Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китаец VS Китаец

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Китаец VS Китаец

    Колеги от скоре се сблъсках с така прословутите "китайски" атв-та и бях доста скептично настроен за тях , но след известно време ми направи впечатление, че дават същите дефекти като другите им по-добри японски и тн. събратя и след като се отстранят стават доста стабилни машинки . Та въпро са ми е кое от тези Китайчета е най-добре изявилата се марка , ако може гордите им собственици да дадът някаква коментари кое, с какво е пред другите .

    ПП. Съжалявам но не открих подобна тема , затова започнах тази
    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

  • #2
    До: Китаец VS Китаец

    Първоначално публикуван от CECO_KANGOTO Преглед на мнение
    Колеги от скоре се сблъсках с така прословутите "китайски" атв-та и бях доста скептично настроен за тях , но след известно време ми направи впечатление, че дават същите дефекти като другите им по-добри японски и тн. събратя и след като се отстранят стават доста стабилни машинки . Та въпро са ми е кое от тези Китайчета е най-добре изявилата се марка , ако може гордите им собственици да дадът някаква коментари кое, с какво е пред другите .

    ПП. Съжалявам но не открих подобна тема , затова започнах тази
    Цецо за много години първо!
    Аз имам Shineray 200сс и съм що годе доволен от машинката с малки изключения! Първо за двигателя бих казал, че е доста корав досега никакви дефекти не е дал (имам го от 1 год)! Окачването малко не ми харесва най-вече заради задния амортисьор - поставен под доста странен ъгъл да не кажа почти прав е.../прилагам снимка/


    Другото слабо място е тук /пак снимка/
    [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

    Марин Маринов - 0885114702

    Коментар


    • #3
      До: Китаец VS Китаец

      Аз още не съм усетил дефектите на Япончето,освем това,че като го вкарам в някое блато,се пълни на същите места с кал като кйтаеца

      А по темата мога да кажа,че този дефект на задната вилка,при модела Башан БС 200 е изцяло избегнат поради корено различната конструкция на задната вилка и аз бих казал,че двигателчетата са бетон,на около 4000км. ми се беше натегнал само един клапан,но е на удобно място да се работи и се отстранява за нула време.Проблемите по втулките на предното окачване са ясни,но не са скъпи да се оправи за дълго време напред.Най големия плюс на тези машинки е,че частите са без пари и аз за това си търсих пак Китаец,но за съжаление няма много мощни модели само със задно задвижване.
      Последно редактирано от Desislav Cekov; 05-01-10, 08:29.

      Коментар


      • #4
        До: Китаец VS Китаец

        Модела шинерай 350 сс, какъвто имам аз мисля че е най-добрия вариант за китайско спортно атв. Моделите на c цф мото/работните/също ми изглеждат читави.
        недостатъците на моя модел са:
        слабите скорости, май които си го е купил ги е счупил/обикновенно третата предавка/ моето ги смених на второто каране, като ново и от тогава преди година са си добре; тежичко е незнам колко но е тежко; фабричния въздушен филтър е направо смешен; всички втулки са скапани/и тях съм ги сменил всичките/;няма регистрация/ако имаше никога нямаше да го продам/; фабричните гуми стават само за сухо и асфалт; няма фарове; скъпичко е за китаец;
        предимства:
        доста добро окачване дори и в сравнение с японско /те са си го копнали от хонда трх 450, а амортесьорите са тайвански на фирма която се занимава само с това, тях подоирам че са ги копнали от елка не само по цвят. Няма да са единствените такива има една марка х-фиужън които правят същото с фокс, всички бутала и клапи са еднакви /; двигателя ямаха 350 сс 1:1 дори знам че е от производителя на ямаха за Азия; хидравлични дискови спирачки с плетени метални маркучи; хубава генерация; доста върви, за китаец е направо изтребител; много е стабилно; както при всички китайци частите са на супер цени/пример-цялата скоростна кутия,т.е. всичките зъбни колела са 60лв, една скорост е 20лв/

        Коментар


        • #5
          До: Китаец VS Китаец

          KVV и според мен този китаец е едно от най-добрите изпълнения на китайски атв-та на българският пазар . Също така съм останал с положителни впечатления от Башан 250сс ( точният модел не се сещам ) , гледам клипове как се справят чудесно в кал и байрчета .
          http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

