и дълги предавки. Засилване до края на скоростомера е сигурно възможно, но изисква подходящи пътни условия, търпение и най-вече смелост. Нещото си е сделано и не блести нито със спирачки, нито с курсова устойчивост.

              Има по-късни вариации с 2л двигател на Рено (не са внасяни у нас). Те сигурно са изисквали по-малко търпение, но и повече смелост - двигателят е бил доста склонен да смила трансмисията си.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Имах Москвич 412 от първите старото купе с новия двигател и скоростна кутия преди да го дефорсират . Правен беше вероятно за ГДР защото вътре всички табелки бяха на немски . По книжка му дават максимална скорост 140 ама с лекота подминаваше 160 . Малко трудно спираше с четирите барабана ама се свиква . За времето си 1968 година е напълно адекватен автомобил с маса 1040 килограма празен и около 1500 пълен . Ускорението от 0 до 100 км/ч е 19 секунди което си е напълно нормална динамика .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Ясене, 2140 и 2141/21412 нямат общо на външен вид.

                  На любителите на високите скорости предлагам да сметнат колко коня са нужни за да се преодолее само възушното съпротивление при 200 км/ч и след това пак да пишат небивалици.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Е той хетчбеците симкоиди визира.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Е той хетчбеците симкоиди визира.
                      Знам какво визира, но Иво раздува за 2140
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Неговият е бил догонялка с Ванкел
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Неговият е бил догонялка с Ванкел
                          С два ванкела 4х4

                          Иначе без да знам челната площ на космича грубите сметки показват 100 кс за 200.

                          ПП

                          Те тук съм писал как се смята (нищо че Ясен има някакви възражения срещу Ландау и Лифшиц )

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

                          F=1/2CdARhov^2

                          Cd e коеф. на челно съпротивление
                          А е челната площ на колата
                          Rho е гъстотата на въздуха (нещо ми се губят гръцките букви.)
                          v е скоростта, разбира се

                          Това според учебника на Ландау и Лифшиц, които нищо че са съвецки учЕни, нямаме основание да не им вярваме.

                          Освен това P=Fv, та който сака да си смята самостоятелно
                          ППП

                          2140 е с умопомрачителните 75 кс (ама по гост)
                          Последно редактирано от turtey; 28-08-17, 09:26.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Иначе без да знам челната площ на космича грубите сметки показват 100 кс за 200.
                            НЕкога у техникума имахме такива курсови задачи по "Теория на АТК".
                            Задачите бЕха различни за всеки, на мен ми се беше паднало да смятам бензинов, лек автомобил с шест места (5+1) и максимална скорост 200км/ч. За коефициента на въздушно съпротивление и челната площ, както и масата, бях взел стойности близки до подобни западни модели от края на 90-те. Помня, че при пълно тегло бяха необходими 128kW(около 174к.с).
                            Москвича празен под 120-130 коня не го виждам до 200...
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Москвическия кораб от 120 нататък километража се движи като оборотомер , пък и започва да се вдига предния капак щото заключалката не държи

                              Иначе спомени спомени
                              088455338две
                              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                              Джамбазов 2010г..

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Аз карам съвременна спортна Мазда и при 200км/ч ми се пълни памперса, а Москвич с 200......това са глупости!!! Първо-няма да ги вдигне.Второ-ще набие из къпините.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X