Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Вие хубаво пускате милиционерски коли, а няма ли някой да изрови снимка на милиционерски мотор Балкан.
    Чувал съм, че е имало, но не съм виждал.
    Еее, ти ще искаш и снимка на Явата на Авакум Захов..

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      още милиционери

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_14f12d_57788e4a_orig.jpg
Прегледи:1
Размер:387.9 КБ
ID:5756959

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_14f125_5c6b4ac2_orig.jpg
Прегледи:1
Размер:360.7 КБ
ID:5756960

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_14f15b_b5c22c46_orig.jpg
Прегледи:1
Размер:479.1 КБ
ID:5756961
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Вие хубаво пускате милиционерски коли, а няма ли някой да изрови снимка на милиционерски мотор Балкан.
        Чувал съм, че е имало, но не съм виждал.
        Балкан 250 и аз не съм виждал но Балкан МК 50 имаше и по мое време . Даваха ги на кварталните да си обикалят районите . Бяха малко комична гледка с тия надписи НМ на капаците от страни но вършеха работа . Сега и това нямат .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Балкан 250 и аз не съм виждал но Балкан МК 50 имаше и по мое време . Даваха ги на кварталните да си обикалят районите . Бяха малко комична гледка с тия надписи НМ на капаците от страни но вършеха работа . Сега и това нямат .
          Дааам . Ето още едно нещо , което ни отне Демокрацията : балканчетата на милиционерите .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Дааам . Ето още едно нещо , което ни отне Демокрацията : балканчетата на милиционерите .
            Ами представи си че си квартален на съединените вакарелски щати . Двайсетина махали пръснати в радиус от около 30 километра . Едните почват от над магистралата другите свършват почти в Панагюрище . Как ще си обиколиш района ?
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Е и аз ти знам Варшавата, браво супер е! Имах предвид обаче за някоя скосена изотзад, дето си е баш като Победата
              Ето, те такава сигурно... Точно тази е на покойния Папа Йоан Павел II, но когато е бил само Карол Войтила... Интересното е, че този модел, с тази каросерия, обикновено е с друга маска на радиатора. Вероятно е някакъв междинен модел, лично аз не съм срещал друга такава. Има вероятност и да е ''самодел''...
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18-2-1-@-Warszawa M 20-1958-.jpg
Прегледи:1
Размер:61.6 КБ
ID:5756995Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18-2-2-@-Warszawa M 20-1958-.jpg
Прегледи:1
Размер:59.2 КБ
ID:5756996Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18-2-3-@-Warszawa M 20-1958-.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:5756997Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18-2-4-@-Warszawa M 20-1958-.jpg
Прегледи:1
Размер:58.5 КБ
ID:5756993Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18-2-5-@-Warszawa M 20-1958-.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5756994

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Не е самодел. Първите Варшави М-20 от началото на 50-те са едно към едно с М-20 Победа. С руска комплектация и по руска документация. И понеже в ония години нещата са ставали по братски, поляците са подхождали творчески и лека полека по пътя на модернизации и техни разработки на нови модели стигат до 70-те. Втората половина на 50-те вече с почти тяхна комплектация моделът отначало е М20-57, после направо Варшава 200, та 202, 203, там май някакви спорове с Пежо са имали та стават 222 и 223 и т.н. седани, комбита, пикапи... В мое най-ранно детство /първа половина на 70-те/ си спомням единични бройки скосени отзад, вече са били на доизживяване. Виж, пикапите например, бяха масови. Снимка Интернет:


                На село един близък роднина караше такъв към ТКЗС, после го качиха на ЗиЛ 164 /Вози хора!/ и накрая вече на рейс.

                П.п. Абе, тука някъде напред из темата нямаше ли снимка на Папата с Волга!? Още преди да е папа де.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Варшава 222 няма, има 223 и 224.
                  Модернизацията върви така:
                  1951-1957г - Варшава М20, директен лицензен вариант на М20 Победа, има минимални разлики по емблеми плюс ракета на капака за по-късните варианти.
                  1957-1960г.- Варшава М20-57 -още същата година преименувана на Варшава 200 - първи фейслифт. Външно с нова решетка, предни мигачи, странични лайсни, други стопове. Форсиран двигател със стоящи клапани - степен на сгъстяване 6,7 вместо 6,2
                  1960-1964г - Варшава 201 - пак гърбава, външно прилича на 201, но е с 15 вместо 16 цола джанти и има телескопични амортисьори отпред, както и по 2 предни сп. цилиндърчета. Надписи на предните калници.
                  1962-1964г.- Варшава 202 - същото като 201, само че с новия двигател S-21 с висящи клапани и цели 70 коня.
                  1964-1973 - Варшава 203 и 223, кактои 204/224. 203/223 са с висящи, другите със стоящи клапани. Каросерия седан със стърчащ багажник. Един и същи автомобил, след 1968 слагат 2 по средата на модела вместо 0 след подадено оплакване от Пежо.
                  За 9 години има минимални модификации, но като цяло си е една и съща вехтория. Има много заводски варианти. Седан, комби, пикап, такси, линейка.
                  Фургони, пикапи и линейки има и на базата на 200-201-202.
                  Тази на папата е 201 или 202 със сменявана муцуна от моделите след 1964г. Няма преходен модел. Има коли, блъскани или изгнили и ремонтирани с каквото има на пазара. Предната броня също е 203/204 и 223/224. Задната си е от 201/202, само са сложени гумени буфери от новите модели. Старите брони приличат на победови, с метални буфери.
                  Папата се е возил и на Волга М21.

