Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

    Аз предлагам дебата да се прехвърли в новия подфорум
    Клубове Ендуро
    Служебен форум само за ръководители на клубове ЕНДУРО

    Практиката е доказала,че обществените дебати тук не водят до нищо хубаво. Дори напротив.

    Редно е само председателите на клубове да внасят идеи по по цивилизован метод. Защо да си показваме "кирливите ризи" пред чужденците

    Калински предлагам ти тази тема да се прехвърли там. Ти трябва да решиш.

    Ще дадем достъп на всички председатели и готово

    Коментар


    • #62
      До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

      Ама ти бъркаш идеята на темата.
      Тя не е за решаване на правилника.
      Той е публикуван в наредбата за провеждане на мотоциклетни състезания 2010 на БФМ!
      Тука се разясняват неяснотите.
      Който има нещо да пита го прави и му отговаряме
      Не обръщай внимание на Минков, той така си приказва по принцип
      К. Кулев

      Коментар


      • #63
        До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

        Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
        Ама ти бъркаш идеята на темата.
        Тя не е за решаване на правилника.
        Той е публикуван в наредбата за провеждане на мотоциклетни състезания 2010 на БФМ!
        Тука се разясняват неяснотите.
        Който има нещо да пита го прави и му отговаряме
        Не обръщай внимание на Минков, той така си приказва по принцип
        Ок дано да е само той

        Крайно време е да се сложи край на интригите. Знаеш че форума е нож с две остриета
        Сапунките са повече от полезната информация. Идеята на основателите на форума не е производството на сапун

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение


          Айде да продължаваме с въпроси и отговори по правилника.
          ......................................................................................сички страници на всички теми.
          Първо: Временните лицензи не участват в крайното, за деня класиране! Те все пак само си пробват силите спрямо другите състезатели!

          Второ: На АТВ-тата трасето, да е маркирано като на моторите (като за без GPS)!!! И да са интересни, а не както 2009!

          Трето: Служебен тракер за всеки състезател мисля, е добро начало!

          ...............................................................................................

          Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
          Ама ти бъркаш идеята на темата.
          Тя не е за решаване на правилника.
          Той е публикуван в наредбата за провеждане на мотоциклетни състезания 2010 на БФМ!
          Тука се разясняват неяснотите.
          Който има нещо да пита го прави и му отговаряме
          Не обръщай внимание на Минков, той така си приказва по принцип

          Значи ли това, че всичко е решено и аз си пиша по инерция

          И моля, не ми цитирайте еднолично съчинени правила!!!

          Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
          Аз предлагам дебата да се прехвърли в новия подфорум
          Клубове Ендуро
          Служебен форум само за ръководители на клубове ЕНДУРО

          Практиката е доказала,че обществените дебати тук не водят до нищо хубаво. Дори напротив.

          Редно е само председателите на клубове да внасят идеи по по цивилизован метод. Защо да си показваме "кирливите ризи" пред чужденците

          Калински предлагам ти тази тема да се прехвърли там. Ти трябва да решиш.

          Ще дадем достъп на всички председатели и готово

          Краси е прав, стига да ви се слушат АТВ-тата!!!
          Последно редактирано от Калин Кулев; 03-02-10, 21:24.
          Eвгени Филчев
          Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

          Коментар


          • #65
            До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

            Краси прав си - няма да е само Минков!
            И интриги ще има, но какво да направим? Да спем да пишем ли?

            kocha, дори не разбирам какво точно искаш.
            Това първото въпроси ли са, идеи или какво?
            Да, правилника е решен и публикуван. Този за ATV е същия като миналогодишния, с разлика само в класовете, които по решение в което ти участва се сливат в един. Какво значи "еднолично СЪЧИНЕНИ правила"?!?

            1. Всички правилници са измислени от много хора, с много мислене и много пряк опит. Нашия е на база Ендуро правилник 2009 и UEM правила.
            2. В кое време на годината смяташ, че трябва да се състави правилника и по какъв точно начин?
            3. Как смяташ че се съставя правилник? Няма как да се вписва вътре всяко желание на всеки надал глас, най-малкото защото повечето желания са противоречиви.
            4. Какви точно са ти претенциите?!?

            Ще взема да спра да отговарям на настроенията на всички... Темата е за въпроси и отговори по правилник 2010!
            Краси е много прав за "цивилизования метод".
            Придържайте се, защото ще се развали диалога.
            К. Кулев

            Коментар


            • #66
              До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

              Калине повече търпение ще ти е нужно Мога да те посъветвам да отговаряш само на смислените предложения и на чисти технически въпроси по правилника, другата помия просто я отминавай.

              Коментар


              • #67
                До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                ...............................................

                kocha, дори не разбирам какво точно искаш.
                Това първото въпроси ли са, идеи или какво?
                ..................................................................
                Това са предложения!

                По първото:
                Еднократните лицензи (местните), пак ще си участват, но да не получават класиране, че често се случва да объркат надпреварата, между състезатели които са решили да карат целия шампионат!!!

