Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    По въпроса за падналите каски

    "I dropped my helmet! Do I have to go buy a new one?"

    Generally the answer is probably not. Helmets are one-use items, but are quite durable otherwise, at least the ones we certify. Frequent dropping or spiking a helmet on the ground, or other hard surfaces may eventually degrade the helmet's performance. Similarly if the helmet falls to the ground at highway speeds unoccupied, the owner must be aware that some degradation may have occurred. In general, the real damage comes when the helmet contacts an object with a head inside. The Foundation recommends that if you are participating in an activity that requires that you wear a helmet, you avoid hitting stuff with your head. It can be difficult to readily determine if a helmet has been damaged, and the protective capabilities compromised without a thorough inspection by a trained professional. Some manufacturers may provide this service or direct you to these others that can perform these inspections. The Foundation recommends that if you suspect your helmet may be compromised, then replace it. If the helmet has been involved in an impact while in use, replace it.


    Шои казват - ако каската падне, донесете я в оторизиран представител да я прегледа да каже дали е чао. Силно ме съмнява да правят някакви по-различни тестове от обстоен преглед на око отвътре и отвън, така че, според мен спокойно всеки може сам да прецени за себе си. Ако корубата няма видими наранявания и отвътре пяната не е деформирана, то каската на главата и щялата газ.


    edit - явно шои са сменили съветите... вече казват "Is a crashed / dropped helmet still safe to wear?
    Current safety helmets are designed to absorb the energy of an accident by being destroyed. Even a small impact can damage the integrity of the shell or the inner liner. Quite often this damage may be unnoticeable to the untrained eye. Therefore, any helmet involved in an impact should not be used again."

    Коментар


    • От: Въпрос за каска ...

      И ква точно енергия поема и разсейва каска паднала от 1 м. в сравнение с реален удар при падане?!? предполагам не повече от 0.01%.... баси и смехорията....
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        ...като сложа каската без боне,и ми хлопа,със боне е плътно.
        Това според мен е лъжливо усещане,плата на бонето е с по-голямо триене в каската и от там идва уплътняването.Това не важи за дебели зимни бонета де Иначе по въпроса с изпускането на каска-ако не падне на остър ръб,камък или нещо от сорта според мен не е проблем.Масово каската тежи 1,2-1,6 кг колко ще се ускори ако падне от седалката или огледало на мотора...най -много да се одраска.Оня ден разчиствахме на един приятел гаража,изхвърлихме 5-6 стари каски,едната беше Shoei много стар модел поне 15 годишен с изядена от мишки подплата.Преди да я метна в казана пуснах отгоре една тухла четворка от близкия строеж поне от метър-каската остана цяла без видими щети,тухлата се разпадна...

        Коментар


        • От: Въпрос за каска ...

          Така е, те и тухлите вече не са като едновремешните!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Така е, те и тухлите вече не са като едновремешните!
            Това е сигурно [emoji1] Ако си чувал за Пловдивската фамилия Калпакчиеви сигурно ще се сетиш колко си прав...

            Коментар


            • От: Въпрос за каска ...

              Е покарах с каската малко За сега съм доволен Мисля, че ще слегне малко подплатата в облата на брадата и всичко ще е супер

              Коментар


              • От: Въпрос за каска ...

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Само да не бъркате,отгоре на тиквата няма подплата в смисъл там е тънък плат, дебелата подплата е на бузите и скулите.Карам винаги с боне,като сложа каската без боне,и ми хлопа,със боне е плътно.
                Интересно...моята каска има подплата/в смисъл има си дунапрен/ и от горе.Дори като я пробвах малко ми подпираше на главата от горе, ама си казах, че малко все ще слегне дунапрена...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...

                  Здравейте Колеги,
                  Вчера смених италиянски ендуро шлем на водещ производител с три букви с германско произведение. Много се колебаех относно козирката и дали да бъде модуларна или не. В крайна сметка, както се появи някакво добро предложение, трябва да се вземе бързо решение и се обзаведох с интегрален шлем на този водещ германски производител, който се слави с ниско ниво на шум. Има пинлок и падащ тъмен визьор за разлика от предишната. Нивото на шум също е осезаемо по-ниско. Вътрешното проветрение е на ниво.
                  Инсталирах блутут система и засега остана да я пробвам само на по-сериозно разстояние.
                  Като цена немската е по-евтина, но това е след намалението и не е реално, защото без намаление е обратното.
                  За външен вид италиянците нямат равни може би, но по изпълнение съм впечатлен от немското качество.
                  Поздрави

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Ами със здраве да си я ползваш и винаги далеч от земята.
                    Освен, че е по-тиха на мен ми прави впечатление и по-добрият саунд от разговорното, което ползвам предимно за музика.
                    Но и това не е съвсем обективно сравнение, защото модела на устройството е друг.

                    Sent from my SGP511 using Tapatalk
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Но и това не е съвсем обективно сравнение, защото модела на устройството е друг.
                      Благодаря.
                      Прав си за модела на устройството. От голяяяямо значение е.
                      А иначе и аз основно ползвам това устройство да слушам музика.
                      Поздрави

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                        Здравейте Колеги,
                        Вчера смених италиянски ендуро шлем на водещ производител с три букви с германско произведение. Много се колебаех относно козирката и дали да бъде модуларна или не. В крайна сметка, както се появи някакво добро предложение, трябва да се вземе бързо решение и се обзаведох с интегрален шлем на този водещ германски производител, който се слави с ниско ниво на шум. Има пинлок и падащ тъмен визьор за разлика от предишната. Нивото на шум също е осезаемо по-ниско. Вътрешното проветрение е на ниво.
                        Инсталирах блутут система и засега остана да я пробвам само на по-сериозно разстояние.
                        Като цена немската е по-евтина, но това е след намалението и не е реално, защото без намаление е обратното.
                        За външен вид италиянците нямат равни може би, но по изпълнение съм впечатлен от немското качество.
                        Поздрави
                        Де бре, престаравате се от зор да няма реклама!!! Ако па чак толкова цензура има, по добре хич не пишете и нека сами си пишат и четат цензуриращите!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Въпрос за каска ...

                          Здравейте, някой знае ли къде в София има в налични Schuberth C3 PRO за тест?
                          Audi A6 Avant - 2.7TDI (4F)
                          Kawasaki Vulcan S ABS SE '17

                          LZ1FLY

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            За проба или за тест? Щото ако ще си блъскаш главата някъде няма да ти я дадат. Сори за спама, не се сдържах. Всяка каска като модел, е уникална като усещане, еднакъв размер каски от различни модели нямат нищо общо, камоли от различни производители. Влез в магазина, мери, и която ти пасне най-добре на главата нея вземи, пък дали шуберт или друга .... няма никакво значение, само да е маркова.
                            HONDA NC700X '13
                            HONDA Wave 110i '13

                            Коментар


                            • От: Въпрос за каска ...

                              зед мото.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Въпрос за каска ...

                                До преди месец налични само в Русе при официалния дилър.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X