Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Формулата е уникална, така казват, и от тая серия са произведени само 20 броя за целио свет. Никъде не съм срещал че е измислена от наши инженери... И годинките на Вапцаров не са три, ами две, по спомен и ако има значение де. Иначе е най-големият в Европа тендерен лок, т.е. - без отделен тендер. А може и в света да е.

    П.п. Оппа, Наборе, ползвай по-офицялни източници бре

    http://fan.bdz.bg/bg/atractia/paren-...tiv-16-01.html

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      А за тази "Баба Меца" вярно ли е това?

      Бря-бря-бря?
      Абсолютно вярно . Серия 46 е от 20 машини . Първите 12 машини са произведени в Полша и са доставени през 1931 година вторите 8 са произведени в Германия и са доставени през 1943 година . Най мощния в Европа парен локомотив с цяла рама и 6 сцепни колооси . Просто с повече на цяла рама е невъзможно . Не може да влиза в кривите на пътя . Естествено руснаците опитват със седем сцепни колооси . Поръчват локомотива в Круп от там им отговарят че такъв не може да бъде произведен и използван . Руснаците построяват един АА 20-1 който се оказва пълен провал . Машината е готова през 1934 година . Още при маневрите в завода тя изпада от релсите при най малкия завой . Слагат безребордни бандажи на 3 ; 4 и 5 сцепна колоос а на първа и седма колоос на крайните сцепни щанги слагат ябълковисни лагери . Натоварването на ос става над 20 тона което по това време е много за съветските железни пътища . Локомотива тежи 210 тона е дълъг към 21 метра без тендъра . Сроковете поставени лично от Сталин изтичат и машината тръгва за Москва. По пътя кърти релси и стрелки къса джонтовете и мели дървените траверси като сламки . За капак парообразуването не стига но мощността се оказва прекалено голяма и къса наред автосцепките и винтовите връзки на вагоните при потегляне . Освен това се оказва че в целия СССР няма толкова голям обръщателен кръг на който да обърне . В Москва спешно отменят официалното посрещане на най големия и тихо мълком го закарват до железопътния изпитателен полигон в Шчербинка където правят още няколко опита и го зарязват кротко да си гние. Някъде през 1960 година е нарязан за скрап . Това е руското чудо . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bustree.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5747930
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Една от първите Астри. Отдавна във вечните ловни полета....
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dani (63) (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:167.7 КБ
ID:5747935

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Ще питам в ЖП форума дали някой знае повода да го изкарат . Локомотив 1627 е възстановен наскоро и не се знаеше как ще мине скоростно спирачната и товарната проба . Явно всичко е минало повече от добре и още един стар локомотив е под пара .https://www.youtube.com/watch?v=-KRzAngaJ9A Локомотивите 1627 са австрийски BR 42 . Произвеждани са през 1947 - 1948 година . От БДЖ са закупени през 1952 година .
          То не е много по темата, обаче се изкушавам да питам нещо - защо в средата на 20-ти век продължават да се произвеждат и ползват парни локомотиви, при условие, че отдавна има дизелови двигатели? То въглища, то огняри, то чудо!
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
            То не е много по темата, обаче се изкушавам да питам нещо - защо в средата на 20-ти век продължават да се произвеждат и ползват парни локомотиви, при условие, че отдавна има дизелови двигатели? То въглища, то огняри, то чудо!
            Сега са само част от историята на българските железници . Има много хляб в атракционните пътувания със старата техника . До преди демокрацията парните локомотиви бяха военен резерв . Електрическата мрежа лесно се унищожава нафта я има я няма а парния локомотив може да работи на въглища ; дърва ; мазут ; нефт ; торф и всичко друго което гори . Е трябва му и вода Американската тежка серия . https://www.youtube.com/watch?v=NkBq_V8Z2dA
            Последно редактирано от sek.1; 30-03-17, 22:08.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Да, имаше едно руско предаване за парните локомотиви и там казаха, че ги пазели и подържали в случай на яка война, ако снабдяването с горива стане много трудно.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Гледах видеото - бахти яката машина! Респект!
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Момчета, аз малко в страни от темата, но да кажа за баба Меца. Ходих на касата на централна гара и взех билет за пътуването до Черепиш, билета е 31лв. За двете посоки. Ще има 5 пътнически вагона в композицията, като 5ти става 1ви на връщане. За пръв път ми е изобщо на влак да се возя, някой нещо важно, ако се сети, да казва тъмни дрехи ми казаха за начало!