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Прекрасно описание на моделната листа. Кратко, лаконично и ясно! Ще доизясня някой спорни моменти в моята база данни! Благодаря, колега!

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      пАбеда:



                      1942 Nash Ambassador:


                      1942 Chevrolet Fleetline


                      1938 Opel Kapitan:

                      https://www.google.bg/search?q=1938+...w=1093&bih=510
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                        Варшава 222 няма, има 223 и 224.
                        ...
                        За 9 години има минимални модификации, но като цяло си е една и съща вехтория.

                        Тази на папата е 201 или 202 със сменявана муцуна от моделите след 1964г. Няма преходен модел. Има коли, блъскани или изгнили и ремонтирани с каквото има на пазара. Предната броня също е 203/204 и 223/224. Задната си е от 201/202, само са сложени гумени буфери от новите модели. Старите брони приличат на победови, с метални буфери.
                        ....
                        Е ади сега вехтория... Тва от днешна гледна точка /предполагам/ или от гледна точка началото на 70-те на миналия век?
                        На папата очевидно е в състояние каквото е била към края на експлоатацията си. Аз лично предпочитам да виждам такива коли, освен лачените, докарани до вид който са нямали дори и като са слезли от конвейера. Нормално е в процеса на експлоатация каквото се ремонтира да се слага от по-модерните неща или пък каквото има в склада, никой не е имал за задача да поддържа 100% ориджинал заводски вид. Това си беше нормалната практика и при нас с коли, трактори и камиони. Просто машините в ония години позволяваха такива неща, на сегашните става все по-трудно и вече невъзможно да им слагаш нещо от следващи модели.
                        Още малко подробности по въпроса


                        https://ru.wikipedia.org/wiki/FSO_Warszawa

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Като казвам вехтория, имам предвид, че за времето си е имала архаичен дизайн. Това лично на мене много ми харесва. Исках максимално старовремска кола и си купих модел от 40-те, произведен 1969г.
                          Леко развалихме темата, но ето, при мене Варшава 223 все още е на служба и мога да си я карам като нормална кола, стига да поискам. За 9 години съм й врътнал над 20000км из цяла България, че даже и до Сърбия съм ходил няколко пъти. Е, дизелът модел 2017г, дето го карам, ми е в пъти по-удобен, но друго си е цялата седалка и горните скорости. По същия начин много колеги от форума си правят кефа с УАЗ или Дифендър.
                          Ето ни миналия месец на хижа Вихрен с 4 човека и пълен багажник. Изкатери се без никакво замисляне.

                          Аз пък сега адски се кефя на Нисата. Според всички това е най-по-анти микробус, но не мене ми е супер приятен за каране. А и вече почва да се връща към доброто старо време, когато е работел безаварийно. Пали, не скърца, вдига 100км/ч ако го натисна, мога да си натоваря всякакви боклучета и да си ги возя. И ми харесва как изглежда. Сега преди малко се прибирам, отворих го, поседях вътре 2 минути да ми замирише на бензин, масло, грес, прах, и въобще на старо, затворих го и си се прибрах.
                          Последно редактирано от m_g; 20-06-17, 18:41.

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            Още малко подробности по въпроса
                            https://ru.wikipedia.org/wiki/FSO_Warszawa
                            Първоначално публикуван от русское Вики
                            По своей сути Победа, производившаяся с 1946 года, на тот момент была достаточно современной машиной а ее несущий кузов, разработанный в СССР, не являлся копией какой-либо модели из-за рубежа и имеел современную форму
                            Ай да неужели в самом деле?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Гы-гы... Маленкая шутка.
                              Специално за тебе наблягам на източници с точка ру, знам как ненаситно попиваш всичко оттам

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Ето една Варшава на Народната Милиция от 60те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:19148925_1416973611715093_730306395581245427_n.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5757020
                                ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                                Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X