Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

    Здравейте!
    Изчетох доста теми във форума и понеже и при мен се появи този
    проблем с аварийния режим на втора, реших да се се включа.
    Ходих на 2 места за диагностика и въпреки , че на едното въобще не можаха да извадят данни, след обясняване на проблема веднага отсякоха-скоростния лост и платката под него.
    Днес в БС ми казаха същата диагноза....
    Лечение, при тях-нов за 1700 лв. и кусур с гаранция 2 г. , без труд.
    Опция на старо за около 500 лв. ( на късмет) или евентуално ремонт с неясни резултати.
    Какво е вашето мнение?
    WG Limited 2.7 CRD 02
    WG Overland 2.7 CRD 04/05

    Коментар


    • #32
      От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

      Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
      ........................ след обясняване на проблема веднага отсякоха-скоростния лост и платката под него.
      Дай тези обяснения и тук да умуваме.Ако знаеш и кодовете на грешките също ще помогне.

      Коментар


      • #33
        От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

        Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
        ....Какво е вашето мнение?
        Звънни.....
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #34
          От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

          Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
          Здравейте!
          Изчетох доста теми във форума и понеже и при мен се появи този
          проблем с аварийния режим на втора, реших да се се включа.
          Ходих на 2 места за диагностика и въпреки , че на едното въобще не можаха да извадят данни, след обясняване на проблема веднага отсякоха-скоростния лост и платката под него.
          Днес в БС ми казаха същата диагноза....
          Лечение, при тях-нов за 1700 лв. и кусур с гаранция 2 г. , без труд.
          Опция на старо за около 500 лв. ( на късмет) или евентуално ремонт с неясни резултати.
          Какво е вашето мнение?
          Има не малка вероятност да има проблем с куплунга на скоростната кутия. Струва ~20лв в БС и е добре да се подменя при всяка смяна на маслото в кутията.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #35
            От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

            Значи, с две думи:
            Разглобих централната конзола за да стигна до платката под скоростните.
            Зачистих гумените протектори и магнитите, които дават контакт с платката,
            сглобих и въпреки, че чека продължи да свети, джипа си сменя скоростите както трябва.
            Утре отивам да изчистят чека и силно се надявам да нямам повече проблеми. Излишно е да ви казвам какво и колко се спестява.
            Благодаря на всички съпричастни!
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130627_184247.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5497338
            WG Limited 2.7 CRD 02
            WG Overland 2.7 CRD 04/05

            Коментар


            • #36
              От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

              Малко ъпдейт на проблемите ми.
              След механичното почистване колата излизаше и излизаше от аварийния режим,
              докато в края на деня (след стотина километра си остана само в авариен.
              Важно уточнение е, че през това време не бяха изчистени грешките.
              Днес, благодарение на помоща на Дядо Владо това беше направено и засега е добре.
              WG Limited 2.7 CRD 02
              WG Overland 2.7 CRD 04/05

              Коментар


              • #37
                От: До: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                W5A580 е това трябва да е трансмисията или най-яката на Мерцедес с номер 722.6,следващата 722.9 е след 2003 година.Транито дьржи 580 НМ натоварване,по яка от тая не правят.

                Маслото го препорьчвам да е Фуч Титан FUCHS ATF TITAN 4134 което реално е масло за по-новия модел скорости с мерцедес номер 722.9,но понеже дьржи на по-висока температура,нам си кьв % пенливост и нам си кво там е по-доброто масло за тия скорости.

                MER 001-989-68-03-11 FUCHS TITAN ATF 4L TITAN 134 / 4134
                MB 236.14 - MUST BE USED IN 722.9 - CAN BE USED IN 722.6,
                722.5. 722.4, 722.3

                SSF Part Numbers:
                001-989-68-03 10
                (Mercedes-Benz Approval 236.12/236.14)

                Size: 1 Liter

                Note: For use with 7-Speed Transmission 722.9



                Филтьра оригинал само или Ман или Хейстингс.

                Буксата или преходника и го гледай да не е с червените рингове,а с черните,това е новия модел.





                Кажи им при смяната на маслото да ти източат и торка ако да няма пробка,има си помпа за целта.Цьбираш 9 литра без малко и от дьното на кутията остава е толкова на долната снимка.Щека няма,купува се от магазина като инструмент и под номер Мерцедес.Прави се лесно - бьркаш до дьното и мериш на кутия цигари.



                Не е проблем и разкази в картинки кое как се прави с все смяната на ел. блока ,само кажи,че вие ще я правите.Ако ли не - нова платка,ново масло с филтьр,точене на турбината,5 литра вьтре,палят и доливат 3,колата вьв вьздуха и редят предавките да напьлни,мерят на топьл и запален мотор.