                По второто:
                То си е почти по правилник, само че не се спазваше напълно. Пък и каква е тази дискриминация м/ду мотори и АТВ-та, едните ще си карат, а другите ще продължават да се кьорят в GPS-ите! Това ще отнеме не повече от 2 часа отгоре на организатора!

                По третото:
                При положение, че на всички трасетата са маркирани идеално могат да се ползват(от всички) служебни тракери, за контрол (малко е късно за тази година, че не е пробвано но поне за новите състезатели)! 700-800лв за GPS си е спънка за накои!


                Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                ..........................................
                Да, правилника е решен и публикуван.
                ................................................................................
                Щеше да звучи, по-добре "ГЛАСУВАН"!!!


                Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                .................................................

                1. Всички правилници са измислени от много хора, с много мислене и много пряк опит. Нашия е на база Ендуро правилник 2009 и UEM правила.
                ...................................................................

                Правилника от 2009 е съвкупност от правилници и добавки, неясен, че и противоречив, трябваше първо той да се почисти, и чак след това да се добавят, новите UEM правила!!!


                Като цяло искам да помогна, а не само да лопам! В РШЕ 2010 ако взема участие, то няма да е като състезател, да не си помисли някой, че дърпам чергата към себе си!
                Последно редактирано от kocha; 04-02-10, 10:00.
                Eвгени Филчев
                Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                Коментар


                • #68
                  До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                  Аз съм решил да карам ATV CCup (X-Cross & CCup).
                  1. Ако искам да карам и РШЕ предполагам трябва да си платя само лиценза за РШЕ (ако вече имам застраховка+лиценз)?
                  2. Кога ще станат ясни датите и местата на провеждане на кръговете от РШЕ?
                  3. Ако може да дадете и разяснение за класирането при ATV (4*4).
                  Последно редактирано от Стефан Слабов; 04-02-10, 09:44.
                  0887 246718

                  Коментар


                  • #69
                    До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                    Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                    Това са предложения!

                    По първото:
                    Еднократните лицензи (местните), пак ще си участват, но да не получават класиране, че често се случва да объркат надпреварата, между състезатели които са решили да карат целия шампионат!!!

                    По второто:
                    То си е почти по правилник, само че не се спазваше напълно. Пък и каква е тази дискриминация м/ду мотори и АТВ-та, едните ще си карат, а другите ще продължават да се кьорят в GPS-ите! Това ще отнеме не повече от 2 часа отгоре на организатора!

                    По третото:
                    При положение, че на всички трасетата са маркирани идеално могат да се ползват(от всички) служебни тракери, за контрол (малко е късно за тази година, че не е пробвано но поне за новите състезатели)! 700-800лв за GPS си е спънка за накои!
                    1.Всеки който заплати еднократен лиценз си получава точки.Не виждам никакъв проблем в това.Досега се допускаше участие без лиценз,само срещу такса участие и тогава точки не се взимаха.След една справка и спор с Калин, се оказа че е невъзможно в състезание под егидата на БФМ да участва нелицензиран състезател.

                    2.Маркирането на трасето за АТВ е задължение на конкретния организатор.Калин ще ви следи за това.

                    3.Служебните тракери са все още едно добро пожелание.Ако не се намерят средства няма как да стане.При се съмнявам да се дават free of charge.
                    offroad фен
                    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                    Коментар


                    • #70
                      До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                      Първоначално публикуван от BEAST1 Преглед на мнение
                      Аз съм решил да карам ATV CCup (X-Cross & CCup).
                      1. Ако искам да карам и РШЕ предполагам трябва да си платя само лиценза за РШЕ (ако вече имам застраховка+лиценз)?
                      2. Кога ще станат ясни датите и местата на провеждане на кръговете от РШЕ?
                      3. Ако може да дадете и разяснение за класирането при ATV (4*4).
                      Плащаш само лиценз за РШЕ- 80 лв.
                      АТВ са в 2 общи класа- Експерт и Хоби.Няма подкласове разделени по кубатури, задвижване и т.н.
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • #71
                        До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                        Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                        Плащаш само лиценз за РШЕ- 80 лв.
                        АТВ са в 2 общи класа- Експерт и Хоби.Няма подкласове разделени по кубатури, задвижване и т.н.

                        И какъв шанс има 4*4 пред 4*2 при едно скоростно и леко трасе (и обратното....)? Кауза обречена на провал!!!
                        Все едно да сравняваш ПИСТОВ и КРОСОВ мАтор на писта и "черно".

                        МОТОЦИКЛЕТИ И УЧАСТНИЦИ
                        10. Категории, класове и подкласове.
                        Всички участници са разделени на няколко основни категории според пол, възраст и ниво на подготовка и на три основни класа. Тези класове са разделени на подкласове според категории и кубатура.

                        10.1. Категории.
                        - „Експерт” - над 18 год;
                        - Юноши – от 14 до 18 год;
                        - „Хоби” – над 18 год;
                        - Деца – до 14 год;
                        - Жени – над 18 год.

