Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

    Винаги съм се чудил как може да кажеш колко да си помпа някой гумата, когато има толкова много различни гуми. Усилените вътрешни гуми се нуждаят от по-малко въздух, както и по твърдите външни. Вчера съвсем случайно попаднах на отговора, метода се нарича "RIM CLEAN". Не намерих някъде да е обсъждано във форума и затова ви го споделям. Идеята е че трябва да остава една чиста лента от 2 до 4мм на обръча на която да няма мръсотия, защото при натиск на гумата тя се е смачкала достатъчно и е махнала мръсотията. Естествено не е задължително навсякъде да е така, но реално това също показва колко често мачкаш гумата.

    Прилагам няколко снимки:

    Тази е от Дакар:



    А това е моят мотор:



  • #2
    До: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

    Аз използвам друг метод. Натискам гумата с коляно, без много голямо усилие на мускулите а просто повече от тежестта на тялото.
    Несъм го мерил колко мм точно потъва, може би 6-8-10. но в този случай не ме касае колко е налягането на вътрешната, а реално колко поддава като цяло, комбинация вътренша и външна.
    За по тежките хора усилието на колято при натиска на гумата е по-голямо, а и по принцип карат по тежки мотори, съответно и натиска им е по-голям, което води до по-високо налягане, съответно да компенсира теглото им.
    Незнам дали ме разбрахте как го обясних, но метода ми явно работи ето и моя снимков пример който като резултат е както казва Събин

    бялата ивица на черниа обръч
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • #3
      До: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

      Явно метода ти работи

      Коментар


      • #4
        До: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

        На мене ми се струва, че тази линия ще я има и при 3 атм.

        Коментар


        • #5
          До: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

          Първоначално публикуван от VASILEV79 Преглед на мнение
          На мене ми се струва, че тази линия ще я има и при 3 атм.
          Възможно, ако външната ти гума е мека като на велосипед, скачаш с мотора от 10 метра или си 200кг. То това е идеята, че може да определиш своето най-подходящо налягане.

          Коментар


          • #6
            От: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

            Малко късно, но все пак да попитам 4мм не е ли много ?

            Коментар


            • #7
              От: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

              Първоначално публикуван от kiril_dab Преглед на мнение
              Малко късно, но все пак да попитам 4мм не е ли много ?

              Ами множко е, ама то е като максимална стойност според оригиналната статия. На моите гуми повече от 2 мм не става. Явно ги карам по твърди

              Коментар


              • #8
                От: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

                Казвали са ми, че за кросов мотор най-добре предната гума да е 1.1 а задната 1.3 а за какви условия става въпрос не знам вие как мислите и вярно ли е това..

                Коментар


                • #9
                  От: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

                  Първоначално публикуван от martyz Преглед на мнение
                  Казвали са ми, че за кросов мотор най-добре предната гума да е 1.1 а задната 1.3 а за какви условия става въпрос не знам вие как мислите и вярно ли е това..
                  Тои мотора може да е кросов,но зависи къде ще се кара.Аз на моя го карам с 0.8 задна и 1.0 предна мотора е кросов но го карам в гората
                  За трасе може и да иска малко по корави гуми незнам и аз
                  Последно редактирано от Наско Петков; 06-01-11, 20:37.
                  0888 074 049

                  Коментар


                  • #10
                    От: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

                    Не може да се правят точни стандарти за налагане при положение, че един път може да караш с вътрешна гума 1мм а друг 4мм.
                    Същото може да се каже и за външните, има доста меки има и много твърди. Килограмите на мотора също са определящи.
                    Затова както е написал Събин, метода е RIM CLEAN.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      От: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

                      КарАм с Дънлопка Д756 100на90 Р19 , та колко гОРЕ дОЛУ атмосФери да е напомпена и как да разбера точно дали е добре, аз съм 72кг мЕрсИ много

                      Коментар


                      • #12
                        От: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

                        Зависи къде ще караш
                        Иначе - от 0.8 до 1.2 атмосфери трябва да е добре.
                        Yamaha WR 200

                        Коментар


                        • #13
                          От: Намерете правилното налягане на гумите чрез метода "RIM CLEAN"

                          Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                          Зависи къде ще караш
                          Иначе - от 0.8 до 1.2 атмосфери трябва да е добре.
                          Лол , колега вчера е замерих 2.5 k/pa ( K/Pa и Atmosfera - идна мерна единица ли са ? ) , ами карам предимно на черен път не каменист и из горички по равнините , абе любителски си карам , а с 1.2 атмосфери няма ле да и мека и да превърти http://www.convertworld.com/bg/ В този сайт превърнах 2.5 Килопаскала в АТМ , и си получи че 2.5 K/pa =0.02 ATM Което е малко , какмо ще нажете вие ?
                          Последно редактирано от zimbab_boy; 16-08-11, 09:18.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X