                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от BadAngel Преглед на мнение
                    тъмни дрехи ми казаха за начало!
                    Голям купон е като влезе в тунел и има отворени прозорци Единя ми пра дядо в началото на миналия век е завършил в Германия инженерно образование по парните машини . Някаква голяма немска фирма е имала в България няколко парни мелници и той им е бил главен механик . Едната е била във Вакарел . След като ги закриват става главен машинист инструктор на БДЖ . Единя ми дядо който му е син пък цял живот беше машинист парна тяга . Да си машинист на парна машина не е лесна работа . Трябва много добре да си познаваш мащината ; пътя и тонажа който теглиш . За всяко изкачване трябва да си набрал достатъчно пара съобразно тонажа защото парния котел е доволно инертен и не може като дизелите и електровозите рязко да вдигне мощността за сметка на изгорено гориво или изразходвана ел енергия .
                    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                    Гледах видеото - бахти яката машина! Респект!
                    Техните са така наречени съчленени или шарнирни . И по тяхната ЖП мрежа не могат да се движат машини с цяла рама и повече от 6 сцепни колооси . На времето максималното допустимо натоварване на сцепна колоос в Европа и СССР е било 18 - 20 тона а в щатите над 30 като по някои линии е достигало до 45 тона . Сега у нас максималното е 26 - 30 тона при руснаците 35 - 40 а при американците си е стандарт 45 тона. Биг бой потрошава ремаркето Приживе е имал 6200 кс и е можел да тегли безопасно с до 130 км/ч . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:df03212005g.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5747950
                    Последно редактирано от sek.1; 31-03-17, 06:04.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      То от автомобили става влакове

                      И аз ще ходя до Черепиш, да повозя детето на влак.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от BadAngel Преглед на мнение
                        ..тъмни дрехи ми казаха за начало!
                        Имай предвид, че хвърчат сажди, които имат свойството да влизат в очите. Не знам как става, ама - точно в очите влизат.
                        И ако влизате в тунел - дигай прозореца, че става весело...

                        В край на 60-те пътувах ежеседмично с такъв влак, и знам от опит.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Зависи от въглищата. Ако заредят с хубави, няма много сажди.
                          Иначе по това:

                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          То не е много по темата, обаче се изкушавам да питам нещо - защо в средата на 20-ти век продължават да се произвеждат и ползват парни локомотиви, при условие, че отдавна има дизелови двигатели? То въглища, то огняри, то чудо!
                          Даже и в началото на 21-ви век се произвеждат и ползват. Братята китайци, мисля, имат и такъв завод. При работа на голяма надморска височина, въглищни рудници и т.н., оказва се са все още ефективни. Не съм чел скоро за поляците, дали се отказаха от тях. Ей ги в акция:
                          http://www.videoman.gr/bg/84387

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Возих се преди време на един такъв парен. Атракция си е отвсякъде. И пушляви си и хвърчат разни неща

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic_9997464_0297970.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:5747954
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              ... Биг бой потрошава ремаркето Приживе е имал 6200 кс и е можел да тегли безопасно с до 130 км/ч . [ATTACH=CONFIG]907737[/ATTACH]
                              На тая снимка - Биг Бой май не е виновен.
                              Гледам чат пат по разните Дискавърита филмчета за местене на големи товари, дърводобив, ледени дароги и т.н. режисирани риалитита. Верно, че тая страна е на колела, ама и там имат уникални тъпанари.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Возих се преди време на един такъв парен. Атракция си е отвсякъде. И пушляви си и хвърчат разни неща

                                [ATTACH=CONFIG]907745[/ATTACH]
                                От въглищата. При кофти материал и недобро управление на горивния процес голямата тяга изкарва жарава през димоотвода. И от бригадата много зависи.
                                Много сериозен занаят е било това на времето. Задължително ако е млад машинистът е пътувал с опитен огняр или огнярът ако е млад - със стар машинист. В последствие при мазутките огнярът вече е помощник-машинист. Сега са по трима-четирима човека в будката.

                                П.п. А и пожарната май предупреждават, че ще има атракцион

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X