                        10.2. Класове.
                        - Мотоциклети „Експерт”- разделен на пет подкласове;
                        - Мотоциклети „Хоби” - общ клас/без разделение по кубатура;
                        - АTV – разделен на четири подкласа;
                        - деца – общ клас.

                        10.3. Подкласове.
                        10.3.1. Мотоциклети Експерт:
                        - Е1 ( от 100 сс до 125 сс 2Т + от 175сс до 250сс 4Т );
                        - Е2 ( от 126 сс до 250 сс 2Т + от 251 сс до 450 сс 4Т );
                        - Е3 ( от 251 сс до 500 сс 2Т + от 451 сс до 650 сс 4Т );
                        - Юноши (без разделение по кубатура);
                        - Жени (без разделение по кубатура).
                        10.3.2. АТV.
                        - Експерт;
                        - Хоби;
                        - Юноши;
                        - Жени.

                        Мотоциклетите, защо не ги направихте като ATV-тата?:
                        - Експерт;
                        - Хоби;
                        - Юноши;
                        - Жени.

                        Мога да си отговоря и сам:, ЗАЩОТО Е МОТОЦИКЛЕТИ И УЧАСТНИЦИ

                        Сериозно: Това така ли ще остане?
                        Последно редактирано от Стефан Слабов; 04-02-10, 11:13.
                        0887 246718

                        Коментар


                        • #72
                          До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                          Първоначално публикуван от BEAST1 Преглед на мнение
                          И какъв шанс има 4*4 пред 4*2 при едно скоростно и леко трасе (и обратното....)? Кауза обречена на провал!!!
                          Все едно да сравняваш ПИСТОВ и КРОСОВ мАтор на писта и "черно".
                          Мммм, не съм съгласен. И без това бяхме по 3-4 човека в клас което си беше безумие, даже трябва и да сме в един клас, всичките сме Хоби, нямаме все още професионалисти в истинският му смисъл, а машините че са различни като задвижване в един момент е преимущество за единия и обратно, все пак ти нали беше с Ренегад която се води за една от най-стойностните машини не виждам какво те бърка трасетата за всички са еднакви, прогнозата за времето надали някой ще я знае месеци напреде, иначе аз съм ЗА трасетата да са гърчави, ама тогава пък ще настане вой че никой не е отишъл да си троши машината, така че ще се надяваме организаторите да уцелят баланса.
                          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                            Първоначално публикуван от BEAST1 Преглед на мнение
                            .........................................................................................
                            Мотоциклетите, защо не ги направихте като ATV-тата?:
                            - Експерт;
                            - Хоби;
                            - Юноши;
                            - Жени.

                            Мога да си отговоря и сам:, ЗАЩОТО Е МОТОЦИКЛЕТИ И УЧАСТНИЦИ

                            Сериозно: Това така ли ще остане?

                            Защото при толкова много под-класове през 2009г., често се случваше, за третото място да няма претендент
                            Иначе моето предложение беше, АТВ-тата в един клас отделно жени и юноши!
                            То и като погледнеш от друга гледна точка, Какви са шансовете на един Поларис 500 4х4, спрямо Ренегада!
                            Според мен колкото повече машини участват заедно в една надпревара толкова по-весело!
                            Пък и по новия правилник едно читаво трасе за АТВ-тата да се намери, ще е зор камо ли няколко!
                            Eвгени Филчев
                            Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                              Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                              Защото при толкова много под-класове през 2009г., често се случваше, за третото място да няма претендент
                              Иначе моето предложение беше, АТВ-тата в един клас отделно жени и юноши!
                              То и като погледнеш от друга гледна точка, Какви са шансовете на един Поларис 500 4х4, спрямо Ренегада!
                              Според мен колкото повече машини участват заедно в една надпревара толкова по-весело!
                              Пък и по новия правилник едно читаво трасе за АТВ-тата да се намери, ще е зор камо ли няколко!
                              С това въобще не ме убеждаваш, че така е редно.... (завися от машината която карам, а не от възможностите си....). А по твойта логика (виж дебело почервененото), защо и при мАторите не направихте по-весело! (всички на супа и готово)
                              И защо си мислите, че тази година ще бъде като изминалата, аз и съотборникът ми се готвихме цяла 2009 година, за участието си в РШЕ 2010 (да кажем, че сме подготвени за РШ в клас 4*4) и сега какво? Трудът ни отива на вятъра!!!
                              Защо не сметнахте, че трасетата са много леки и затова няма интерес - и не решихте да ги направите трудно проходими (кал, вода, блата, стръмни склонове, улеи, странични наклони и т.н.), а ги оставихте проходими при всички атм. условия за ВСИЧКИ.... ?????????? (Дакар да не се преминава от всички.... и със сигурност не е разходкаджийско.....)
                              Последно редактирано от Стефан Слабов; 04-02-10, 12:48.
                              0887 246718

                              Коментар


                              • #75
                                До: Тема за въпроси по Ендуро правилник за 2010

                                В крайна сметка както искате така решете нещата за АТВ.Просто трябва атв-сти да ги решават и мисля че всичко ще е наред.
                                offroad фен
                                1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                                TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X