Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

    Предстои ми закупуване на ГПС.Бихте ли ми дали съвет , марката ще е Гармин.Какъв модел?Стойката за копмилото на мотора продава ли се от доставчика на ГПС-а или отделно се закупува?
    Ще съм благодарен ако получа някои съвет.
    Beta 525 RR
    Mercedes G 280 i
    Toyota Hailux 3.0 TD
    UAZ 452

  • #2
    От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

    Здравейте колеги!

    За да не спамя, създавайки нова тема ще ползвам тази на колегата. Сега, както виждам, той е търсил много на посоки, а мен си ме интерсуват конкретни неща и основното - конкретни модели.

    Само да вметна малко предистория - уикенда за сефте ползвах ГПС в "бойни"(горски) условия. Модела беше Garmin 60 csx и като изключа липсата на трак, се опитвах да се ориентирам само по наличната офф роуд карта. Основния проблем беше, че черните пътища/пътеки се виждат само при мащаб на картата от 300 метра надолу, което си е голям проблем, за ориентация само по ГПС, да не говорим колко скролване по картата е необходимо, за да се проследи даден път накъде отива.

    Това, което се ползва като конкретни машини за мотор/колело/трекнг е основно следното:

    60 CSX

    62 s series

    eTrex Vista HCx

    Oregon 450

    Dacota 20


    Въпросът е кое е най-доброто от тях за универсала употреба на мотор/колело/трекинг. В случая идеята е да не е с космическа цена, да се ориентира добре в гората и на планината и да не струва една торба с пари. Както видях от личен опит, важно е за универсалния ГПС да бъде и с достатъчно добър "дневен" дисплей, в случай, че се наложи ориентация само по него. Признавам си, че се опитах да променя резолюцията на пътищата на 60 csx да се виждат и на повече от 300 метра мащаб, но ударих на камък. Все пак тепърва навлизам в тъмните води на уредите за осветляване на позицията

    Бих бил много благодарен на модератор, ако успее да направи от темата анкета, за да видим какви да различните предпочитания на потребителите и разбира се личните им аргументи, за да ползват този или онзи модел.
    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

    Коментар


    • #3
      От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

      Аз използвам комбинациата от карта+гпс или разпечатка на гпс картата в по-едър мащаб+гпс. Така си решавам проблемите с детайлността и скролването отпада.
      Ако е разпечатка, слагаш я в прозрачен джоб и лепиш с тиксо на резервоара

      Коментар


      • #4
        От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

        Това е добра алтернатива, в случай, че за района има конкретна карта, но идеята е все пак да се ориентираш за няколко минути в горския разклон, а не да вадиш карта, компас и т.н. и да сравняваш. Все пак покоряване на нови пътеки без да си ги начертал предварително в мапсорса си е приятна част от ендурото.

        Ние най-много се замотахме в Плана планина - по площ е супер малка, но е прерязана от много пътеки, пътища и т.н. Карта за там трудно се намира, а и на нея няма отбелязани пътеки за мотори и АТВ, много от черните пътища и т.н. Освен тях на картата няма и как да имаш пътеки, прекарани наскоро, които са качени на офф роуд картата след последно обновяване на версия 5.N...
        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

        Коментар


        • #5
          От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

          В такъв случай какво значение има какъв е ГПСа

          Коментар


          • #6
            От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

            LR Disco I 300tdi
            Nissan Pathfinder
            Honda VF 750
            Suzuki GSXR 750

            Коментар


            • #7
              От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

              С какъв gps карат в ендуро шампионата?

              Коментар


              • #8
                От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                Мога ли да повдигната темата, защото няма конкретен отговор, а и за 4 години вероятно са се променили вариантите за гпс. И аз се оглеждам за някой гпс, съответно Garmin, който да е подходящ за атв (та критерия се запазва). Предполагам колкото е по-голям екрана, толкова по-добре, с тъч скрийн ли да е, резолюцията играе ли съществена роля ? Другото нещо, което ме озадачава е защо Garmin 60csx държи такава висока цена, при положение че може да се намерят Garmin 60csx, Garmin Oregon 450, Garmin Oregon 400, Garmin Zumo 350lm на горе-долу едни и същи парички. Та малко ми е объркващо, към кой модел да се насоча, като бюджетът ще ми е до максимум 500лв (няма значение дали е втора употреба, ако е в добро състояние) .

                Поздрави !

