Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

    За съжаление моделите за които говорим са доста остро насочени към определени дейности.
    60, 62 и идващата 64 серия са оптимизирани за туризъм и изобщо в гора и екстремни условия.
    Компактният размер и липсата на тъчскрийн в тези случаи не са недостатък.
    Не са удобни за навигиране но дали пеша, на ендуро или АТВ - това не толкова важно.

    Ако няма да го ползваш само за една дейност и не ти се купуват няколко дивайса за различни цели, моето твърдо мнение е: Монтана.
    Много добро решение за всяка цел, естествено със съответните компромиси във всяка една от тях!

    Аз лично не бих заменил 60-ката си освен ако не откаже.
    Просто няма нещо, което ми липсва с нея в планината или с ендурото.
    И ако все пак дефектира в един момент със сигурност ще я сменя за точно същият тип уред - 64 серия вероятно.
    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

      Ами железен е! Използваме го даже в морето за резервен GPS, защото разпознава и морски карти. Работи с всякакви карти, интерфейса му е класическия и е много по-удобен от новите.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #18
        От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

        Привет.

        Вече трета година карам с 60csx и съм много доволен. Освен на мотора го вземам с мен и в лодката като влизам в морето за риба. Няколко пъти е заливан вече от вълни и работи безотказно. Докато е на мотора не се сваля, дори и да вали дъжд. С батерии ....сел изкарва почти цял ден. Когато съм на захранващия кабел е с постоянна подсветка и ако дисплея не е под пряка слънчева светлина срещу него не мога да се оплача от видимостта, дори през вградените очила на каската. Стойката съм я купувал от сайт в България - специално за този модел.
        До колкото си спомням цената и беше 17 лева.
        Дано информацията ви е от полза.

        Ако имате конкретни въпроси... питайте.

        Поздрави.

        Коментар


        • #19
          От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

          2 ръце за 60csx !

          Моя го ползвам вече ъъъъ 3та или 4та година.

          Малко е трудно докато се свикне особенно ако се кара по пътища с много завой , кръстовища и детелини.

          Толкова съм му свикнал , че го ползвам на работа (доставки по домовете) и мога да твърдя , че във Виена хващам сигнал (при вкючен кабел за зареждане) за по малко от минута.

          Преди време правеше някакви магарии , но след като обнових софтуера (сиреч картите) с най-новия се оправи.

          Бавен е ако трябва да се пресмятат пътища над 400км особенно ако има много отклонения. До сега над 1000км маршрут не съм успявал да сметна с него.

          Хубавото е , че има достъчно резервни части в нета за него.

          Стойката за мотора я купих тук от форума от колега. Железна с която просто е невъзможно да падне или да се удари.

          Въвеждането с ръкавици става също но в движение си е дразнещо , особенно ако си направил цветовете да са по светли си трябва доста заглеждане да видиш какво въвеждаш на клавиатурата.

          Батериите държат над 12ч.

          Водоустойчив е 100% , бях го забравил на мотора в Италия и ноща се съдра да вали .... нищо му няма.

          Търкаля се в раницата с която ходя на работа откакто съм го купил ... освен няколко драскотини по дисплей-а и износени гумени страни (от китайската стойка за телефон в колата и служебния бус) , нищо му няма.

          От жегата и студа ми се струва , че гуменото уплътнение което затваря 2те части на устройството се свива и разтяга.
          Резултата е , че уреда започва да скърца ... тоест , има движение между частите. Леко затягане с кръстата отверка оправя проблема.
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #20
            От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

            Само да вмъкна за 60scx, че животът на батериите е почти денонощие.
            Аз ползвам NiMH акумулатори 2500мАh и с включен трак работи почти денонощие.
            Наскоро пак правих такъв тест заради една монтана.

            Това лято ми предстои едно пътуване из Европа с мотора и определено няма да е много удобно с 60-ката!
            Все още размислям това достатъчно основание да набия едни 1000лв в ново устройство за мероприятието...
            Моето колебание ( и все още е ) дали да взема Монтана или Зумо.
            Монтаната е по-скъпа (всъщност най-скъпа) и е "универсална", зумото е тотално шосейно ориентирано...
            Така че и аз съм в подобна позиция на двоумене.
            То обаче в никакъв случай не включва въпрос дали да запазя 60-ката или не.
            Няма да е силно ако кажа, че това е наистина легендарен уред.
            Враг усраине

            Коментар


            • #21
              От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

              76-та серия даже плува. След като 7-8 апарата сдадоха в къщи си имаме 2 бр. 76 цсх. Те са същите, като 60 цсх, но нямат външна антена. Заради това вече 4 г.. не сме ги сменили. Имат добър обхват при лоши условия за разлика от Монтаната. Ползваме ги за навигация на АТВ.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                Аз също забелязах разлика в чувствителността на монтана в полза на 60csx.
                Имам снимки в къщи и това е един от компромисите.
                Враг усраине

                Коментар


                • #23
                  От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                  Аз ползвам Е-трекс 20. Малък, цветен, прахо и водо устойчив. Добра цена (малко над 300лв)
                  За сега съм доволен.
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой е най-подходящия GPS за мотор ендуро?

                    След дълга и неравна борба с разни нювита да ги ползвам за тракове и офроуд на АТВ (сякаш нарочно са ги направили толкова неразумно) накрая си купих орегон 300, тук цената оказа най-голямо предимство, 220 лв от продавалника без забележка. Сякаш се родих отново, тук колегите се оплакват, че с ръкавици не моат да го ползват, аз нямам проблеми, записва и редактира тракове безгрижно, единствения му недостатък е слабата подсветка и при силно слънце не се вижда много добре, но и върши префектна работа за цената си.
                    Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X