Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Въпрос за каска ...

    аз съм се спрял на ето тази каска , исках да е модуларна , струва ми се най-подходяща за моя тип каране . с вградени слънчеви очила е което за мен си е сериозен плюс , отварянето на каската подобрява видимоста ( в градски условия и донякаде е спасение от жегите , а дугия плюс на тези вградени очила поне според мен е че позволяват да се кара със 40-50 км/ч например с отворена каска или слюда , без да се притеснявам че някой летяща гадина ще ми влезе в окото . Чакам я в края на седмицата да е при мен , и се надявам тогава да мога да кажа какви ще са ми впечатленията от нея и на живо

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
      Не ми разбрахте питането . Не за тия вътре на слюдата, а отвън SHOEI-a има едно нещо отстрани , точно под нея. Едно черно лостче , ама май застопорява слюдата само в горно или долно положение . Това е на пистовата каска, не на ендурската, само дето не мога да кажа точно модела,ама май на повечето пистови модели го има -имам в предвид на SHOEI.А за пинлока е ясно .
      Дай някаква снимка на такава каска с лостче, за да може да ти се отговори конкретно, че нещо не мога да си представя за какво питаш. По принцип слюдата на каската трябва да се затваря плътно и не съм виждал нещо да я застопорява. Ще бъде интересно да го видим този механизъм.

      Първоначално публикуван от max_show Преглед на мнение
      Boiko... колко пари си взе твойта каска (дето сега си я поръчал...) ако не е тайна разбира се ... ?
      Около 880лева струва в БГ, но зависи откъде точно ще си я поръчаш, тоест от кой магазин.
      Последно редактирано от giorgio; 02-02-10, 16:00.

      Коментар


      • #33
        До: Въпрос за каска ...

        Ревю на системата пинлок от сайта на фирмата производител http://www.pinlock.com/index2.htm

        Коментар


        • #34
          До: Въпрос за каска ...

          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
          Не ми разбрахте питането . Не за тия вътре на слюдата, а отвън SHOEI-a има едно нещо отстрани , точно под нея. Едно черно лостче , ама май застопорява слюдата само в горно или долно положение . Това е на пистовата каска, не на ендурската, само дето не мога да кажа точно модела,ама май на повечето пистови модели го има -имам в предвид на SHOEI.А за пинлока е ясно .
          http://www.planetdsg.com/blog/wp-con...amino-tc-6.jpg кое не ти е ясно?
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #35
            До: Въпрос за каска ...

            Ей онова от долу на задния край на слюдата, черното. Извинявам се , ама съм много зле с компютрите и ако знаех как да качвам снимки , до сега да съм ви пуснал доста по- различни и интересни постове.
            Последно редактирано от giorgio; 02-02-10, 16:02.

            Коментар


            • #36
              До: Въпрос за каска ...

              Заинтригува ме с това черно лостче Имам шосейно KIWI, на което има подобно, черно лостче.Моят шлем има система за градско каране, която оставя визъора леко отворен. Това става, когато от затворено положение на визъора, го повдигнеш леко и го свалиш отново- визъора остава леко отворен, примерно 3мм. Отваряш до горе, сваляш-прилепва плътно. Та сигурно и този шлем има тази екстра.
              За шлемовете, които нямат екстра за закачане на допълнителен визъор против изпотяване, има евтин начин-15 или 16 лева струва-виж снимките. Пак е против изпотяване, пробвано-няма сила, която да запоти визъора.
              Поздрави!
              Ето снимки на шлема и anti-fog визъора;
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                До: Въпрос за каска ...

                Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                .....
                За шлемовете, които нямат екстра за закачане на допълнителен визъор против изпотяване, има евтин начин-15 или 16 лева струва-виж снимките. Пак е против изпотяване, пробвано-няма сила, която да запоти визъора.
                Поздрави!
                Ето снимки на шлема и anti-fog визъора;
                Не, че и аз не съм карал с леко отворена каска преди, но с тези анти-фог бленди си е блаженство. И вече ми е смешно някой като се оплаква, че му се запотява каската - решението е супер ефективно и струва не повече от 10-20 евро (или българския им аналог) - поне за мен това са едни от най-ефикасно похарчените пари за екипировка. И аз съм с N103 на Нолан - и оригиналната бленда я прецаках за една година поради неправилна употреба/незнаене - сега съм с универсална на ProGrip - малко е по-скъпа от горе показаната, но и на всичкото отгоре е светочуствителна (light-sensitive, или хелиоматик, както още е извесна).
                Та който се оплаква от този неприятен ефект - решението е лесно и си струва всяко левче.

