Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ограничения в лова - откъде идват?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ограничения в лова - откъде идват?

    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
    И щяхте много да сбъркате... После - съд, там щяха да изкарат разрешително за индивидуален лов на хищници, примерно... и после става страшно....
    Законите у нас бранят нарушителите.
    Примери безброй. Лов на пъдпъдък. Със снайпер. Или с бренеке и тринайсе нули. "Ми, в Закона никъде не е забранено да бия пъдпъдък с бренеке.." Така е...
    За това може би единственото решение е мораториум върху лова за известно време...
    Колега,нямаше да сбъркаме,все пак съм адвокат.Просто не сме били там,когато някакви злосторници са им прибрали бракониерските оръжия.Ловец съм и знам ,как бракониера крие пушката.Аз като ходя на лов и видя хора не "мишкувам",напротив показвам се целия и пушката,за да ме видят че съм там и да не опъват масата на близо.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

    Коментар


    • #32
      До: Ограничения в лова - откъде идват?

      Не знам при вас как е но лично аз при разходка по Шуменското плато /природен парк забранен за лов/ съм засичал лада нива със надпис НУГ да отстрелва кошута на хранилка.....
      Най големите вредители на този етап са самите горски и ловни надзиратели.
      Общо селски тайни са и синчетата на такива персони снабдени с снайпери къде законни къде не, които шетат нощно време по нивите и стрелят дори на чактисано магаре.
      Ловните дружинки.... единици има от членовете в тях, които не са и браконери! Често съм се питал ...тоя след свински лов защо черпи с "телешко"!!!
      Преди около 4 години пак на Шуменското плато до климатичното училище, сърна се блъсна в колата ми... съответно счупена броня, счупени фар и мигач, окривен преден капак и счупено предно стъкло. Както му е уж реда повиках съответните органи.... От горското нямаше и един трезвен... дори шофьора на нивата но това на бе забелязано от полицая, който ми състави акта /то без акт не можело/. Интересни погледи си разменяха обаче тези държавни служители ...аз се прибирам към града карайки едва едва но така и не бях настигнат и изпреварен от тези блюстители на реда и закона... /друг път няма/ има обаче една много удобна чешмичка за обработка на умряло животно на 8 - 10 км. в другата посока...
      В заключение не се ли вземат мерки самите контролни органи да не браконерстват и мародерстват, каквито и ограничения в лова да има ползата ще е минимална!

      Коментар


      • #33
        От: Ограничения в лова - откъде идват?

        Оправия няма! С ловна партия , без ловна партия, пак няма да има.
        В момента има около 130 000 легални бракониери. Още толкова нелегални бракониери. Имайки предвид и депутатската паплАч. Да не забравяме и контролиращия орган - горските, които са два пъти по-големи бракониери.
        Имам познати, които не са ловци. Като си вземат отпуските, по един месец са в гората и пълнят по 4 фризера.
        Познавам горски, които можеби не всяка вечер, но постоянно бият на фар. А да не говорим за търговията с трофеи. Те и по телевизията ги показаха.
        Един познат има роднина, който е в групичка за специални поръчки. На някой парламентьор му се прияло диво и готово. Два телефона, после на джипката и право в ДДС-то.
        Законните ловци са безсилни към положението и са започнали да играят на принципа "всичко коз" или "ако не съм аз, ще е някой друг".

        Малко хора останаха, които гледат с уважение на лова.
        Ловът би трябвало да е разтоварващо хоби. А в момента е точно обратното. Хората са изнервени и понякога правят необратими грешки. Други пък ходят на лов, за да си мерят "жиповете" и големите пушки с оптики. Да не говорим и че доста от ловците са ловно неограмотени!

        Не казва, че аз съм най грамотния в лова. И аз имам джип и пушка с оптика. И аз съм правил грешки в лов. Но поне съм от род на ловци и съм израстнал с него. А някои хора са срещали думата "лов" само върху билета, който са си купили.
        Последно редактирано от derhunter; 09-09-10, 16:33.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X