                И да ме извинят Грандовете,но аз тук рядко пиша,да е Мерцедес лесно
                Има ли вероятност от неправилно потбрано масло за АТ да се появи този проблем
                Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                Коментар


                • #38
                  От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                  От 17 10 2012г продължаваш да караш на втора? И предишния път питах какво показва диагностиката? От неправилен флуид няма да забие на втора.

                  Коментар


                  • #39
                    След почистване на изброените букси ,клеми, имах няколко дена радост ,но сега пак започна с тези режими . Интересното е ,че при гасене и вадене на ключа от контакта се ресетва дори този режим в които при включване се чува ужасното чаткане и се вирва задницата

                    На диагностика се убедих ,че различните тестери показват различни кодове ,но повечето сочат проблем с платката на шифтъра защтото стигат до код 0702

                    Не от 17.10.2012 ми е регистрацията най вероятно ,а проблемите са ми от началото януари 2013г. еднократно и след като се затопли през април станаха доста чести ,че чак не смея да мръдна на повече от 30км.

                    Днес 9.07.2013г след като прочетох в темата това което е обяснил BENZBOSS за датчиците в долната платка (мозъка) ходих в добър сервиз да тестваме и това. Оказа се ,че единият датчик няма обороти (компа го чете като -втори д-к 470 об. ,трети д-к 0 об. в мин.) Вдигнахме колата на подемник и пробвахме на ход без да напъвам чак дотам ,че да превкючва просто доколкото да се отрази някаква промяна в оборотите на първия датчик -780 об. ,а другия пак нямаше никаква стоиност различна от 0

                    За маслото питам защтото след смяната колата започна да превключва м/у 1-2 и 2-3 доста осезаемо и твърдо ,а с маслото с което купих джипката си превключваше мн. плавно -като скутер И сега проблемите ми са предимно на загряла кола на дълъг път или след 20-30 км каране от вилата като се забия в градското
                    Последно редактирано от Паджеровод; 09-07-13, 20:53.
                    Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                    Коментар


                    • #40
                      От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                      При мен в кутията записва код Р2210 ,а в двигатела Р 0702 -та какво ще рече първия код ... втория го намерих и най вероятно проблема ми се поражда от Р2210
                      Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                      Коментар


                      • #41
                        От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                        Грешка Р2210 в кутията и Р0702 в двигател - влиза в режим като е загряла и седя по сфетофарите
                        Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                        Коментар


                        • #42
                          От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                          Грешка 2210 е Nitrogen oxides sensor bank 1 и няма как да е за кутията. Р 0702 е обща електрическа грешка породена най вероятно от лоши връзки по инсталацията на кутията.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                            Благодаря за отзивчивоста по моя проблем ! До тук почистени клеми по платката на шифтъра(диода на драив позиция не свети или светва и по някое време угасва ??? ) ,кабелите към буксата бяха със залепнала изолация (един към друг) -разплетох и изолорах до където стигам ,споиките на изходите от ЕСU на АТ -припоени . Радост 1 ден . Някъква идея от къде и накъде да продължа ?
                            Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                              Прави ми впечатление ,че не си пази настройките на седалка и огледала (паметта) както и нивомера за гориво Дали има някаква връзка ?
                              Безгрижен , галантен и делови -Grand Cherokee 2,7crd / L.R. Discovery Td5

                              Коментар


                              • #45
                                От: Авариен режим при ГранД Чероки 2.7CRD

                                Здравейте! Аз съм пресен - росен собственик на Jeep Grand Cherokee 2.7CRD 2002г. - купих го на 28.02.14г.
                                За съжаление започнах с проблеми. Преди да обслужа автомобила (да сменя масла и филтри) го покарах около 50-100 км само градско и ми светна MIL (Multifunction Indikator Light), и спря да превключва скоростите. След около 10 км лапата угасна и джипа се оправи. След 10 - 20 км пак светна, но скоростите се превключваха. Майстор ми смени маслата на двигателя (10W40) и кутията (ATF+4), той я карал 10 км, всичко е било ОК. Спрял, угасил двигателя. След известно време запалил, лампата светнала и скоростите спрели да превключват. На километража изкарах грешки в следната последователност: Р0340, Р0703, Р0836 и Р0702.
                                Джипа е в Горна Оряховица. Ако някой може да помогне, моля да се свърже с мен или да даде идеи, съвети, телефон за връзка.
                                Николай, 0888 067 999

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X