                А слюдата, която страшно много ме учуди, че и насила не можем да я накараме да се изпоти отвътре (щото отвън ни се отдава без проблем, но това не е от значение при каране) е на един (не-особено скъп) Марушин. На много от шлемовете пише, че са с анти-фог филм, но единствено на тази дори и след година употреба не иска да се замъгли...
                SUZUKI V-STROM 1000
                Jeep Cherokee 2.5CRD
                TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                о889 525 о74 - Владо

                Коментар


                • #38
                  До: Въпрос за каска ...

                  Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                  А слюдата, която страшно много ме учуди, че и насила не можем да я накараме да се изпоти отвътре (щото отвън ни се отдава без проблем, но това не е от значение при каране) е на един (не-особено скъп) Марушин. На много от шлемовете пише, че са с анти-фог филм, но единствено на тази дори и след година употреба не иска да се замъгли...
                  И при Uvex е така слюдата.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Въпрос за каска ...

                    Да се похваля и да се оплача - дойде ми каската преди 2 седмици, но още не съм я пробвал, като гледам снега и леда пред гаража, май няма да е скоро. Освен да я вкарам в гората с кавазакито...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Въпрос за каска ...

                      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                      Ей онова от долу на задния край на слюдата, черното. Извинявам се , ама съм много зле с компютрите и ако знаех как да качвам снимки , до сега да съм ви пуснал доста по- различни и интересни постове.
                      Това лостче блокира визьора да не може да се мести с ръка или от напора на въздуха.
                      Зима иде

                      Коментар


                      • #41
                        До: Въпрос за каска ...

                        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                        Това лостче блокира визьора да не може да се мести с ръка или от напора на въздуха.
                        ООО БЛАГОДАРЯ МНОГО....питах тук , защото не съм виждал на живо по магазините дето има каски някой модел с такова . Предположих и аз , че е за това. А дали може да блокира визьора не само в крайно положение, а и леко отворен примерно. Ако може, значи ще си търся каска с такава джаджа или модуларна с пинлок, че НАИСТИНА МИ Е ПРОБЛЕМ запотяването (карам с очила) и когато съм с боне циркулацията вътре се бърка и ми се запотява или слюдата или очилата (а в повечето случаи и двете) ако не е отворена малко поне слюдата. ПОЗДРАВИ!!!!
                        Последно редактирано от egerchev; 10-02-10, 16:43.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Въпрос за каска ...

                          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                          ООО БЛАГОДАРЯ МНОГО....питах тук , защото не съм виждал на живо по магазините дето има каски някой модел с такова . Предположих и аз , че е за това. А дали може да блокира визьора не само в крайно положение, а и леко отворен примерно. Ако може, значи ще си търся каска с такава джаджа или модуларна с пинлок, че НАИСТИНА МИ Е ПРОБЛЕМ запотяването (карам с очила) и когато съм с боне циркулацията вътре се бърка и ми се запотява или слюдата или очилата (а в повечето случаи и двете) ако не е отворена малко поне слюдата. ПОЗДРАВИ!!!!
                          Мисля че може, но утре ще пробвам и ще ти кажа със сигурност.
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #43
                            До: Въпрос за каска ...

                            Блокира визьора само в напълно затворено положение.
                            Зима иде

                            Коментар


                            • #44
                              До: Въпрос за каска ...

                              Благодаря!!!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Въпрос за каска ...

                                Да покажа и аз моята нова каска вече е при мен и успях да покарам с нея , и мога да споделя че напълно покри очакванията ми , супер удобна ми е лека , на живо изглежда много по добре отколкото по снимкие по които я купих , системата срещу запотяване си работи екстра , има едни малки като болченца които в книжката с инструкциите ги дават за настройване на пинлока на минимум и максимум тествах го наистина върши работа , в зависимост от това какво е времето си го настройваш , на минимум се запотяваше доста , свалих я и ги врътнах на максимум ....... разликата бе очевидна докато издишаш и понече да се запоти и край няма го , малко е шумна но доколкото разбирам тва си е недостатък на повечето да не кажа всички модуларни каски ,ако искам да ми е безшумно ще карам кола , вградените очила са супер приятни за употреба , имаш идеална видимост не те заслепява слънцето и някак си успокояват очите . Вентилацията е добра , видимоста в градски условия във вдигнато положение е в пъти по добра отколкото във свалено ( лично на мен в градски условия леко периферното виждане със затворен модел каска ми се струва ограничено , излючение прави кросовите модели и то без очилата ) , закопчаването е малко по спецефично и за да се откопчее каската иска едно леко повдигане на ,,езичето,, неволното разкопчаване е невъзможно .
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X