          Коментар


          • #6
            До: Китаец VS Китаец

            Карам Bashan BS200s-7 вече година и съм му втория собственик. Първия с извинение ама му беше видял сметката за кратко време и просто пича не разбираше и за това го взех аз... Ремонта излезе двуцифрено число... От тогава имах няколко проблемчета, като и аз сменях 3-тата скорост на около 3000км и от тогава насам няма проблеми. Смених и буталото че го изтървахме но и то е мижава сума барабар с сегменти и всичко. Вътре двигателя беше изряден иначе останах впечатлен. Имах проблемче с лагерите на задната ос, но след бърза смяна всичко пак е наред. За втулките и прочие няма да коментирам, то се знае. Единственото за което не съм намерил време е да погледна клапаните че трака доста, но и това ще стане, а пък и нови може 20 лв са. Има и разни дреболийки но според мен няма нужда да ги споменаваме тях, всяко атв има по нещо малко било то китаец или японец или...
            Ами като цяло това е добре познат в България модел с ефтини части и с малко доработки става супер. Цената му е по-високичка от другите в същия клас, но според мен си заслужава. Така де винаги ще има ядове, но поне някой проблеми от другите му събратя са избегнати и нещата са направени малко по-добре. Това според мен е добро решение да се започне с спорта без да се хвърлят една камара пари

            Коментар


            • #7
              До: Китаец VS Китаец

              Колеги, не съм компетентен да отговоря на въпроса, но искам да попитам: Bashan 200 с водно охлаждане или Shineray 200 или 250 с въздушно охлаждане е по-добре да си взема. Трябва да отбележа, че го искам за разтоварване в рядкото свободно време с което разполагам и съм аматьор.
              P.S. Някой знае ли дали регистрирано в БГ АТВ може да се кара в Гърция без проблем????????????

              Коментар


              • #8
                До: Китаец VS Китаец

                Здравейте пичове, да вметна и аз за сравнение м/у китайски и японски машини относно цените при ремонт.Имам кавазаки700 и сега му правя ремонт на цилиндрите и за сравнение коплект бутало и сегменти около 200$ ,само сегменти 120- 170 лв.За други неща нема ви казвам.За мое щастие буталата и цилиндрите се оказаха ОК само секменти са за смяна и то един майстир с леки препасвания станаха от ФИЯТ БРАВА 2000сс за 110лв за двата цилиндъра
                Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                Коментар


                • #9
                  До: Китаец VS Китаец

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bashan500ATV.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5145771 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Bashan276576565654.jpg
Прегледи:1
Размер:111.0 КБ
ID:5145772 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Messe61.jpg
Прегледи:1
Размер:59.4 КБ
ID:5145773 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Messe62.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5145774 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Messe63.jpg
Прегледи:1
Размер:52.6 КБ
ID:5145775 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Messe64.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5145776

                  ако някой се чуди къде се правят поларисите, имам жокер от башан

                  Коментар


                  • #10
                    До: Китаец VS Китаец

                    Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                    ако някой се чуди къде се правят поларисите, имам жокер от башан
                    Ееее че Бойко пак башан ли шЪ кара бе

                    Коментар


                    • #11
                      До: Китаец VS Китаец

                      И аз да се впиша в темата. Карам Zongshen 200cc и съм втори собственик зимната вакнция му навартях около 200км,без авария
                      Ето и клипче на китаеца ми
                      http://www.vbox7.com/play:0157aaa7
                      Последно редактирано от Росен Колев; 05-01-10, 22:13.
                      Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                      Коментар


                      • #12
                        До: Китаец VS Китаец

                        Първоначално публикуван от Калоян Мартин Преглед на мнение
                        Ееее че Бойко пак башан ли шЪ кара бе
                        никой не може да избяга от съдбата си Бойко със здраве да си го кара

                        Коментар


                        • #13
                          До: Китаец VS Китаец

                          Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                          никой не може да избяга от съдбата си Бойко със здраве да си го кара
                          Мерси! Скоро ...
                          [img]http://195.149.248.189:8080/2009-11-24/78f2b94cbbd899406e619596dcb7df1f[/img]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Китаец VS Китаец

                            Първоначално публикуван от Бойко Преглед на мнение
                            Мерси! Скоро ...
                            Какво си зел бе Бойко що не си се похвалил
                            [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                            Марин Маринов - 0885114702

                            Коментар


                            • #15
                              До: Китаец VS Китаец

                              От април 2009 търкалям CFMOTO 500 2-A. За изминатите 5200 км, от които почти половината оффроуд даде следните дефекти:

                              - скъсана тръба точно на заварката на ауспуха
                              - дефект в задна скорост (изскочила зегерка и оттам счупено зъбно колело)

                              - дефект в релето на мигачите, сменено с ново

                              И толкоз, което не е никак лошо постижение за 100%-ов китаец, За сравнение мой приятел с чисто нов Поларис за летния сезон два пъти сменя CVT ремък, а се оказа че било съвсем нормално за тази марка.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X