Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Е, и аз искАх, ама нямах желание . Много се радвам, че тогава изобщо имах възможността да седна вътре и да наснимам... За каране дори не съм си правил и илюзиЙ
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      И, нещо ама много специално за феновете тука Казвайте (ама без да ползвате жидомасонската дезинформационна система "Гуголь") каква е тази кола:

      [ATTACH=CONFIG]919531[/ATTACH]
      Наистина органите при социализЪма са ми хоби, проучил съм темата, смея да кажа добре... Е, за личен опит не може да се говори, де, твърде млад съм. Тъкмо се уволних от казармата и след месец, те ти 10 ноември!
      А, за автомобилът, един интересен факт-на кого е бил, преди да премине на разпореждане на УБО.
      https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98...B8%D0%B5%D0%B2
      Последно редактирано от centurio; 25-06-17, 00:33.

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Хората бивали част от най-близкото му обкръжение, е съвсем резонно да твърдят така. Питай хора, бивали в обсега, без да част!...
        Ами точно хора от УБО са ми го казвали .
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Още един "Мерцедес" на Тато.http://www.lifebites.bg/mercedes-todor-jivkov/
        Тези автомобили не са на Т.Ж. или което и да било физическо лице а са собственост на държавата и са използвани за нуждите на протокола при посещение на чужди държавни глави и други личности от подобен ранг .
        Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
        Журналюгите нещо са се объркАли... Моделът е 600 и си беше тук поне до преди няколко години. Т.е. или търсят еФтини сензациЙ или някой го е пренесъл в чанта на дипломатически куриер
        Като нищо може да е изнесен . Никой до ден днешен не знае как точно прословутия брониран Пакард на Г. Димитров е стигнал чак до щатите . Също и немски танк от линията Крали Марко някак си се озова в Германия без никой да го види Чудесата в милата ни родина край нямат
        Последно редактирано от sek.1; 25-06-17, 06:46.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Много мазни задници седнаха в царски, кралски, шейхови и какви ли не дивани, пият кафе в такива сервизи, една голяма част ледайки тъпо в колекционерски картини, виснали върху копринени тапети. В размирни години винаги става така. Но ние наистина сме уникални, последния път съвсем. Нищо не се знае за подаръците и инвентара на старите резиденции, музейни сбирки и хилядите складове и складчета. Освен, че малкото останало е нищо ценно.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Пулманът си е тук. Пакардът го откраднаха тези същите (от близкото и далечно обкръжение).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Някогаж в мойто крехко дЯтство, в кв. "Изток", тук, имаше една къща, а пред нея и около нея няколко десетки ретро автомобила в различно състояние, като гвоздеят беше въпросният "Пакард" на другаря ДимИтров - такава мълва вървеше. Много си играехме около тия коли, в които бяха отворени (обикновено напълно разбрицани) влизахме, но на "Пакарда" можеше само на стъпенките отстрани да се стъпи. Беше си заключен, регистриран с черни "частни номера". След години четох, че човекът го продал на киностудия "Бояна", а там вече следите му се загубили.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Друг Пакард ще да е този.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Друг Пакард ще да е този.
                  Да, знам официалния версиЙ, че Стоил Славов е задигнал "Пакарда" от музея "Г. Димитров" и го експедирал във ФАЩ, ноооооо в този музей на ул. "Опълченска" са ме водили също под строй (като на филма "Човек от народа" ) много-много-много-много-раз и там такава кола нямаше.

                  P.S. Дядо Владо не я чете тази тема, иначе и той е от "ма'алата" ми и може да потвърди.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    В жека Изток живееха основно и най-вече среден до средно висш ешелон другари.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Тези автомобили не са на Т.Ж. или което и да било физическо лице а са собственост на държавата и са използвани за нуждите на протокола при посещение на чужди държавни глави и други личности от подобен ранг.
                      Само дето държавата принадлежеше на Т.Ж.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        В жека Изток живееха основно и най-вече среден до средно висш ешелон другари.
                        И ?
                        Имаше много къщи - това е землището на бившето село Слатина все пак. "Пакардът" беше в разградения двор на някаква къща, която отдавна е съборена и на мястото ѝ е издигната мутро-барок сграда.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          И ?
                          А нищо, нищо.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            А нищо, нищо.
                            Точно на най-големия потомствен номенклатурчик във форумЪт, мильонер в КТБ и "Търтей шпионина ли търсите? Живее на горния етаж" не му отиват такива ехидни забележки.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              и си пропуснал че съм учил в 119то
                              демек знам какво говоря
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                                A като стана дума колко "народен" човек е - качвАл съм се и в Мерцедесът Му - Mercedes-Benz 600 Pullman Landaulet, дето са 59 бройки в света...
                                Журналюгите нещо са се объркАли... Моделът е 600 и си беше тук поне до преди няколко години. Т.е. или търсят еФтини сензациЙ или някой го е пренесъл в чанта на дипломатически куриер
                                Или преди Pullman-а е имал друг Mercedes-Benz - 300 Adenauer (W186 може би) и просто са объркали снимката, или е fake news...
                                От 600 Pullman Landaulet (пасажерско отделение с отворен покрив) според уикипедия наистина са произведени 59 броя, но версията на коментирания автомобил на УБО трябва да е още по-рядка, защото е с 6 врати.

                                Поне до миналата година колата явно си е тук, заснета е в този епизод на Auto Motor Show: http://www.btv.bg/video/shows/auto-m...vtomobili.html

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X