                Коментар


                • #9
                  От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                  Бих препоръчал модел с бутони, за по-лесно манипулиране с ръкавици.
                  Аз имам Garmin Oregon 450--не че не става, ама си е дерт
                  Зумото не беше ли предназначен за използване на мотоциклет? Аки ти се иска тъч скрин, може би той е най-удачния избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                    ...Малко личен опит:
                    1.Garmin 60 csx-малък екран,трудно видим при силна дневна светлина, в движение и вибрации,работи се добре с ръкавици-само бутони
                    2.Garmin 62-също....
                    3.Garmin Oregon 450-малък екран,видим при дневна светлина,не особено подходящ за боравене с ръкавица/само с тъч скрин е/ при висока скорост
                    4.Garmin Zumo400,500,550 -голям екран,видим при дневна светлина,дублиран,бутони и тъч,лесно се работи с лява ръка при висока скорост
                    5.Garmin Zumo660-голям екран,видим при дневна светлина,само тъч скрин,неудобен за работа при висока скорост
                    6.Garmin Мontana 600,650-голям екран,който можеш да разположиш в портретен и пейзажен формат,видим на силна дневна светлина,наличие само на тъч скрин,което не е удобство за работа при висока скорост.
                    Тук не коментирам работата на гореизброените Garmin ,като уреди,/на всичките тях е перфектна/,а само видимостта и управлението им в пресечена местност и с висока скорост....
                    Всичките гореизброени съм тествал персонално,при всякакви атмосферни условия и продължавам с някой от тях.../упорито....../.
                    За разходка стават всички гореизброени....
                    За състезателни цели:
                    Garmin Zumo400,500,550,660
                    Garmin Montana 600 650
                    Горните изводи са лични,достигнати по трудния начин,проба-грешка.......и са само препоръчителни.......
                    Тестовете са правени с АТВ.
                    Последно редактирано от Конов; 04-03-14, 01:29. Причина: допълнение
                    На бой отиват само старците!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                      Първоначално публикуван от Конов Преглед на мнение
                      ...Малко личен опит:
                      1.Garmin 60 csx-малък екран,трудно видим при силна дневна светлина, в движение и вибрации,работи се добре с ръкавици-само бутони
                      2.Garmin 62-също....
                      3.Garmin Oregon 450-малък екран,видим при дневна светлина,не особено подходящ за боравене с ръкавица/само с тъч скрин е/ при висока скорост
                      4.Garmin Zumo400,500,550 -голям екран,видим при дневна светлина,дублиран,бутони и тъч,лесно се работи с лява ръка при висока скорост
                      5.Garmin Zumo660-голям екран,видим при дневна светлина,само тъч скрин,неудобен за работа при висока скорост
                      6.Garmin Мontana 600,650-голям екран,който можеш да разположиш в портретен и пейзажен формат,видим на силна дневна светлина,наличие само на тъч скрин,което не е удобство за работа при висока скорост.
                      Тук не коментирам работата на гореизброените Garmin ,като уреди,/на всичките тях е перфектна/,а само видимостта и управлението им в пресечена местност и с висока скорост....
                      Всичките гореизброени съм тествал персонално,при всякакви атмосферни условия и продължавам с някой от тях.../упорито....../.
                      За разходка стават всички гореизброени....
                      За състезателни цели:
                      Garmin Zumo400,500,550,660
                      Garmin Montana 600 650
                      Горните изводи са лични,достигнати по трудния начин,проба-грешка.......и са само препоръчителни.......
                      Тестовете са правени с АТВ.
                      Много полезно обобщение колега!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                        По отношение на 60-та серия нещата с четимост на дисплея значително се подобряват ако се ползва външно захранване и съответно постоянно включена подсветка.

                        За тъчскрийн дисплетите и ръкавиците... Вече не зная какво да мисля.
                        Доскоро бих казал същото.
                        Играл съм си няколко пъти с дакота и планинарски ръкавици с 5 пръста.
                        Тотал щета е да се направи нещо с устройството ако не ги свалиш.

                        Да ама преди няколко дена разцъках пробно монтана 600.
                        Никакви ама никакви затруднения със същите ръкавици.
                        Дори не бих казал, че копчетата на ръчният са ми по-удобни.
                        Да не говорим за тънките ми кожени дето ползвам лятото на мотора - с тях и текст мога да пиша!
                        И това с монтаната бяха тестове на сухо. Дори нямах време да свиквам с нещо!

                        Та размера, размера си има значение каквото и да си говорим
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          По отношение на 60-та серия нещата с четимост на дисплея значително се подобряват ако се ползва външно захранване и съответно постоянно включена подсветка....
                          ...Не забравяйте,че работното състояние на всеки един GPS,накичен на ендуро или атв е минимум намокрен,отрупан с прахоляк или кал.......
                          На бой отиват само старците!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                            Донякъде обяснява защо нувитата не са много подходящи за целта, нали?
                            Между другото точно 60-ката май е единственият дивайс, който може да се мокри безогледно и без притеснения с включен захранващ кабел в нея. Конектора за захранването и е напълно изолиран за разлика от USB-тата на останалите.
                            Пък и ако си я нахвърлял с кал и прахоляк няма да ти се свива сърцето от скърцането на калта по дисплея
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                              Ами навигацията ще бъде използвана чисто любителски, като участие в някое състезание с ориентиране много ме впечатлява, но това не го смятам за фактор. До тук разбирам, че който и ГПС да взема няма да сбъркам, и въпреки това бих се ориентирал към орегоните, поради по-добрите екрани в сравнение с 60csx. А имате ли си на идея защо този 60csx държи такава цена, дори и втора употреба, при положение че е стар модел и много разпространен. Има ли някакъв плюс пред останалите, при положение, че орегоните имат по-добри екрани, повече памет за маршрути и следи, прехвърляне от уред на уред.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X