Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за ИЖ Планета 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Помощ за ИЖ Планета 3

    Малко снимков материал, след първото каране с новото запалване като го поразкрасих преди това
    Прикачени файлове
    Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

    Коментар


    • #17
      До: Помощ за ИЖ Планета 3

      Остава да надделяваш с бензин и да си доставяш удоволствие с ижето

      Коментар


      • #18
        До: Помощ за ИЖ Планета 3

        Абе момче що си орезелил хубавата туба за капакТрябвало да я сложиш за резервоар
        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

        Коментар


        • #19
          До: Помощ за ИЖ Планета 3

          Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
          Абе момче що си орезелил хубавата туба за капакТрябвало да я сложиш за резервоар
          Решил съм да му сложа от балканче резервоар, иначе тубата беше спукана и викам да не я хвърлям напразно
          Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

          Коментар


          • #20
            Здравейте. Значи имам ИЖ. Лятото го взех, вървеше идеално, но нямаше смукач, обаче не ми правеше проблеми. Карах го известно време и започна да прекъсва. Значи смукача ще го оправя, но искам и центровката да му наглася, защото си мисля, че тя ми прави въртели. Мотора на студен и топъл двигател пали от 1 път, но като тръгна да ги изреждам 2-ра 3-та 4-та с прекъсва. Чукчето на 0.20 мм трябва да е, а на колко мм преди ГМТ трябва да ми даде искра и разстоянието електрода и масата на свеща колко трябва да е. Мерси предварително

            това е мотора
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от boiko73; 01-02-10, 12:43.

            Коментар


            • #21
              До: Помощ за ИЖ Планета 3

              Разстоянието на свеща на електрода ,на всяка свeщ е различно !
              На една е 0.5 на друга е 0.6 на друга пък е 0.7 ,0.8
              На кутииката в която е свеща си пише ,а пък и без да пише свеща е
              нагласена .Най добре го направи 0.5 .

              Коментар


              • #22
                До: Помощ за ИЖ Планета 3

                На 3.5мм. преди ГМТ,чукчето трябва да започне да отваря.Разстоянието между чукче и наковалня в максимално отворено положение е 0.40-0.44мм.И си направи смукача,защото ИЖ-ето е "комунист"-Докато не го почерпиш работа не върши.
                Последно редактирано от yaha_yamaha; 01-02-10, 19:41.
                Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                Коментар


                • #23
                  До: Помощ за ИЖ Планета 3

                  0.50 така ли ми щото аз нея не я бутах и един дойде извади я и вика че било голямо растоянието и го намали малко ами мерси ще я оправя пък ще взема и друга от иж и с нея ще пробвам

                  Коментар


                  • #24
                    До: Помощ за ИЖ Планета 3

                    Руски мотор най добре сложи една свещ ВМЗ 7 и забравяш
                    за проблемите със свещите .

                    Коментар


                    • #25
                      До: Помощ за ИЖ Планета 3

                      добре мерси много

                      Коментар


                      • #26
                        До: Помощ за ИЖ Планета 3

                        какъв е кондензатора на ижа

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ за ИЖ Планета 3

                          Хора имам един въпрос мотора ми вЪрви обаче като влезе в големите обороти почва да прекъсва, а иглата на карбуратора е нагласена на 3-тата дупка. Също го отварях, чист е. Наскоро му сменях чукче наковалня и кондензатор и му правих центровка. Може ли нещо да съм объркал?

                          мод: почерпих ви малко препинателни знаци и главни букви. Занапред го правете вие.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ за ИЖ Планета 3

                            Първоначално публикуван от kokoshinko Преглед на мнение
                            Хора имам един въпрос мотора ми вЪрви обаче като влезе в големите обороти почва да прекъсва, а иглата на карбуратора е нагласена на 3-тата дупка. Също го отварях, чист е. Наскоро му сменях чукче наковалня и кондензатор и му правих центровка. Може ли нещо да съм объркал?

                            мод: почерпих ви малко препинателни знаци и главни букви. Занапред го правете вие.
                            Ако си дал Центровката на Предварение, може да е от центровката Виж я
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ за ИЖ Планета 3

                              Здравейте!
                              От много време насам искам да си направя Ижето с такова революционно запалване.Та искам ,ако може някой да ми помегне със схема как да прикрепя магнета към коляновия вал на Ижето?
                              Ако може създателя на темата да ми прати снимки от преправянето на неговото Иже с такъв магнет ще съм му много благодарен.Как е направил фланеца за захващането на магнета към двигателя и как го задвижва от коляновия вал.
                              Поздрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ за ИЖ Планета 3

                                До колкото съм чувал от по старшите,тези магнети не са измислени да работят постоянно,ами само да запалят трактора и да спрат работа,чувал съм че разбиват коляновия вал или някакви лагери (ако не се бъркам).Но аз захващането си го обеснявам,на струг със нещо като фланец към магнета, но само предполагам.Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X